Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
jakob

7 yıl önce - Pzr 07 Ağu 2011, 22:28

(+)

(+)

(+)

(+)

Ahmet Çolak 61

7 yıl önce - Pzr 07 Ağu 2011, 22:42

proje yaşlılar içinmi yapılıyor acaba geçiş kolay olsun die mezarlık yanı

Selim1989
6 yıl önce - Pts 28 Ksm 2011, 12:46

bence mezarlık olması bir bakımdan iyi her sabah kalktıklarında ahireti hatırlarlar yanlış işler yapmazlar o yüzden belki, birde girişe bir dokunaklı yazı koysalar tamam o binadakiler kurtulur.

Murat Kucuksarac

6 yıl önce - Pts 28 Ksm 2011, 12:50

Bu binanın konuşlandığı yeri bilenler, Türkiye'de imar işlerinin hiçbir zaman yola girmeyeceğini anlar. 46 katlı binayı o noktaya yaptıktan sonra kimse niye İstanbul'da trafik sıkışıklığı geçmiyor demesin. Çocuklarımıza karşı bu vebali hepimiz taşıyacağız... Rant uğruna şehir katliamının simgesi olacak bu bina...

Uğur1
6 yıl önce - Pts 28 Ksm 2011, 18:55

Tepeden bakınca photoshopla eklenmiş gibi duruyor..

Bir tarafta gokart pisti, diğer tarafta mezarlık..

Burç

6 yıl önce - Pts 28 Ksm 2011, 21:11

Alıntı:
Rant uğruna şehir katliamının simgesi

Birileri para kazanmazsa niye bina yapsın ki?
Her gökdeleni "rant" zanneden kesim bu konuyu anlayamıyor sanırım.
Elbette para getirisi olduğu için bina yapılıyor. Kendin kazanmayınca ismi "rant" oluyor herhalde.
Başkalarının para kazandığı yatırım = rant.

scemgenc2
6 yıl önce - Pts 28 Ksm 2011, 21:40

Rant ugruna feda edilen yerler var bence. Mesela Besiktastaki Tutun Deposu yerine yapilacak bina 14 kat olacak diye yazdi Hurriyet gecenlerde. BU dogru is cok yazik. Bogazda yasak bu kadar yuksek yapi ve biri rant ugruna peskes cekmis izinleri demektir.

Ote yandan Istanbloom'a gelirsek ben burada rant ugruna feda edilmis birsey goremiyorum. Zaten gokdelenlere yakin bir bolge, bilakis cevresine deger katacaktir. Zaten bina cok yuksek de degil ayrica bence son derece de guzel bir proje. . .

ömer
6 yıl önce - Pts 28 Ksm 2011, 21:54

Zaten birileri icin Toki gecekondulari yikip bina yapinca bile rant oluyor. Adam babasinin hayrina yapmiyor herhalde is dünyasi bu yatirim yapan adam elbette para kazanacak.

ials
6 yıl önce - Cum 09 Arl 2011, 13:09

Mimari olarak çok başarılı bir proje. Bu binaya kötü demek haksızlık olur bence.

Konum olarak kötü veya iyi olması bakış açısına göre değişiyor sanırım.
Mezarlık yanı olması önünün kapanmaması anlamına da gelir.
Malesef İstanbul da kalan yeşillik alanlar mezarlıklar.

azur
6 yıl önce - Cum 09 Arl 2011, 14:12
Bu binada oturmak vardı!

Bir mimar adayi olarak güzel bir proje olduğunu ve yerlesiminin de çok akıllıca yapıldığını söylemek isterim.
Bina düşünüldüğü gibi üç tarafı mezar manzaralı değil. Binanın yerleşimine bakarsanız fark edeceksiniz.

Bunları nerden mı biliyorum. Meraklı bir mimar olarak musteri gibi satış ofisine gittim de ondan.
Bu küçük numaram icin onlardan özür dilerim ki alıcı olmadığımı anladılar bence

Bu arada maketleri çok güzel

Param olsa koyup masaya alırdım bir dublex:P

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet