Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - 1875 Yataklı Şehir Hastanesi Entegre Sağlık Kampüsü
« önceki   123 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
fatih özgüleç
6 yıl önce - Sal 02 Ağu 2011, 12:53

Hastalar Sedye Yerine Raylı Sistemle Taşınacak

Batalhöyük mevkiinde yapılacak olan bin 570 yataklı Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin projesi tamamlandı. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, proje üzerinde son değişiklikleri tamamlamadıktan sonra hastane temeli atılacak. Sağlık Bakanlığı TRT’ye ait olan alanı 64 milyon liraya satın aldı.
YATAK SAYISI ARTTI
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, 335 dönüm alan üzerine kurulacak hastanede, 520 yataklı Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 150 yataklı Göğüs Hastalıkları Hastanesi, 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi, 300 yataklı Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi ve tam teşekküllü Yanık Tedavi Merkezi’nin bulunacağını söyledi.
AĞIRLIKLARINI KOYACAKLAR
Erdoğan, sağlık kompleksi temelinin bir an önce atılması için 1 Ekim’den itibaren Meclis çatısı altında bu konudaki çalışmaları hızlandıracaklarını anlatırken, “Sağlık Bakanlığımız hastanenin projesini tamamladı. Ben projeyi Bakanlıkta inceledim. Yetkililer, hangi bölümün nerede açılması konusunda proje üzerinde fikir jimnastiği yapıyorlar. Bu çalışma tamamlandıktan sonra proje maliyeti çıkacak ve inşaat çalışmalarına başlanılacak” dedi.
ÖZEL STATÜLÜ HASTANE OLACAK
AK Parti’nin 2023 hedefleri çerçevesinde yer alan ve Gaziantep için çılgın proje olarak nitelendirilen Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ambulans, uçak ve helikopter yer alacak. Diğer yandan hastanenin tamamında hastalar için sedye yerine raylı sistem uygulanacak.
SEDYE TARİHE KARIŞACAK
Milletvekili Erdoğan, hastaların taşınmasında kullanılan sedyenin projenin tamamlanmasıyla birlikte tarihe karışacağını anlatarak, “Hastanenin her hangi bir bölümüne gelen hasta sedye yerine raylı sistemle muayene ve diğer işlemler için ulaşımını sağlayacak. Bölgede ilk defa ambulans uçak ile helikopter de bu tesiste yer alacak” şeklinde ifade etti

http://www.gaziantephaberler.com/detay.php?id=17798
Bölgenin böyle bir komlekse çok ihtiyacı var. Umarım yapımı çok uzun sürmez.

MEHMET DURAN

6 yıl önce - Sal 02 Ağu 2011, 14:20

Uçak kısmını pek anlamadım. Hastanenin yanına Ambulans uçaklar için pist mi yapılacak. Sanırım dil sürçmesi olmuştur.

fatih özgüleç
6 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 16:31

Diğer şehirlerin çoğunda hastaneler ya tamamlandı yada inşaatı sürüyor. Gaziantep'te henüz temeli bile atılmadı.

malidenk

6 yıl önce - Sal 27 Eyl 2011, 12:54

mehmet duran kardeş bende aynı şekilde uçak kısmına takıldım...
ama bence güzel bir proje umarım bir an önce gerçeklerşir...
birde daha önceki haberlerde refaketçilerin ve gelen hasta yakınlarının konaklaması için çok uygun fiyatlı otel-misafirhane tarzı yerlerde yapılacak yönündeydi bilen varmı acaba olacakmı bu tip yerlerde...

fatih özgüleç
6 yıl önce - Sal 27 Eyl 2011, 18:53

Alıntı:
birde daha önceki haberlerde refaketçilerin ve gelen hasta yakınlarının konaklaması için çok uygun fiyatlı otel-misafirhane tarzı yerlerde yapılacak yönündeydi bilen varmı acaba olacakmı bu tip yerlerde

Sanırım Şehitkamil Belediyesinin projesinden bahsediyorsunuz bununla ilgili link.
http://www.sehitkamil.bel.tr/index.php?view=artic ...Itemid=140

demir12
6 yıl önce - Cum 07 Ekm 2011, 13:38

Sağlık kampusu için ilk adım
Telgraf Haber Merkezi | haber@telgraf.net [Yazıyı küçült] [Yazıyı büyüt] 07.10.2011 09:47

Sağlık Kampusu yapılacak olan 300 dönümlük TRT arazisi ile ilgili imar değişikliği Şehitkamil Belediye meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. Böylece, daha önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da Gaziantep ziyareti sırasında incelemelerde bulunduğu TRT arazisi ‘Sağlık tesisi’ arazisi niteliği kazandı.

SAĞLIK KAMPUSU MECLİSTEN GEÇTİ

Üzerinde Sağlık Kampusu yapılması planlanan 300 dönümlük TRT arazisi Şehitkamil Belediye Meclisi’nden geçti. Madde AK Parti’li ve CHP’li belediye meclis üyelerinin tamamının ortak kararıyla oy birliğiyle kabul edildi.

300 dönümlük TRT arazisi üzerinde kalp-damar cerrahisi hastanesi, onkoloji hastanesi, psikiyatri hastanesi, fizik-tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ile bir genel hastane ve bütün bunların birbiriyle ilişkili olduğu bir sağlık kampüsü yapılacak. İlçe Belediye Meclisi kararının Büyükşehir Meclisi’nde de geçmesi halinde bölge sağlık tesisi arazisi niteliği kazanacak. Bakanlığın ön yeterlilik ihalesini yaptığı sağlık kampusu ‘Kamu-Özel Ortaklığı’ şeklinde hayata geçirilecek.

ENTEKRE SAĞLIK KAMPUSU

500 yataklı Bölge Hastanesi,

100 yataklı Onkoloji Hastanesi

400 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi

100 yataklı Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi

200 yataklı Psikiyatri Hastanesi

100 yataklı Adli Psikiyatri Hastanesi

kaynak:http://www.telgraf.net/saglik-kampusu-icin-ilk-adim-haberi-3384.html

cctrust
6 yıl önce - Sal 15 Ksm 2011, 14:16
Son Durum Hk

Merhaba Arkadaşlar

Gaziantep için güzel ve kaliteli bir yatırım, proje son durumu hakkında bilgisi olan arkadaşım varmıdır. İnşaat ne zaman başlıyor.

fatih özgüleç
5 yıl önce - Cum 02 Mar 2012, 15:15

Alıntı:
Gaziantep için güzel ve kaliteli bir yatırım, proje son durumu hakkında bilgisi olan arkadaşım varmıdır. İnşaat ne zaman başlıyor

Bu konuda hala bir gelişme yok

fatih özgüleç
5 yıl önce - Pts 19 Ksm 2012, 22:12

Baykal, Gaziantep'te kamu-özel ortaklığıyla 2014'de tamamlanması planlanan ve temeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla atılması beklenen 800 milyon dolarlık Gaziantep Şehir Hastanesi'nin, bin 783 yatak kapasitesiyle 8 ayrı branşta hizmet vereceğini belitti.

Baykal, “Gaziantep Şehir Hastanesi Ortadoğu'nun en büyük hastanesi olma özelliği taşıyacak. Ortadoğu'ya en yakın gelişmiş ilimiz içinde bu büyüklükte hastane olması stratejik açıdan sağlık turizm sektörünün gelişimi için önemlidir. Gaziantep'ten Sağlık Turizm Ekonomisine Katkı Projesi kapsamında sağlık turizminin gelişmesi yoluyla bölge turizminin gelirinin artırılmasını hedefliyoruz.” diye konuştu
.

http://www.haber3.com/gaziantep,-saglik-alaninda- ...20364h.htm
Çok geç kalındı umarım biran önce başlanır

mehmet_40
5 yıl önce - Sal 20 Ksm 2012, 11:20

Stadyumdan daha önemli bir proje, çok gecikti, ümit ederim en kısa sürede gerçekleşir.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET