Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Sal 09 Ksm 2010, 22:01
EGO Otobüsleri Tüm Resmi ve Dini Bayramlarda Ücretsiz Çalışacak

EGO Otobüsleri Tüm Resmi ve Dini Bayramlarda Ücretsiz Çalışacak

Alıntı:
EGO OTOBÜSLERİ BAYRAMDA ÜCRETSİZ
Toplantıda, Ego otobüslerinin her bayramda olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da Ankaralıları ücretsiz taşıması yönünde karar alındı. Söz konusu önergede, "Kurban Bayramı süresince EGO otobüslerinin ücretsiz taşıma yapması ve bundan sonrada Bakanlar Kurulu kararı çıkmadığı takdirde de bayramlarda ücretsiz taşımanın yeni bir karar gerektirmeden uygulanması" ifadeleri yer aldı. Söz alan CHP'li üyeler, önergeye Cumhuriyet Bayramı'nın da dahil edilmesini istedi. "Resmi tatil olan tüm dini ve milli bayramlar"
ibaresinin eklendiği önerge, oy birliği ile kabul edildi. Böylece Ankaralılar bayramlarda EGO otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanacak.

http://www.haberoku.net/haber/91330--ankaraya-ina ...lacak.html

23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim tarihlerinde de EGO otobüsleri ücretsiz çalışacak gibi görünüyor.Çok gerekli bir uygulama değildi ama bir şey kaybettirecek de değil tabii.

Bu arada 1 Mayıs buna dahil olacak mı acaba?

onurnazliaka
9 yıl önce - Sal 09 Ksm 2010, 22:07

Alıntı:
Bu arada 1 Mayıs buna dahil olacak mı acaba?

1 Mayıs bir bayram değil Emek ve Dayanışma Günü olduğundan buna dahil değil. Yani 1 Mayıs'ın statüsü 1 Ocak gibi. Yani ücretsiz taşıma yok.

Ben de size katılıyorum. Çok gerekli bir uygulama değildi, bir şey de kaybettirmez. Tabi bu bayram taşımaları iptal edilip tam kartlara da ücretsiz aktarma hakkı verilmesini her daim tercih ederim.

Hakan_ank89
9 yıl önce - Sal 09 Ksm 2010, 22:52

Metro ve Ankaray'ın da ücretsiz olması lazım, yalnızca otobüslerin ücretsiz olması çok saçma. Şu an buna kimse itiraz etmiyor ama aksi bir durum olsaydı, yani EGO otobüsleri ücretli, metro ve Ankaray bayramlarda ücretsiz olsa kıyamet kopardı.

Ben ücretsiz taşıma istismar edildiği için bilet fiyatları 40 ya da 50 kuruş olsa hem ihtiyacı olanlar binebilir hem de istismar önlenmiş olur diye düşünüyorum. Bayramlarda EGO otobüsüne binmek zorunda olup da binemeyen pek çok kişi oluyor, araçlara binmek neredeyse imkansız hale geliyor.

Bir orta yol bulunmalı, keşke halkımız bilinçli olsa da ücretsiz taşımacılıkta sorun çıkmasa ancak, otobüs bedava diye her durakta indi bindi yapan mı ararsınız, binip de inmeyen mi ararsınız her tipten insan mevcut maalesef.

Erdem Taşlıca
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 18:52

Alıntı:
Ben ücretsiz taşıma istismar edildiği için bilet fiyatları 40 ya da 50 kuruş olsa hem ihtiyacı olanlar binebilir hem de istismar önlenmiş olur diye düşünüyorum. Bayramlarda EGO otobüsüne binmek zorunda olup da binemeyen pek çok kişi oluyor, araçlara binmek neredeyse imkansız hale geliyor.

Bence de kesinlikle bu tip bir uygulama olmalı, 20 kuruş bile olsa ihtiyacı olmayanlar caydırılmış olur. Mesela geçen bayram Törekent'teki 5. duraktan anca otobüsün kapı ağzına binebildim. Zaten otobüs Törekent'ten çıktıktan sonra da kimseyi alamadı. Daha koskoca Fatih vardı ama...

Bir de dikkat ediyorum, ücretsiz taşımanın olduğu günlerde otobüsler daha çok yıpranıyor. Vatandaşımızda ücretsiz olan bir şeye zarar verme gibi acayip bir huy var.

safakcabuk
9 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2010, 22:02

Zaten belediye otobüsüne binenlerin %60 beleşe biniyor fazla bir şey farketmeyecek. Ücretli yolcunun çoğunluğunu dolmuş ve halk otobüsü taşıyor sanki

Ali Ank06
8 yıl önce - Çrş 24 Ağu 2011, 16:35

Alıntı:
Başkentte Bayramda Ego Otobüsleriyle Ulaşım Ücretsiz Olacak
Başkentte, Ramazan Bayramı'nda EGO otobüsleriyle ulaşım ücretsiz olacak.

Başkentte, Ramazan Bayramı'nda EGO otobüsleriyle ulaşım ücretsiz olacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkentlilerin Ramazan Bayramı tatilini, rahat ve huzur içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla çeşitli önlemler ve kararlar alındı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, Başkentlilerin aileleri ile birlikte akraba ve dost ziyaretlerini kolaylaştırmak için gelenekselleştirdiği ücretsiz otobüs uygulaması, bu bayramda da devam edecek. Ankaralılar, 3 günlük Ramazan Bayramı süresince kent içi ulaşımda EGO otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Başkentte, Ramazan Bayramında Karşıyaka ve Cebeci Asri Mezarlığı'na da otobüs seferleri düzenlenecek. Karşıyaka Mezarlığı'nı ziyaret edecek vatandaşlar, 3 günlük bayram süresince metro hattında bulunan "Hastane Durağından" saat 08. 00 ile 16. 45 arasında her yarım saatte bir Karşıyaka Mezarlığına taşınacak.

Vatandaşların kabristan ziyaretlerini rahat ve huzur içinde yapabilmesi için ayrıca Karşıyaka Mezarlığı ve Cebeci Kabristanı içinde 10 tane servis aracıyla özel ring seferleri de düzenlenecek.

Vatandaşlar, Karşıyaka, Cebeci ve Sincan mezarlıklarının girişlerinde,

"Mezarlık Bilgi Sistemi"nde yer alan kiosklar sayesinde yakınlarının bulunduğu kabri ve en kısa yolu harita çıktısı da alarak kolaylıkla bulabilecek.

Her yıl olduğu gibi mezarlıklarda bu yıl da Bayram süresince hoparlörlerden Kuran-ı Kerim okunacak, nöbetçi güvenlik ve temizlik ekipleri görev başında olacak.

Büyükşehir Belediyesi ve bağlı birimlerindeki bu hizmetlerin aksamaması için bayramda nöbetçi personel uygulamasına gidilecek. "188 Alo Ambulans" hizmeti bayram boyunca kesintisiz görev yaparak bayramda sıkıntıya düşecek Ankaralılara hizmet verecek.

İtfaiye ve cenaze hizmetlerinin yanı sıra Aski Kanal Arıza ve Doğalgaz Arıza ekipleri 24 saat aralıksız görev yapacak.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, 9 günlük tatil süresince alışveriş, konaklama, ulaşım merkezleri ile mezarlıkları sürekli denetim altında tutacak.
http://www.haberler.com/baskentte-bayramda-ego-ot ...80-haberi/

ceyhunatuf
8 yıl önce - Çrş 24 Ağu 2011, 18:54

Dini bayramları anlarımda ücretsiz olmasını resmi bayramlarda insanlar ailecek toplu ziyarete gitmiyor neden ücretsiz acaba.

Daha öncede tartışıp söylemiştik bu konu ile ilgili fikirlemizi ama kaybettirecek bişey yok sadece o günlerde de çoluk çocuk otobüsten inmeyecek.

İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Çrş 24 Ağu 2011, 18:57

Alıntı:
Dini bayramları anlarımda ücretsiz olmasını resmi bayramlarda insanlar ailecek toplu ziyarete gitmiyor neden ücretsiz acaba.

Daha öncede tartışıp söylemiştik bu konu ile ilgili fikirlemizi ama kaybettirecek bişey yok sadece o günlerde de çoluk çocuk otobüsten inmeyecek.

Zaten bu karardan sonra 23 Nisan ve 19 Mayıs yaşadık, bedava filan olmadı. Öyle reklam maksatlı bir şeydi anlaşılan.

ceyhunatuf
8 yıl önce - Çrş 24 Ağu 2011, 19:15

Alıntı:
Zaten bu karardan sonra 23 Nisan ve 19 Mayıs yaşadık, bedava filan olmadı. Öyle reklam maksatlı bir şeydi anlaşılan.

O tarihler arasında bulunmadım Ankara'da 3-4 yıldır. uygulanıp uygulanmadığını göremedim daha o yüzden. Uygulanması çok saçma olurdu zira. Bu başlığıda yeni gördüğüm için yazdım ama alınan kararın uygulanmaması mantıklı.

Hakan_ank89
8 yıl önce - Prş 25 Ağu 2011, 18:19

İşletme maliyeti düşük olan metro ücretli, işletme maliyeti yüksek olan otobüs ücretsiz.

Metro hattında oturanlar, normal zamanda ilaveten aktarma ücreti ödeyerek pahalı ulaşım yapıyor. Ayrıca, bayramda yapılan ücretsiz otobüsten de faydalanamıyor, bu sefer de aktarmaya ücret ödemiyor ama metroya ücret ödüyor.

Şimdi kimse, insanın aklı var, otobüslerle aktarma yaparak ücretsiz de gidebilir demesin. Ortada bir saçmalık olduğu kesin, ip cambazı gibi otobüs değiştirip ücretsiz gidebilirsin demek abes kaçıyor.

Ayrıca halkımız maalesef ücretsiz otobüsü istismar ediyor, gerçekten işi olanlar otobüse binemiyor bu da bir gerçek, şu otobüsleri bedava yapacaklarına, temsili bir ücret işlense, misal 50 kuruş. O zaman çok daha düzenli ulaşım sağlanır. Bayramlarda toplu taşımayı kullanmak bu haliyle çok zor.

Buna benzer mesajlardan her bayram öncesi atıyorum, az önce bu başlığın da yukarısına baktım, 9 kasım 2010'da da benzer ifadeler sarfetmişim, ama değişen hiçbir şey yok, sonra ne diyorlar, EGO zarar ediyor, basın zammı !!!

sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet