Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce Bursa Türkiyenin 3. Büyük İli Olabilir Mi?
« önceki   123 ... 192193194   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2

Sizce Bursa Türkiyenin 3. Büyük İli Olabilir Mi?
Olur 40.3%  40.3%  [413]
Olamaz 55.7%  55.7%  [571]
Kararsızım 4.1%  4.1%  [42]
Toplam Oy : 1026

Halil Can
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 20:47

bursa izmiri geride bırakıcam diye hayal ede dursun izmirin gözü expo 2020 alıp zirveye ortak olmakta

Okan Yayla
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 20:50

Alıntı:
bursa izmiri geride bırakıcam diye hayal ede dursun izmirin gözü expo 2020 alıp zirveye ortak olmakta

Aslinda Expo,Istanbul'da yapilsa 2 kat daha fazla insan ceker ama niye Izmir diye israr ediyorlar anlamiyorum

nurdan87
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 20:52

Expo'yu alırsa İzmir'i kimse tutamaz gerçekten.
Bursa'lılara ne oluyor ben onu anlamadım.Bursa deyince benim aklıma İstanbul'un organize sanayi bölgesinden başka şey gelmiyor.Önce Adana'yı geçmeli Bursa.

Gökhan GÖKGÖR

7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 20:57

Her ay Bursa'ya düzenli olarak gidiyorum, İzmir'de yaşıyorum..Gördüğüm Bursa mı İzmir'i geçecek acaba? Dikkat ederseniz İzmir'de artık büyük projeler gündemde..Aliağa-Menderes Raylı Sistem Hattı'nın eli kulağında, bitti bitecek..Bunun dışında Büyük Körfez Projesi'nde dev adımlar atılıyor, ayrıca İstanbul-İzmir otoyolu projesi şehre büyük bir potansiyel kazandıracaktır...Bunlar ilk etapta aklıma gelenler..

Ama varsın Bursa,İzmir'i geçsin..3.lük 5.lik önemli değil...Benim için önemli olan o şehrin yaşanabilirliği..Göç alıp alt yapı yetersiz kalacağına, yeterli sağlık hizmeti verilemeyeceğine, gecekondulaşmanın artacağına yol açacaksa, varsın Güzel İzmir'im 5. olsun..

birol kırbaş
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 21:07
'

1.Bursa Ankara'yı bile geçse hiç bir anlamda hakettiği değeri görüp 2/3. büyük addedilmez.

2.Adana'nın her anlamda Bursa'nın gerisinde kaldığı bariz biçimde bilindiği halde bu konuda bile yanlış bilgi sahibi insan çok iken.

3.Büyüklüğün sadece nüfusa endekslendiği bir ortamda...

4. 3. büyük sayılabilmek için şuan bile fazla gelen 2.5 milyonluk nüfusu 4 milyona taşımak gerekiyor iken...

Varsın 4. büyük hatta bazıları rahat edecekse 5. büyük olarak kalsın diyorum.

Bunlara rağmen bazı mesajlara da cevap yazmadan geçemeyeceğim.

Alıntı:
Bursa'lılara ne oluyor ben onu anlamadım.Bursa deyince benim aklıma İstanbul'un organize sanayi bölgesinden başka şey gelmiyor.Önce Adana'yı geçmeli Bursa.

İstanbul'un OSB'si neresi bilen bilir!, Durmazlar,Baykal,SKT,Orhan Holding,Sönmez Holding,Yeşim Tekstil,Özdilek vs. gibi Bursa menşeii yerli sanayi kurumlarını hç duydunuz mu bilmiyorum? Adana konusuna cevap bile vermeye değmez... Üslubunuzun kırıcı olduğunu ise söylemeden edemeyeceğim.

Alıntı:
Aliağa-Menderes Raylı Sistem Hattı'nın eli kulağında, bitti bitecek..Bunun dışında Büyük Körfez Projesi'nde dev adımlar atılıyor, ayrıca İstanbul-İzmir otoyolu projesi şehre büyük bir potansiyel kazandıracaktır...Bunlar ilk etapta aklıma gelenler..

Bu saydığınız projelerin aynıları veya benzerleri Bursa için de geçerli zaten

İlk sayfada geçen Bursa'nın İzmir sanayisinin gerisinde olduğun muhabbetine gelince, geçtiğimiz aylarda Bosch'a Bursa yerine kendi şehrine yatırım yapması için yalvaran bir iş adamı vardı bilmem hatırladınız mı?

SERCAN CAN
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 21:15

Bursa konumundan ve son zamanlarda ki ulaşım yatırımlarından ötürü İzmir'i ilerleyen zamanlarda geçmesi kaçınılmaz bir son. Ama bunun için en az bi 15 senelik zaman periyodunun geçmesi lazım.en büyük korkum aşırı nüfus artışından dolayı plansız kentleşmenin gün geçtikçe attması ile yaşancak kent olmaktan uzaklaşma ihtimalidir

Hakan ERTÜRK

7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 22:40

Nüfus anlamında evet Bursa geçebilir bu mümkündür.
Fakat kusra bakmayın ama şehirleşme ve belediyecilik anlamında Bursa hala çok gerilerde, bu benim görüşüm.

EVRİM ERDEM
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 22:53
BELKİ BAŞLIK BİRAZ ERKEN HEYECAN YARATIYOR...

Bursa nüfus olarak ''üçüncü'' olsun ya da olmasın, uzun bir süre daha, Türkiye'nin en önemli bir kaç şehrinden biri olmaya devam edecek.Ekonomiyi uzmanlık derecesinde bilen biri olarak, Bursa'nın zaten ekonomik anlamda Türkiye'nin en güçlü lokomotif kentlerinin başında geldiği tartışmasız.Aksini iddia eden konuyu gerçekten bilmiyordur.Uzun uzun Bursa'yı anlatacak değiliz;Aksini iddia eden araştırsın şaşırtıcı ve talihsiz cümleler yazmadan önce...Bursa'da 25 sanayi bölgesi ve binlerce fabrika vardır...Eminim Türkiye'de nedereyse herkesin evinde Bursa'da üretilmiş bir ürün vardır.Hiç olmazsa buzdolabınızdaki gıdaların üretim yerlerine bakın...Arka bahçe olmayacak kadar da önemli ve büyüktür.Bir yazarın da dediği gibi, tarihsel sürece bakarsak, İstanbul'un da, diğer Anadolu şehirlerinin de ''esin kaynağıdır'' Bursa.Ulaşım yatırımlarında da epey gelişmiş bir şehir olmakla birlikte hafif metro sistemine bir çok büyük şehrimizden çok ama çok önce kavuşmuştur.Bursa hafif metro kapsama alanını çok geliştirirken,ilk yerli tramvayın da üretim merkezi olma konumundadır.İnşallah ,Bursa üretimi yerli tramvaylarımızı bütün o güzel kentlerimizde göreceğiz yakında.Şehircilikte de ,bahsi geçen bir çok şehirden, net olarak ileri olduğunu söyleyebilirim.Ben Bursa'lı değilim.Bursa'da ikamet eden ve duruma objektif bakabilen bir vatandaşım...Görmeden bilmeden yorum yapmayalım.Fikrimizi belirtelim ama şehrini seven,mutlu insanları da huzursuz ve tepkili yapacak cümleler kurmayalım.Çünkü Bursa'nın tarihi güzellik ve değerlerini,dağını,ovasını,denizini,kapalıçarşısını,hem modern hem tarihi yüzünü seven, hatta bunlara aşık olan çok ama çok insan var ve bunlar sadece Bursa'lılar da değil.Belki de başlık bir kaç yıl erken açıldığından bu tepkiler.Başlık amacına sadık kalıp teknik yönden devam etse daha makul bir bilgilendirme olacaktır...

Berktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 22:56

Bence Plânsız bir Bursa olup 3. olmaktansa,Plânlı bir Bursa olup 4. olmasını tercih edenlerdenim.

erden karaoglan
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 22:57

Ben bunlara inanmayın diyorum ona bakarsanız İzmir'de 2.Büyükşehir olacaktı Ama fikrimi sorarsanız geçemez diyorum

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192193194   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet