Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
AgaH
9 yıl önce - Cmt 30 Ekm 2010, 15:39
İBB Merkez Hizmet binası 60 kat, 298m. İstanbul Büyükşehir belediyesi Seyrantepe'ye taşınıyor
İki kıtaya yayılan coğrafyası, 16 milyonluk nüfusuyla dünyanın en önemli metropollerinden olan İstanbul’un kent yönetimini 50 yıldır bünyesinde barındıran İstanbul Büyükşehir Belediye Sarayı taşınıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bu ayki oturumunda oy birliğiyle kabul edilip plan tadilatı kabul edilen projeye göre, Fatih Saraçhane’deki merkez bina ile Merter’deki hizmet binaları, Mimar Erol Kuzubaşoğlu’nun projelendirdiği ve Seyrantepe’de inşa edilecek 60 katlı “akıllı bina”ya tanışacak. Proje 240 milyon liraya mal olup, 2 yılda tamamlanacak. İSKİ ve İETT dahil toplam 25 şirket ve müdürlükler aynı çatı altında toplanırken, boşalan binalar satışa çıkarılacak.

Galatasaray’a komşu olacak

İBB Merkez Hizmet Binası 60 kata, 227 metre kat yüksekliğine ve 298 metre anten yüksekliğine sahip olacak. Yeni bina Galatasaray Aslantepe Stadı’nın güneybatı istikametinde inşa edilecek. Bodrum katında bulunan Seyrantepe metro istasyonunun, IV. Levent - Hacıosman raylı sistem güzergâhı ile entegre edilmesi sonucunda, yapıya metro ile gidilme imkânı elde edilecek.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16172313.asp?gid=233


İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Cmt 30 Ekm 2010, 15:50

Mimarlar Odası mahkemeye vermek için hazırlıklara çoktan başlamıştır.(Özkan)

9 yıl önce - Cmt 30 Ekm 2010, 15:56

yaparlar yaparlar yok belediye rusatı yok çöp vergisi bilmem ne vergisi vs...
önce siz alt yapıyı yapın sonra gösteriş..daha yol gitmemiş semtler var hey gidi hey kimin paralarını kime harcıyorsunuz şu heybete bak beaa


emrecirik
9 yıl önce - Cmt 30 Ekm 2010, 16:11

Belediye Saraçhane ve Fatih'teki binalarının satışından buraya yapacağından çok daha fazla para kazanır.. Bencede yerinde bir karar.. Seyrantepe bir odak noktası olma yolunda. Turk Telekom Arena, Yeni Şişli Etfal, Belediye binası vs.. Keşke ağaoğlu seyrantepe projesininden vazgeçmeseydi..

mehmet-c
9 yıl önce - Cmt 30 Ekm 2010, 16:15

İnşallah Saraçhane'deki binayı kent müzesi, halk eğitim merkezi, vs gibi amaçlar için kullanırlar. Yıkılırsa çok yazık olur.Yakup

9 yıl önce - Cmt 30 Ekm 2010, 17:29

Proje güzel, yapilirsa Türkiyenin en uzun binasi olacak...


proje ne zaman baslayacak..?


şener87
9 yıl önce - Cmt 30 Ekm 2010, 21:16

arkadaşlar proje gerçek. babam belediyede çalışıyor. haberi doğruladı.
bunu geçelim. bence şart. çünkü bir evrak çıkıp diğer müdürlüklere ulaşması için bir kıtadan bir kıtaya taşınıyor onlarca kurye. bu binada iski dahil bütün birimler ve müdürlükler olacak. evraklar bina içinde gidip gelecek. amorti edecek kendisini yani. ama yeri çok ters.
diğer binalar ise şube olarak kalacaklarmış. saraçhane'deki bina ise yıkılmaz. orası için çok güzel projeler düşünülebilir. üstelik bu bina daha yeni tadilattan geçti. yıkacaklarını düşünmüyorum.


ainanli
9 yıl önce - Cmt 30 Ekm 2010, 21:59

Proje güzel de ,yapılacak yerde metro bakım istasyonu yeni yapıldı.Onun üzerine böyle bir bina yapılamaz. Böyle bir binanın temelini yapmak için istasyonun yıkılması lazım.Başka bir yerde yapılacak olmasın , emin misiniz.

mustafa vural
9 yıl önce - Cmt 30 Ekm 2010, 22:07

güzel bir proje umarım projede kalmaz

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Cmt 30 Ekm 2010, 22:49

Ankara da belediye birimlerini benzeri bir projeyle tek çatı altında toplamaya çalışmıştı ama ASKİ buna dahil olamamıştı, diğer birimler ancak sığmıştı yeni binalarına.(+)


İstanbul'un binası daha büyük ve dediklerine göre onlar tüm birimleri sığdıracaklardır.Boşa çıkan binaların da satılmasından ziyade sosyal ve kültürel projeler için kullanılması daha iyi olur.Sonuç olarak Ankara 100 milyon TL'ye bu binayı yaptıysa İstanbul kendi bütçe olanaklarıyla 240 milyon TL'lik binayı rahat rahat yapar.

Ankara boşa çıkan binalarından birisini tadilat yaptırıp Aile Yaşam Merkezi olarak hizmete açmıştı mesela.İstanbul'un da benzeri projelerle bu eski birimlerini kente kazandırması son derece faydalı olur.sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet