Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Alper Yetik
7 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 14:31
İstanbul'a Hayvanat Bahçesi Yapılmalıdır

Arkadaşlar 12 milyonluk İstanbulda tek bir tane hayvanat bahçesi yok.Bence bu inanılmaz bir eksiklik.Hayvanat bahçeleri kültürel gelişmişliğin bir göstergesidir bana göre.2010 Avrupa Kültür Başkentinde hayvanat bahçesi yok!Bu çok büyük bir eksikliktir.Darıca var denilebilir ancak Darıca istanbul sınırları içerisinde bile değil.Benim gibi düşünenler vardır umarım

osman67
7 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 15:45

Çok haklısınız, İstanbul gibi bir şehrin Hayvanat Bahçesi olmaması üzüntü vericidir.

Bir dönem İBB tarafından Gaziosmanpaşa tarafında büyük bir hayvanat bahçesi yapılması projesi vardı ancak bu güne kadar harhangi bir gelişme olmadı.

yavuz_016
7 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 15:46

O kadar çok hayvan varki aslında Şehr-i İstanul'da

Aykutayhan
7 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 16:51

DArıca hayvanat bahçesi istanbula ait değil mi?

Alper Yetik
7 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 16:52

Evet Habibler tarafında yapılması düşünülen bir proje vardı yapılsaydı çokta güzel olurdu.Topkapı-Sultançiftliği tramvayıyla gidiş imkanıda olurdu ama o projeden vazgeçildi.Yeni birşeyde ben duymadım.Çok üzücü bir durum bence
Darıca İstanbula aitmiş gibi gösterilmeye çalışılıyor çünkü başka biyer yok.İstanbul il sınırları bile dahil değil.

En son Alper Yetik tarafından Çrş 27 Ekm 2010, 16:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Sezgin Cengiz

7 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 16:53

aykut darıca ilçesi kocaeline bağlı istanbula değil...

Aykutayhan
7 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 16:59

anladım..kusura bakmayın..ben darıcayı istanbul il sınırında diye biliyordum..doğrusunu öğrenmiş oldum..

Cemoli D18
7 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 20:11

çocukluğumda var diye hatırlıyodum ama şuan yok olması gerek en azından anadolu yakasına yapmaları gerek diye düşünüyorum..

Burç

7 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 20:24

Alıntı:
darıca ilçesi kocaeline bağlı istanbula değil...

Aslında Kocaeli İstanbul'a bağlanmalı. En azından Gebze.
Bir akbil ile Kadıköy'den Gebze'ye gidilebiliyorsa orası başka bir şehir sayılmamalı.
Üsküdar Harem'den Gebze'ye de minibüs gidiyor devamlı.
Hangi 2 şehir arasında 5 dakikada bir minibüs seferi var?
Bakın mesela Darıca'ya yazları İETT seferi vardı, İstanbul belediye otobüsleri yani.
İstanbul belediye otobüsü niye başka şehire gidiyor?

Alper Yetik
7 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 22:02

eskiden gülhanede vardı bir hayvanat bahçesi ama o kapatıldı.Bence anadolu yakasından daha çok avrupya lazı.Anadolu yakasındakiler burçun dediği gibi otobüs ve minibüsle darıcaya gidilebilir ne kadar uzakta olsa.Ancak avrupa yakasında oturuyorsanız ve hayvanat bahçesine gitmek isterseniz Darıcaya muhtaçsınız ve ulaşımda hiç kolay değil.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet