Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Sizce Bursa Türkiyenin 3. Büyük İli Olabilir Mi?
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 128, 129, 130  Sonraki
Ana Sayfa -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Sizce Bursa Türkiyenin 3. Büyük İli Olabilir Mi?
Olur
39.6%
 39.6%  [318]
Olamaz
56.0%
 56.0%  [450]
Kararsızım
4.5%
 4.5%  [36]
Toplam Oy : 804

oğuzhan1453
3 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 01:16

yukarıdaki veriler çok komik bi kere izmir yaşlı bir şehir izmirde o kadar üniversite olmasa genç kalmayacak ama bursada henüz 1 tane üniversite olmasına karşın genç nüfusu oldukça fazla ! nüfus bir başarı göstergesi değildir ancak göründüğü kadarıyla bursa nüfusta da izmiri geçecek ! izmir nerdeyse 20 yıldır yerinde sayan bir şehir eskiden kafaya oynadığı doğru ama izmir çok ilkel bir şehir öncelikle.. daha otobüsleriniz bile yeni yeni yenileniyor ki hala yürüyen tenekeleriniz var .. yolunuz yok sahil yolunuzda olmasa ulaşım sıfıra inecek.. metro dediğiniz şey izmirde 2 istasyon 5-6 yıl sürüyor aşağı yukarı .. arsenikli içme suyu satan bir belediye kafaya oynayabilir mi ? konak meydanınız bir karmaşa kompozisyonu gibi görünüyor.. bu devirde belediye otobüslerinde telefonla konuşmak yasak .. universiade dediğiniz etkinliği izmire getiren beğenmediğiniz akpartili taha aksoydur mesela .. izmir bucada ki atatürk rölyefi yine aynı siyasi partinin marifetidir .. peki izmir kendi kendine ne yaptı son dönemde konserden başka ? kaç tane işi var ? bi de dönüp bursaya bakın baştan aşağı yenilenen bursa ! ve bursadır yine türkiyeye anadoluya ilkleri yaşatan ve bunu tekrar tekrar yapacak olan .. uzay ve havacılık okulu açılıyor.. bilim ve teknoloji merkezi kuruluyor.. arkeoparkımız açılıyor.. sukay parkımız açıldı.. timsah arena sembol özelliğiyle dünyada ilk olacak.. en büyük skate park açıldı.. şampiyon bir takımımız var.. hem yaz hem kış turizmimiz var.. ilk teleferik hattı bursada kurulmuştur yeniside yapılıyor.. ilk kış turizmi bursa uludağa aittir.. ilk defa şehirlerarası seyehat bursaya aittir.. ilk organize sanayi bursaya kurulmuştur .. anadoludaki ilk tiyatro bursaya kurulmuştur.. ilk osmanlı parası bursada basılmıştır .. dünyada ilk döner bursada yapılmıştır.. ilk defa grev bursada yapılmıştır.. dünyanın ilk çarşılı köprüsü bursadaki ırgandı köprüsüdür.. ilk milli fuar ve festival bursada yapılmıştır.. türkiyede daha avm yokken bizim özdileklerimiz vardı .. neyse bunları say say bitmez ve markalarımızda saymakla bitmez ... kafkas - uludağ gazoz- sütaş- aroma- erikli - korusu - kamil koç - nilüfer turizm - inegöl mobilyalarımız - eşsiz incirimiz - özdilek havlu - özdilek avm - iskender -kerviştaş superfresh - şeftalimiz - kemalpaşa tatlımız - yeşim tekstil - güleryüz otobüs - bursaspor - inegöl köfte - eker süt ve ürünleri - daha bizim ipeğimiz var tekstil başkenti oluşumuz var otomotiv başkenti oluşumuz var vs. bursa gelişmişlik bakımından izmiri çoktan geçmiştir sadece nüfusu daha düşüktür olabilir zaten nüfusun artması çokta iyi birşey değildir aslında ama ülkemizde sanki bir nüfus yarışı vardır .. ama siz nüfusu soruyorsanız yine de bursa çok kısa sürede izmiri geçecektir helede açılacak olan üniversitelerden sonra !

alizeybek
3 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 01:34

Alıntı:
yukarıdaki veriler çok komik bi kere izmir yaşlı bir şehir izmirde o kadar üniversite olmasa genç kalmayacak ama bursada henüz 1 tane üniversite olmasına karşın genç nüfusu oldukça fazla ! nüfus bir başarı göstergesi değildir ancak göründüğü kadarıyla bursa nüfusta da izmiri geçecek ! izmir nerdeyse 20 yıldır yerinde sayan bir şehir eskiden kafaya oynadığı doğru ama izmir çok ilkel bir şehir öncelikle.. daha otobüsleriniz bile yeni yeni yenileniyor ki hala yürüyen tenekeleriniz var .. yolunuz yok sahil yolunuzda olmasa ulaşım sıfıra inecek.. metro dediğiniz şey izmirde 2 istasyon 5-6 yıl sürüyor aşağı yukarı .. arsenikli içme suyu satan bir belediye kafaya oynayabilir mi ? konak meydanınız bir karmaşa kompozisyonu gibi görünüyor.. bu devirde belediye otobüslerinde telefonla konuşmak yasak .. universiade dediğiniz etkinliği izmire getiren beğenmediğiniz akpartili taha aksoydur mesela .. izmir bucada ki atatürk rölyefi yine aynı siyasi partinin marifetidir .. peki izmir kendi kendine ne yaptı son dönemde konserden başka ? kaç tane işi var ? bi de dönüp bursaya bakın baştan aşağı yenilenen bursa ! ve bursadır yine türkiyeye anadoluya ilkleri yaşatan ve bunu tekrar tekrar yapacak olan .. uzay ve havacılık okulu açılıyor.. bilim ve teknoloji merkezi kuruluyor..

İzmirde de otomotiv sektörü olmamasına karşın bursanın önünde, 20 yıldır yerinde sayan bir şehri geçemiyorsanız siz daha gerisiniz demektir.otobüslerimiz yeni yeni yenileniyor doğrudur. CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK TOPLU ULAŞIM PROJESİDE BİTTİ. Bursada uzay ve havacılık okulu açılıyormuş. İzmirde ben kendimi bildiğimden beri Türkiyenin tek uzay kampüsü var. uluslararası arenada ne başarınız var hiç bir gayret göstermiyosunuz. Sizin küçümsediğiniz üniversiyatı alın bakalım nasıl alcaksınız dünya basketbol şampiyonasına ev sahipliği yapacak bir salonunuz bile yok. kaçtane üniversiteniz var başka şehirlere laf yetiştirmekten bunların hiçbirini yapamadınız. bu arada senin yaş kaç

En son alizeybek tarafından Çrş 02 Şub 2011, 01:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

skucukata
3 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 01:35

manisa gelişse gibi birşey yazmış arkadaş o yüzden dedim manisa karşıtı sayılabilirim ama orada berbat 2 yıl geçirdiğim için bursa sizin sandığınız gibi istanbulun arka bahçesi değil en azından ilişkisi manisa izmir arasında olduğu gibi değil izmirde üniversite kazanamayan herkes manisaya gidiyor sınıfımızın yarısı izmirliydi bu aynı şekilde bursa balıkersirde de var bursada yerleşemeyenler en yakın il olarak balıkesiri yazıyor bir çok arkadaşım bu şekilde okuyor şimdi bu ilişki bursa yalova arasında da başladı yalova üniversitenin açılmasıyla

alizeybek
3 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 01:40

alıntı yapsan iyi olurdu

Ayhan
3 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 01:49

Alıntı:
yukarıdaki veriler çok komik bi kere izmir yaşlı bir şehir izmirde o kadar üniversite olmasa genç kalmayacak ama bursada henüz 1 tane üniversite olmasına karşın genç nüfusu oldukça fazla ! nüfus bir başarı göstergesi değildir ancak göründüğü kadarıyla bursa nüfusta da izmiri geçecek ! izmir nerdeyse 20 yıldır yerinde sayan bir şehir eskiden kafaya oynadığı doğru ama izmir çok ilkel bir şehir öncelikle.. daha otobüsleriniz bile yeni yeni yenileniyor ki hala yürüyen tenekeleriniz var .. yolunuz yok sahil yolunuzda olmasa ulaşım sıfıra inecek.. metro dediğiniz şey izmirde 2 istasyon 5-6 yıl sürüyor aşağı yukarı .. arsenikli içme suyu satan bir belediye kafaya oynayabilir mi ? konak meydanınız bir karmaşa kompozisyonu gibi görünüyor.. bu devirde belediye otobüslerinde telefonla konuşmak yasak ..

Arkadaşım İzmir'i hiç bilmediğin çok açık... İzmir'de 20-40 yaş grubun tüm nüfusa oranı %34 iken, Bursa'da %33 civarında, yani hemen hemen aynı... (Kaynak: TUİK)

20 yıldır yerinde sayan bir şehirde 91 km raylı sistem hattı, 7 yeni üniversite, körfezin temizlenmesi, havalimanının modernizasyonu, çevre yolu, onlarca yeni müze açılması, 2 adet büyük spor salonu, tenis kompleksi, Türkiye'nin en büyük doğal yaşam parkı, Çeşme'nin, Alaçatı'nın turizm yıldızı olması ve sayamadığım birçok yenilik vs vs. gerçekten de çok yerinde saymış...

Yolumuz da yok zaten. Burası köy yolu: http://wowturkey.com/t.php?p=/tr246/efecan1027_yol11.jpg

Konak meydanını gördün mü bilmiyorum:
eski hali (1988) : http://wowturkey.com/t.php?p=/tr428/Hudai_KONAK12.jpg
yeni hali (2005) : http://wowturkey.com/t.php?p=/tr68/Mehmet_YASA_konak_panorama_gece_efc.jpg ( gerçekten de hiç değişmemiş (!) )

Teneke dediğin otobüs bu mu?
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=58251 (Çok uzun süredir çalışıyor-18 yıldır)

oğuzhan1453
Ayhan
3 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 02:51

Derdim iki kent arasında ..dik yarıştırmak değil... Bursa'nın artılarını elbette biliyoruz, daha da fazla olmasını her zaman dilerim. Hiçbir şekilde de Bursa'yı küçümseme derdim yok olamaz da, ama İzmir hakkında bilip bilmeden konuşanlara, küçümseyenlere, atıp tutanlara karşı İzmirle ilgili yazıyorum, iyi niyetli Bursalı arkadaşlar alınmasınlar...

oğuzhan1453
3 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 02:59
ayhan arkadaşım

senin o yol diye verdiğin linkteki rsimden bursanın ilçelerinde bile var ne o yani yol mu şimdi o yüzden balçova-alsancak araı 1buçuk saat sürüyor değil mi ? yolunuz var ya ! ben izmirde yaşadım gördük metro çalışmanızıda yıllarca bitirilemeyn üçyol hattının devamı kapanmış ve esnafı bitirmiş bir cadde ! 2005 de başlanmıştı değil mi ? bu başarı mı şimdi ? konak meydanının eski halinide yeni halnide çok iyi biliyorum sen ters taraftan fotoğraf koymuşdun koy bakalım otobüslerin durağını tam meydanda koy bakalım sen ordaki işportayı karmaşayı trafiği ! izmir gelişmiyor !

Ayhan
3 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 03:05

Alıntı:
senin o yol diye verdiğin linkteki rsimden bursanın ilçelerinde bile var ne o yani yol mu şimdi o yüzden balçova-alsancak araı 1buçuk saat sürüyor değil mi ? yolunuz var ya ! ben izmirde yaşadım gördük metro çalışmanızıda yıllarca bitirilemeyn üçyol hattının devamı kapanmış ve esnafı bitirmiş bir cadde ! 2005 de başlanmıştı değil mi ? bu başarı mı şimdi ? konak meydanının eski halinide yeni halnide çok iyi biliyorum sen ters taraftan fotoğraf koymuşdun koy bakalım otobüslerin durağını tam meydanda koy bakalım sen ordaki işportayı karmaşayı trafiği ! izmir gelişmiyor !

Sakin ol heyecandan imla hatalarıyla dolu yazmışsın, anlıyorum İzmir alerjini, ama azcık sakin olup etraflıca düşün... Ben o yollardan sadece bir örnek verdim, o yola yol diyemiyorsan daha ne diyim, istediğin gibi görmek istiyorsun... Bak bu da yol : http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1406157#1406157 İzmir metrosunun 6 yıl devam etmesine başarı dediğimi hatırlamıyorum, nerede dedim söyler misin?

Fotoğraf ha ters ha düz, sonuçta aynı meydan değil mi ? Birinde yolun ortadan geçtiğini , diğerinde sahilden geçtiğini göremiyor musun. Al bak aynı yönden de koyayım : http://wowturkey.com/t.php?p=/tr185/Okhan_konak_filtered.jpg Otobüsler elbette olacak, yoksa ulaşımı nasıl sağlıcaz ? Ama eskiye göre daha düzenli...

Sadece işportaya bakarak İzmir gelişmiyor dersen, tüm şehirlerimiz hiç gelişmiyor o zaman...

muratisik
3 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 03:11

Bursa'daki otobüsleri de biliyoruz: adeta konserve kutusu. İşporta dersen, kralı heykelde Sen İzmir'i bilmediğin gibi Bursa'yı da bilmiyorsun.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> BURSA - Haberler ve Sohbet