Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı

İBB'nin kendi bünyesinde taşeron çalıştırması doğru mudur?
HAYIR, doğru değildir.
78.6%
 78.6%  [11]
EVET, doğrudur.
21.4%
 21.4%  [3]
Toplam Oy : 14

onurkara
3 yıl önce - Prş 28 Ekm 2010, 16:48
İBB bünyesinde çalışan taşeron personellerin sıkıntıları

yeni bir başlık ben açayım dedim.

İGDAŞ, İSPARK, ULAŞIM AŞ, İDO, ŞEHİRHATLARI, İETT bünyesinde çalışan TAŞERON personellerin yaşadıkları sıkıntılar ve çözüm yolları ile ilgili görüşlerinizi alalım.

onurkara
3 yıl önce - Prş 28 Ekm 2010, 17:36

seçimlerden önce İDO siyasi gücü olan birisine SATILACAKTIR. paralar İBB projelerine çuvallar ile götürülecektir.

metrobüs'ü söğütlüçeşmeye yerel seçimler öncesinde götürebilmek için aynı anda kaç işaat firmasına gne kadar para verildiğini sormak gerekir. işin süresi ne kadar kısalırsa maliyeti o kadar yükselir.

ayrıca 2011 yaz aylarında yapılması planlanan yerel seçimlerden önce anadolu yakasında kısmen de olsa metro'yu hayata geçirirlerse SEÇİM SONUÇLARI garanti demektir.

bu nedenle HIZLA YAPILMASI GEREKEN projeler için belediye elinde ne varsa satıyor. araziler, mülkler, İDO, İSPARK, İGDAŞ....

belediye bunları satarken başka bir şeyi unutuyor. bu 3 gözde şirketi diğer bütün şirketlerini finanse ediyor.

neden İSMEK, SAĞLIK AŞ, EKMEK AŞ, İSTAÇ, İSTON, İSBAK, İETT 'yi özel-LEŞ-tirmiyor. çünkü bu firmalar şuan LEŞ durumunda. bakalım kar eden kurumları ortadan kaldırdığında zarar eden diğer şirketler ne olacak.

haaa bu arada,,

yıllardır İDO,İSPARK,İGDAŞ ta çalışan KADROLU, TAŞARON personeller ne olacak. İBB yönetimi bu insanlar için ne yapmayı planlıyor.

ben söyleyeyim.
KADROLULAR: zarar eden diğer şirketlere yerleştirilir. norm kadrolar şişirilir.
TAŞARONLAR: onların zaten bir hakkı yok. kapının önüne koyulurlar.

OLAYLARIN HANGİ TARAFINDAN BAKARSANIZ BAKIN. .

YAZIK OLACAK. YAZIK.

feritsahin

3 yıl önce - Prş 28 Ekm 2010, 21:13
Hizmet Alımı

Bence belediyede çalışan kadrolu eleman harıcı taşeron firmalarda çalışanlar hizmet alomı adı altında yürütülen seçim yatırımıdır o yüzden bu yönetim gelir yeni yönetimde gelince % 80 ninin işin son verilir bu dengesiz düzenin derhal düzelmesi gerekli devlet dairesinde çalışanlara devlet güvencesi verilmeli.Belediye taşeron firmalara hizmet alını için ücretleri zamanında yatırıyor fakat firma sahipleri maaşları malesef 3 veya 4 ay sonra yatırıyorlar niye vermiyorsunuz deyince kriz var belediyeye soruyolar belediye ben parayı zamanında verdim deniyor arada kalan çalışanlar.Allah sabır ve kolaylık versin...

onurkara
3 yıl önce - Cum 29 Ekm 2010, 00:11
maaş

ferit bey çok doğru söylüyorsunuz. belirtmiş olduğunuz bakış açısı ile şu açıklamayı yapmak gerekir.

ssk girdi çıktı yapılarak hakları gaspediliyor.
herhangi bir sosyal hakları bulunmuyor.
işe girmek siyasi iradenin elinde oluyor. işten çıkmak ise İKİ DUDAK ARASINDAKİ TEK KELİME: "kovuldun."

aynı işi kadrolu personel 2 katına yaparken, taşeron yarı para ile geçinmeye çalışıyor.

yuceltashan
3 yıl önce - Cmt 13 Ksm 2010, 23:25
ido ve taşeronluk

ido bünyesinde çalışanların hali perişandır.

2005 yılında TDİ'nin özelleştirmesi ile birlikte idonun her yerinde taşeron çalıştırılmaya başlandı. ido ile sözleşme imzalama imkanı varken, araya her yıl taşeron firma sokularak, şirketlerin cebine neden kar koyuluyor anlayamadım

2005 - 2006 - 2007 -2008 - 2009 ve son olarak 2010 yılında personelin isteği dışında ssk giriş çıkışları yapılarak tüm hakları elinden alınmıştır.

sonra hakkını aramak isteyen kişilere kapının önü gösteriliyor.

işe alırken idoya başvuruda bulunan personellerin sözlü değerlendirmeleri yine ido tarafından yapılıyor. iş başı yapılırken taşeron firma yolu gösteriliyor.

kadrolu gişe memuru 1.800 -2.000 TL civarında maaş alırken, taşeron personeller 1.200 TL civarında maaş alıyorlar. bu hakmı ? bu adalet mi? bu insanlık mı?

izin hakları olmayan, fazla çalışma süreleri ödenmeyen, iş kanununda olmayan çalışma şekilleri ile personellere zulum edenleri kınıyorum.

iskelelerde çalışanların çay demlemeleri, yemek ısıtmaları bile YASAK...

idonun sitesine bi bakın hangi işleri taşerona veriyor. daha doğrusu hangi işi kendisi yapıyor bi inceleyin.

http://www.ido.com.tr/index.cfm?page=SubPage& ...&ln=tr

(+)

onurkara
3 yıl önce - Pts 15 Ksm 2010, 01:35
ido ve sendika

haklarını korumak istiyorsan SENDİKALI OLMAK GEREKİR.

türkiye denizciler sendikasında delege seçimleri var.duyrulur

(+)   (+)

Übermut
9 ay önce - Sal 31 Arl 2013, 12:37

İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki binlerce taşeron işçi 2 ocak 2014 itibariyle kadroya alındı..Hayırlı uğurlu olsun..

Mustafa Can Karakus
9 ay önce - Sal 31 Arl 2013, 18:58

Taşeron çalıştırmaya sonuna kadar karşıyım. Fakat bu taşeron insanlar hangi şartlara haiz oldukları için kadroya geçiriliyorlar. Burada fırsat eşitsizliği sözkonusu, binlerce insan memur olmak için kpss'ye hazırlansın. A firmasında çalışan taşeronlar kadroya geçirilsin bu çok büyük bir kul hakkı ve seçim yatırımından başka nedir?

Misafir 8195

2 ay önce - Çrş 23 Tem 2014, 16:54

İyi günler öncelikle sizlere sormak istediğim meclisten gecen torba yasasiyla bilikte İBN. Bünyesinde yani A.S. caljsan personellerin isci veya .emur.sozlesmeli memur kadroya alirmi bilgi verirseniz seviniriz

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet