Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce Bursa Türkiyenin 3. Büyük İli Olabilir Mi?
123 ... 192193194   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Olur 40.3%  40.3%  [413]
Olamaz 55.7%  55.7%  [571]
Kararsızım 4.1%  4.1%  [42]
Toplam Oy : 1026

Emre Aykan
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 18:32

BURSA TÜRKİYE’NİN 3. BÜYÜK İLİ OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ile birlikte DİBAY Medya’yı ziyaret eden Devlet Bakanı Faruk Çelik yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolunun tamamlanmasının ardından Bursa’nın ulaşımın merkezi olacağını ifade etti. 5 yıl içinde tamamlanması planlana projenin ardından Bursa’nın ciddi bir kavşak haline geleceğini ifade eden Çelik,”Yaygın bir Anadolu mozağine sahip olan ilimiz nüfus ve nitelikli sanayisiyle Türkiye’nin üçüncü büyük ili olacaktır.İzmir’in genişleme şansı artık yok Hayata geçirilen otoyol projesinin tamamlanmasıyla birlikte Bursa, yükselen bir yıldız olacaktır. 3 yıl içinde Bursa’nın yeniden planlanmasının yapılarak merkezi ve yerel yönetimin desteğiyle yol haritasının çizilmesi için elimizden gelen desteği vermemiz gerekiyor”dedi.

Hızlı tren projesinin önemine de dikkat çeken Çelik, yapımına başlanacak projenin tamamlanmasının ardından Bursa’nın Türkiye’nin ekonomi ve sanayisiyle en güçlü ve büyük illerinden biri olacağını belirtti.

Uludağ sorunu çözülüyor

Uludağ’da yaşanan sıkıntıların yıllardır Bursa’nın kanayan bir yarası haline geldiğini ifade eden Çelik, Turizm ve Orman Bakanlığı ile yaptıkları ortak çalışmanın ardından 2011 Nisan ayından itibaren Uludağ’da çözülmemiş hiçbir sorunun kalmayacağı müjdesini verdi. Uludağ’da faaliyet gösteren otel sahipleri ve ilgili bakanlık yetkilileriyle sık sık bir araya geldiklerini kaydeden Çelik şunları söyledi:” Uludağ 1. bölgedeki planlar Bayındırlık Bakanlığı’nda imzaya hazır halde bekliyor. Otelcilerle planları yeniden gözden geçirip planların tescili aşamasında son noktaya geleceğiz. Otel sahipleriyle anlaştık, yıkılması gereken alanları kendileri yıkacaklar, yıkılması mümkün olmayan alanlar için de kendilerine yeni alan tahsis edilecek, sezon bitiminde Uludağ’da top yekün mücadele başlayacak”

Teşkilatla sorunumuz yok

AK Parti iktidarı olarak Bursa’ya gereken desteği ve önemi verdiklerini belirten Çelik, teşkilatla sorun yaşadığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve İl Başkası Sedat Yalçın ile birlikte uyum içinde çalıştıklarını kaydeden Çelik, Tekel binasının yıkılarak meydan yapılması çalışmasında sona gelinmesinin uyumlu çalışmanın bir sonucu olduğuna dikkat çekti. Tekel binasıyla ilgili gerekli devir işlemlerinin ilgili kurumlar tarafından imzalandığını söyleyen Çelik, önümüzdeki hafta yıkım çalışmasının başlayacağını da sözlerine ekledi

Not : bursahaber.com.tr sitesinden alıntıdır.

Bursa medyasını takip edenler bu söylemleri bu günlerde sıkça duyuyorlardır. Bakan Çelik Bursa'nın İzmir'in tahtına göz diktiğinden bahsediyor ve İzmir'in genişleyecek yeri olmadığını söylüyor. Bu başlık altında saygı kuralları çerçevesinde artıları eksileriyle şehrimizi ve İzmir'i tartışalım. Acaba sizce Bursa, İzmir'i ileriki yıllarda geçebilir mi? Saygılar..

umutberk
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 20:26

Aman Bursa yerinde kalsın!
Ben Bursa'nın İzmir'i geçmesini istemem çünkü Bursa'yı seviyorum.Nüfus artışı şehri zaten mahvetmiş daha da artarsa Bursa yaşanmaz hale gelebilir.Ben Bursa'lıyım ve şuanda öğrenci olduğum için İzmir'de yaşıyorum. Bana göre Bursa yaşamak için İzmir'e göre daha güzel bir şehir.Şehir nüfusu arttıkça yaşam kalitasi de o oranda düşüyor ve şehir hayatı eziyet gibi gelmeye başlıyor.Bence Bursa bu haliyle daha iyi hatta keşke imkan olsa da 50 yıl önceki Bursa'ya dönebilsek.

KORAY3434
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 20:29

CHP İzmir yönetiminde olduğu müddetçe Bursa bir kaç sene içinde 3.büyük il olacaktır. Ben buna kesin gözüyle bakıyorum

Okan Yayla
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 20:30

Kesinlikle gecicek zaten.Istanbul'un alternatifi olarak son yillarda cok geciyor Bursa.
Marmara bolgesinde olmasi zaten buyuk kazanc sagliyor Bursa'ya.

eyetisen

7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 20:34

Bursa, yalnızca karayoluyla mı gelişecek? Hani demiryolları? Hani havaalanı? Liman nerede? Ya ağır sanayi? Bu saydıklarımız İzmir'de ezelinden beri var. Konuda sanki İzmir'in rolü küçümsenmiş gibi geldi bana. Bütün Ege İzmir'e çalışıyor, peki Bursa'nın hinterlandı nedir?

Okan Yayla
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 20:37

Alıntı:
Bursa, yalnızca karayoluyla mı gelişecek? Hani demiryolları? Hani havaalanı? Liman nerede? Ya ağır sanayi? Bu saydıklarımız İzmir'de ezelinden beri var. Konuda sanki İzmir'in rolü küçümsenmiş gibi geldi bana. Bütün Ege İzmir'e çalışıyor, peki Bursa'nın hinterlandı nedir?

Istanbul'un bitisiginde olmasi yeter de artar da.Hepsi yapilir bunlar zor seyler degil su an ki hukumet icin.

Emre Yener
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 20:37

Bursa, İzmir'i geçemez . arada 1.5 milyondan fazla nüfus var. Bursa yılda ne kadar nüfus alıyorsa İzmir daha fazlasını alıyor

IlGaZ mEmİş
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 20:39

Bursa'nın gelişiminin önündeki engel Ak parti de değildir, chp de değildir. Bursa'nın yapılaşmaya uygun alanları zaten 10-15 önce dolmuştur.

Bursa, zemin sıvılaşması ve deprem potansiyeli yüksek zeminine yayılmaya devam ederse ilk yıkıcı depreme kadar 3.büyük şehir olacaktır.

''Sağlam zemin yoktur, sağlam bina vardır''diyordu Ahmet Mete Işıkara (deprem dede)

İşte ''Zayıf zemin, Sağlam Bina''
  (+)

O bina yan yattıysa, buyursun ''Sağlam bina''da yatsın bakalım Deprem Dede

En son IlGaZ mEmİş tarafından Pts 01 Ksm 2010, 20:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Emre Aykan
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 20:39

İzmir de yoğun göç alabilir ancak bildiğim kadarıyla Bursa Türkiye'nin en çok göç alan iliydi son araştırmada..

nurdan87
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 20:47

Geçmesi mümkün değil de nüfus olarak keşke geçse.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 192193194   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet