Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Yakup

7 yıl önce - Cum 22 Ekm 2010, 01:40
İstanbloom 150 metre 46 katlı

Zincirlikuyu'da 150 metrelik İstanbloom yükselecek

Beşiktaş eski yönetici Fikret Orman'ın şirketi Esin Yapı, Zincirlikuyu'da 46 katlı konut ve ofis projesine başladı. İstanbloom adını taşıyan projede metrekare satış fiyatı 7 bin dolar olacak

Alıntı:
FİKRET Orman, Metin Esin ve Mehmet Emin Armutçuoğlu'nun kurucu ortağı olduğu Esin Yapı, Zincirlikuyuda 150 metre yüksekliğinde 46 katlı İstanbloom projesine start verdi. Arsa maliyetiyle birlikte toplam 150 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek proje 165 konut ve ofis katlarından oluşacak. Bayramdan sonra satışa sunulacak İstanbloom projesinde 108 metrekare ile 306 mnetrekare arasında değişen 1+1'den 4+1'e kadar farklı tipteki dairelerin ortalama metrekare satış fiyatı 7 bin dolar olarak açıklandı. Proje, DB Mimarlık'ın kurucusu Bünyamin Derman'ın imzasını taşırken, projenin tüm iç tasarımlarını ise Geomim'in kurucusu Mahmut Anlar gerçekleştirdi.

KENTE DÖNÜŞ BAŞLADI
Esin Yapı kurucu ortağı Fikret Orman, 2 yıl geliştirme aşaması süren İstanbloom projesiyle, İstanbul'a simge bir bina kazandırmak ve yeni bir yaşam stilini insanlara sunmayı hedeflediklerini söyledi. Projenin inşaatına başladıklarını ve 2, 2.5 yıl içinde tamamlayarak sahiplerine teslim etmeyi planladıklarını ifade ederek, "Artk İstanbul'da şehir dışında yaşama tercihi tersine dönüyor ve şehre dönüş başlıyor. Büyükdere aksı yaşamın merkezi haline geldi. Eskiden şehrin merkezi Taksim'di. Şimdi merkez Zincirlikuyu'ya kayıyor. Merkezi lokasyonuyla farklılaşan İstanbloom, sıradışı mimarisiyle de öne

KAYNAK: SABAH.COM.TR

Istanbul yavas yavas yükselmeye basladi gibi geldi... en degerli yerlere gökdelen yükseliyor..

Insaatta baslamis diyorlar.. haydi hayirlisi, Fikret Orman Simge olacak bir bina diyor, O binanin yaninda heralde Zorlu Center var, simdi yeni yapilan binayi cok ama cok merak ediyorum...

Binanin resiminide bulamadim...

bu arsanin havadan bir resimi varmi acaba arkadaslar..?

Kerim Kuyu

7 yıl önce - Cum 22 Ekm 2010, 19:44

Sevmiyorum böyle yapıları , estetikten uzak insanın içini karartan bir mimari tarzı var.

Sdt Altıntaş

7 yıl önce - Cum 22 Ekm 2010, 19:50

3 yanı mezar manzaralı ev ve ofisler.Ben istemezdim şahsen çünkü her baktıgımda içim daralırdı..

nuriks

7 yıl önce - Pzr 24 Ekm 2010, 04:40

Proje güzel.. güzel olmasına da, acaba mezarlıkmı yanlış yerde yoksa plazalar mı..

Cemoli D18
7 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 17:04

hadi bakalım hayırlı olsun ne diyelim en kısa zamanda bitirilmesi ümidiyleeee

Berk
7 yıl önce - Sal 02 Ksm 2010, 03:54

herhalde mezarligin ortasina gokdelen diken tek millet bizizdir oraya yapilacagina maslakta su otosanayi sitesini baska bir yere tasisalarda oraya yapilsa boyle projeler daha iyi olurdu dusuncesindeyim

Yakup

7 yıl önce - Sal 02 Ksm 2010, 22:08

Arsanin yanindaki pist arasi acaba kime ait..?

oda cok degerli heralde....

Sukan

7 yıl önce - Çrş 03 Ksm 2010, 11:13

46 kat yaklaşık 180 metre etmeli, hesapta bir tuhaflık var sanki yada ben hala uyanamadım...

Erdal Mindevallı
7 yıl önce - Pts 22 Ksm 2010, 19:20

Alıntı:
46 kat yaklaşık 180 metre etmeli, hesapta bir tuhaflık var sanki yada ben hala uyanamadım...

İş Bankası Kule 1 42 katlı ve 181 metre,Anthill Residence ise 52 katlı ve 191 metre.187,185 metre arası bir şey olmalı.

Not:Daha açıklayıcı olması açısından ekleme yaptım.

İstanbloom,residence olarak inşa ediliyor bildiğim kadarıyla.Her katta uzunluğu 4 metre olarak alırsak

46x4=184 metre ediyor.

Gerçek uzunluğu bulmak için

46x3.3=151 metre ediyor.

3.3 kat yüksekliği,bir konut için çok basık değil mi ?

Bir şeyler ters,ama ne ?

Cemoli D18
7 yıl önce - Çrş 24 Ksm 2010, 13:58

kat uzunluğu genelde 3 m dir diye biliyorum 50x3=150 olduğuna göre hesapta yanlışlık olduğunu düşünmüyorum

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet