Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kahramanmaraş - Haberler ve Sohbet
« önceki   123 ... 108109110   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
levend46
6 yıl önce - Pts 03 Oca 2011, 01:20

Şekerde bulunan Kahramanmaraş Kongre Sarayı'nın iç tefrişat ihalesi yapıldı.İnşallah yaza açılacak.Hayırlı olsun.

(+)

En son levend46 tarafından Pts 03 Oca 2011, 01:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

nedimtopaoglu

6 yıl önce - Pts 03 Oca 2011, 01:29

Bu çok güzel bir haber. Peki burası ne amaçla kullanılacak bilginiz var mı?

levend46
6 yıl önce - Pts 03 Oca 2011, 01:30

Kongre Salonlarında ne yapılıyorsa orda da o yapılcak.Kongreler gösteriler büyük showlar etc...

mustafa vural
6 yıl önce - Sal 04 Oca 2011, 22:59

K.Maraş'ın İlk E- Ticaret Sitesi Açıldı

ahramanmaraş’ta yazılım ve reklam ajansı olarak hizmet veren Mavi Yeşil Medya Kahramanmaraş’ta bir ilke daha imza attı. Kahramanmaraş’ın yöresel lezzetleri ve El sanatlarını bir arada bulabileceğiniz e – Ticaret sitesini tüm Türkiye’nin hizmetine sundu. Maraş Pazar e- Ticaret sitesine ‘‘www.maraspazar.com’’ adresinden ulaşabilirsiniz.

Maraşpazar.com’un genel koordinatörü Mustafa Bahçeci siteyi faaliyete geçirmedeki başlıca amaçlarının bir çok farklı yöresel ürüne sahip olan Şehrimizin ürünlerini tüm Türkiye’ye tanıtabilmek, özellikle Kahramanmaraş dışında yaşayan ve bu lezzetlere özlem duyan hemşerilerimizin özlemini gidermek olduğunu söyledi.

MaraşPazar.com sayesinde insanlar nerede yaşıyor olurlarsa olsunlar internet üzerinden istedikleri Kahramanmaraş ürününü kolayca sipariş verebiliyorlar. Düşünün; Edirne’de yaşıyorsunuz. Canınız Maraş Dondurması çekti. Gerçek Maraş dondurmasını bir siparişle ertesi gün ayağınıza kadar getirtebiliyorsunuz. Hem de Ahır Dağının eteklerinde yiyormuşsunuz gibi. Birçok hemşerimiz Kahramanmaraş dışında bu ürünlerin hasretini çekmiştir. Artık “Hmm olsada yesek” demek yok.

Birçok Kahramanmaraş’ lı dostlarına sevdiklerine defalarca Kahramanmaraş’ın o güzel ürünlerini hediye olarak yollamıştır. MaraşPazar.com sayesinde masanızdan kalkmadan, çarşı-Pazar dolaşmadan sevdiklerinize bu ürünleri hediye olarak yollayabilirsiniz. Hem de Kargo ücretinden özel kargo anlaşmamız sayesinde kâr edebilirsiniz.MaraşPazar.com bu konuda da büyük bir ihtiyacı karşılıyor.

MaraşPazar.com’da Ferah Pastanesi, Haşiroğlu Tarhana, Akif Şekereleme, Osmanlı Çarıkçısı, Karpuzoğlu Ceviz Oyma gibi Kahramanmaraş’ın bir çok tanınmış markasını bulabilirsiniz. Markaların ve ürünlerin detaylı bilgilerine ulaşabilir, Ürünlerin özellikleri ve yapılışları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

MaraşPazar.com olarak amacımız ticaretle birlikte Kahramanmaraş’ın markalarını ve yöresel ürünlerini Türkiye ve dünyaya en iyi biçimde tanıtmaktır. Bu konuda bizi destekleyen tüm hemşerilerimize şimdiden teşekkür ederiz.

mustafa vural
6 yıl önce - Sal 04 Oca 2011, 23:05

Kahramanmaraş Manşet Gazetesi geçtiğimiz haftalarda gündemine taşıdığı Kahramanmaraş’ta Basketbolun Gelişimi konusunu pekiştirmek ve sizlere daha iyi tanıtmak adına ilimizin basketboldaki genç temsilcisi aynı zamanda Ümit Milli Takım Oyuncusu Burak Selen’i gazetemiz sayfalarına konuk ediyoruz.

Bu çok özel röportajda Burak Selen bizlere basketbolu her yönü ile anlattı. Selen, Kahramanmaraş’ta başlayıp İstanbul’da sürdürdüğü basketbol hayatını ileriki yıllarda daha iyi mevkilere taşıyarak şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyor. Bizde Manşet Gazetesi Haber Ekibi olarak Burak gibi başarılı sporcularımızın örnek teşkil eden spor etkinliklerini sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

Kahramanmaraşlı genç oyuncu Burak Selen basketbola nasıl başladığını, hangi zorluklarla karşılaştığını, basketbol hayatına nasıl devam etmek istediğini bizlerle paylaştı. Gazetemiz muhabirinin yönelttiği soruları büyük bir içtenlikle yanıtlayan Selen basketbola nasıl başladığını şu sözlerle ifade etti: “Ortaokula giderken okuldan kalan günlerde babamın yanında çalışıyordum. Küçük kardeşim yaz okulunda basketbol kursuna gidiyordu. Kardeşimdeki basketbol sevgisini görünce, basketbola karşı bende bir merak oluştu. Daha sonra kardeşimle birlikte yaz okulunda basketbol eğitimi almaya başladım. O yıllardan bu yana basketbol oynuyorum.”

Kahramanmaraş’ın Basketbol Temsilcisi Genç Sporcu ile sohbetimiz şöyle devam etti:

Basketbol oynamaya başladığın yıllarda karşına engeller çıktımı?

Selen, “Basketbola ilk başladığım yıllarda profesyonel bir şekilde oynayamıyordum tabi. Amatör de olsam basketbol adına bir şeyler yapmaya çalışıyordum. Bu yüzden basketbol takımlarıyla görüşmek için İstanbul’a gittim. İstanbul’daki takımlar beni aralarına almak istemediler böyle olunca Kahramanmaraş’a büyük bir umutsuzlukla döndüm. İstanbul’dan döndükten sonra 1 yıl boyunca yoğun bir şekilde basketbol çalıştım. Çalışmalarımda son derece başarılı bulunduğum için Malatya ikinci ligde yarım dönem basketbol oynadım. Malatya’dan sonra İstanbul’a tekrar gittim. Daha önce beni almayan basketbol takımlarının bir tanesi beni takıma aldı.”

İstanbul’daki takımların seni kabul etmeme nedeni ne idi?

“Basketbola ilk başladığım yıllarda İstanbul’a gitmiştim. O yıllarda basketbolda ciddi anlamda bir tecrübem yoktu. Bu nedenle oradaki takımlar beni almadılar. Basketbol oynama tekniğimi gözden geçirmişlerdi ama beğenmediler. Fakat basketbolda ikinci yılımda kendimi geliştirdiğim için takıma kabul edildim. Bu şekilde genç takımda oynamaya başladım. Genç takım finalleri bittikten sonra milli takıma gittim. Ümit milli takım şampiyonası için. Sonra tekrar Darüşşafaka’ya döndüm o zamandan bu yana basketbola Darüşşafaka’da devam ediyorum. Milli takıma dair umutlarım var. İleriki yıllarda kendimi profesyonel şekilde geliştirdiğim zaman milli takımda yer alacağıma inanıyorum.”

Büyük kulüplerden teklif alıyor musun?

“Büyük kulüplerin dışında orta dereceli kulüplerden teklifler alıyorum. Fakat Darüşşafaka’da sözleşmem olduğu için başka bir takıma geçmeme izin vermiyorlar. Basketbolda kendimi daha iyi geliştirmek için daha iyi takımlarda oynamayı istiyorum. Kardeşimle ilk olarak baskete Kahramanmaraş’ta başladık, bu nedenle yarım sezon ikimizde aynı takımda oynadık. Fakat daha sonra ayrı takımlara gittik. Ailem basketbol oynamamı sonuna kadar destekliyor. Başka ildeki takımlarda oynadığım için onlardan ayrı yaşamak zorunda kalıyorum. Ama kariyerim ve geleceğim için basketbolu en iyi şekilde geliştirmem gerekiyor.”

Kahramanmaraş’ın basketboldaki yerini nasıl görüyorsun?

“Kahramanmaraş’ta basketbol geri planda tutuluyor. Basketbolun gelişmesi için çok az kişi çaba gösteriyor. O kişiler sayesinde basketbol tanınmaya ve ilgi görmeye başladı. Bende kardeşimde basketbolda Kahramanmaraş’ı en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Kahramanmaraş’ta basketbolun geliştirilmesi için daha iyi basketbol salonlarının açılması gerekiyor. Yaz okullarında basketbola yoğun ilgi gösterilerek çocuklar basketbola yönlendirilse Kahramanmaraş’ta basketbolda en iyi yere gelecektir.”

Kahramanmaraş’ta basketbolu geliştirmek için ne yapmak gerekir?

“Gençlik spor müdürlüğünün dışında okullar kendi aralarında kulüp oluşturuyor. Bunun dışında daha farklı, daha gelişmiş kulüpler kurulması gerekiyor. Ayrıca kulüplere gelen maddi durumu iyi olmayan çocuklara yardımlarda bulunmaları gerekiyor. Çünkü çoğu çocuk maddi durumu iyi olmadığı için sporda kendini geliştiremiyor. Kahramanmaraş’ta sadece özel okullar kendilerine sponsor bulabiliyor. Maddi durumu iyi olmayan okulların bir geliri olmadığı için yetenekleri olmasına rağmen düşük seviyelerde kalabiliyorlar. Özellikle iş adamlarının bu okullara sponsor olması gerekiyor. Ayrıca Kahramanmaraş halkının da biraz daha özen göstermesi lazım.”

BURAK SELEN KİMDİR?

1988 Kahramanmaraş doğumlu. Selen ailesinin 3 çocuğundan biri olan Burak, ilkokul öğrenimini Muallim Hayrullah Efendi İlköğretim Okulunda okudu. Ortaokulu da Gazi İlköğretim Okulunda tamamladı. Basketbol ile ortaokul yıllarında tanıştı. 2004 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Basketbol takımında profesyonel oldu. Bu takımda yaklaşık 3 yıl mücadele etti. 2007 yılında İstanbul Darüşşafaka Cooper Tires Basketbol takımında mücadele etmeye başladı. 2008 yılında da Ümit milli Basketbol takımında da forma şansı buldu. Selen basket bol hayatını halen bu takımda sürdürüyor.
RÖPORTAJ: CEBRAİL SARI

mehmetpeker
6 yıl önce - Sal 04 Oca 2011, 23:44

maraspazar'ın açılması çok iyi olmuş. Arasıra memlekettengelsin.com'dan alışveriş yapıyordum.Fakat bu çok daha iyi oldu. Ferah'ın Gelin Bohçasından anında siparişimi verdim.Biraz pahalı ama olsun.

kms2009

6 yıl önce - Çrş 05 Oca 2011, 15:44

ELEKTRİK TÜKETİMİNDE 9. SIRADAYIZ!

Barajlar Şehri Kahramanmaraş sanayi sektörü enerji tüketimi açısından 81 il içerisinde, 2006 yılında 13. iken 2010 yılında 9. sıraya yerleşti

Geçen ay yapılan son 3 bölgenin dağıtım ihalesiyle birlikte, Türkiye'de elektrik dağıtımında 21 bölgenin tamamında patronluk özel sektöre geçmiş oldu. 15 yıl önce Türkiye'de elektrik üretiminin yüzde 90'ı kamu şirketleri tarafından, yüzde 9.3'ü özel şirketler tarafından yapılıyordu. Bu arada ilimiz hem elektrik üretimde hem de elektrik tüketiminde söz sahibi oldu. Barajları ile ünlü şehrimizde Kahramanmaraş enerji tüketiminde 9. sıraya oturdu.

2002 yılında üretimin özel sektöre açılmasıyla birlikte piyasanın liberalleşmesini öngören düzenlemeler yürürlüğe girdi. Özel sektör payı tırmanmaya, kamunun payı hızla azalmaya başladı. Özel sektör üretimde kamuyu geçti. Kamu yeni yatırım ve kapasite artırımlarıyla 2003-2008 döneminde payını birkaç puan artırsa da özel sektörü geçemedi. Geçen yıl, özel sektör krize rağmen yaklaşık 3 bin megavata yakın ilave elektrik üretim kapasitesini devreye aldı. 2009 sonu itibariyle Türkiye'de elektrik üretiminin yüzde 45.9'unu kamu, yüzde 54.1'ini özel sektör şirketleri yapıyor

BEŞ YILDA %60'I GEÇECEK

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, 2010'da özel sektör tarafından toplam 3 bin 490 MW kurulu gücünde yaklaşık 100 yeni santral ve ünite ilavesine izin verdi. Bunların 2 bin 284 MW'ı termik (linyit, doğalgaz, ithal kömür, nafta ve sıvı doğal gaz yakıtlı santraller), 736 MW'ı hidrolik, 436 MW'ı rüzgar, 17 MW'ı jeotermal, 17 MW'ı çöp gazı ve biyogaz. Önümüzdeki beş yıl için EÜAŞ projeksiyonlarına göre özel sektörün payı yüzde 60'ı bulurken, kamunun payı yüzde 40 düzeyine gerileyecek. Özel sektörün üretim payının ağırlığını, gündeme alınan santral özelleştirmeleri daha da artıracak. Türkiye İstatistik Kurumu, Enerji Bakanlığı ve Dünya Enerji Konseyi verilerinden yapılan hesaplamalara göre, 1995 yılında yüzde 10 olan özel sektörün elektrik kurulu gücündeki payı, 2000'de yüzde 22'ye, 2002'de yüzde 34'e, 2004'te yüzde 41'e, 2005'te yüzde 42'ye çıktı. Buna karşılık kamu santrallerinin elektrik kurulu gücündeki payı da 1995'te yüzde 90'dan 2005 yılında yüzde 58'e kadar geriledi. Yine, elektrik üretiminin 1995 yılında yalnızca yüzde 9'unu sağlayan özel sektör, 2000 yılında yüzde 25'ini, 2002 yılında yüzde 40'ını, 2004 ve 2005 yıllarında yüzde 55'ini gerçekleştirdi. Kamunun elektrik üretimindeki payı ise yüzde 91'den yüzde 45'e geriledi.

52 HES DEVREDİLECEK

Özel sektörün elektrik enerjisi üretimindeki ağırlığı, sadece kamu santrallerinde işletme hakkı devirleriyle (İHD) değil, özellikle yap-işlet, yap-işlet-devret projeleriyle, son dönemde ise özel yatırımlarla sıçradı. En son Sabancı Bandırma Santrali'ni açtı. Özel sektörde 651 santral yatırım devam ediyor. Bunların gücü 31 bin MW'a ulaşıyor. İşletme hakkı devirleri açısından da önemli bir gelişme gündemde.

EÜAŞ‘ın elinde toplam 11.451,9 MW kurulu gücünde 104 hidroelektrik santralı var. Bunlardan 43'ü baraj tipi, 61'i de göl veya kanal tipi. Kurum toplam 142 MW gücünde 52 HES'i özel sektöre devredecek. Devri söz konusu olan santraller çok büyük olmamakla birlikte yine de özel sektörün payını artıracak.

İŞTE BARAJLARIMIZ

Adatepe Barajı, Kahramanmaraş'ta, Göksun Çayı üzerinde, sulama amacıyla 1993-2002 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 5.500.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 95,00 m, normal su kotunda göl hacmi 500,00 hm³, normal su kotunda göl alanı 18,60 km²'dir. Baraj 44.030 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermektedir.

Ayvalı Barajı, Kahramanmaraş'ta, Erkenez Çayı üzerinde, sulama, içme suyu ve taşkın kontrolü amacıyla 1995-2005 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 6.500.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 103,00 m., normal su kotunda göl hacmi 80,00 hm³, normal su kotunda göl alanı 0,76 km²'dir. Baraj 1.680 hektarlık bir alana sulama hizmeti verirken ayrıca yıllık 19 hm³ içme suyu sağlamaktadır.

Kartalkaya Barajı, Kahramanmaraş (il)'inde, Aksu Nehri üzerinde, sulama, içme-kullanma ve sanayi suyu temini amacı ile 1965 - 1972 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 2.323.000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 56,00 m, normal su kotunda göl hacmi 195,00 hm3, normal su kotunda göl alanı 11,25 km2'dir. 22.810 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermekte, yılda 45 hm3 içme-kullanma suyu sağlamaktadır.

Kılavuzlu Barajı, Kahramanmaraş'ta, Ceyhan Nehri üzerinde, sulama ve enerji üretmek amacıyla 1996-2001 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 3.497.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 59,00 m., normal su kotunda göl hacmi 69,00 hm³, normal su kotunda göl alanı 3,10 km²'dir. Baraj 178.000 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermektedir.

Menzelet Barajı, Kahramanmaraş’ta, Ceyhan Nehri üzerinde, sulama ve enerji amacıyla 1980–1989 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 8.700.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 151,00 m, normal su kotunda göl hacmi 1950,00 hm³, normal su kotunda gölalanı 42,00 km²'dir. Baraj 177.959 hektarlık bir alana sulama hizmeti verirken 248 MW güç ile de yıllık 515 GWh'lik elektrik enerjisi üretmektedir.

Sır Barajı, Kahramanmaraş’ta, Ceyhan Nehri üzerinde enerji üretmek amacıyla 1987–1991 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

Beton kemer gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 494.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 116,00 m, normal su kotunda göl hacmi 1.120,00 hm³, normal su kotunda gölalanı 47,50 km²'dir. Baraj 284 MW'lık güçle yılda 725 GWh'lık elektrik enerjisi üretilmektedir.

levend46
6 yıl önce - Prş 06 Oca 2011, 18:28

Kahramanmaraşlı Güreşçiler İddialı

Kahramanmaraş Belediye Büyükler Güreş Takımı 6-8 Ocak tarihleri arasında Kocaeli'nde yapılacak Büyükler Türkiye Şampiyonası'na katılmak üzere bu kente gitti.

Antrenörler Şahin Hopur, Sıddık Demir, Ramazan Alabacak ve Dünya Şampiyonu Harun Doğan nezaretinde hazırlıklarını tamamladı. Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Semerci, takımlarının şampiyonada büyükler kategorisinde mindere çıkacağını belirterek, iddialı olduklarını söyledi. Ata sporu güreşte son yıllarda önemli mesafeler alındığını ifade eden Semerci, "Yeni yeni başarılara imza atan güreşçilerimizle gurur duyuyoruz. Belediye Güreş Takımımız aynı zamanda başarılı güreşçiler yetiştirmektedir. Birkaç yıl sonra takımımızın bünyesinden Dünya ve Avrupa şampiyonları çıkacaktır. Yeni kurulmuş bir takım olmamıza rağmen, ülkemiz genelinde kendimizi kabul ettirmiş bir takımız" diye konuştu.

Şampiyonadan derecelerle dönmeyi umut ettiklerini dile getiren Semerci, "Öncelikle şampiyonaya katılacak tüm güreşçilere başarılar diliyorum. Belediyespor Güreş Takımı olarak bu şampiyonadan da derecelerle çıkacağımızdan ümitliyim. Güreşçilerimize başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

http://www.dikkathaber.com/haber/20110106/kahrama ...743-0.html

levend46
6 yıl önce - Cum 07 Oca 2011, 21:00

AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun Türkiye'nin İdari Yapısı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti ) Sivas Milletvekili Selami Uzun, "Geçmişte idarecilerimizin yetkileri tam olsaydı, valiler sivil ve askere tam hükmedebilseydi bugün terör belası bu hale gelmezdi" dedi.

Uzun, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Topluluğunca düzenlenen, "Türkiye'nin İdari Yapısı" konulu konferansta öğrencilerle bir araya geldi. Prof. Dr. Abdullah Nafi Baytorun Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansta konuşan Uzun, ülke yönetiminin tarihsel süreci, idarecilerin yetki ve sorumlulukları gibi konularda bilgiler verdi.

Kaymakamlık görevleri boyunca edindiği tecrübeleri öğrencilerle paylaşan Uzun, idareciliğin önemini vurguladı. Sırf kitaplara bakılarak bir yerin yönetilemeyeceğini kaydeden Uzun, terörün bu boyutlara uzanmasının nedenini ise 30 yıl önceki idarecilere gerekli yetkilerin verilmemesine bağladı. "Valilere sivil ve askere tam hükmetme yetkisi verilseydi ben iddia ediyorum terör bu hale gelmeyecekti" diyen Uzun şöyle konuştu:

"Çünkü idarecilik çok önemlidir, o insanları o yöreyi idare etmek için o insanlara yaklaşım gösterecek idarecilere ihtiyaç var. İşte o idarecileri biz bulabilseydik ve onları da yetkilendirebilseydik iş bu noktaya gelmezdi. Ben Adıyaman'ın Kahta ilçesi kaymakamı iken 92 yılıydı Diyarbakır'a gittik. Olağanüstü hal bölge valisi ile görüştük. Bölge valisi dedi ki, 'o Ankara'dakiler oturmuşlar kafayı takmışlar bir partiye gel git o partiyi konuşuyorlar. Güneydoğuyu da havale etmişler askere biz de burada
oturuyoruz. Hiçbir politikası yok Ankara'nın' dedi. İdarecilik bu değil. Türkiye'nin idaresi de bu değil, il idaresi de bu değil. O dediğimiz bölgede işte 10 tane 12 tane vilayet var ve onun başına da olağanüstü bölge valisi getirmişiniz her şeyi havale etmişin askere ve Türkiye bu gün bu hale geldi. Zamanında tedbir alsaydık böyle olmazdı."

Verilmesi gereken yetkileri de sıralayan Uzun, "Neydi bu tedbir bu gün bölge teşkilatlarının içerisinde Jandarma Bölge Teşkilatları da var. Valiler jandarmalara sicil veremezler. Sicil vermediğin bir teşkilatı sevk ve idare edemezsin. Mümkün değil. Niye edemezsin adam senden sicil almıyorsa onu sevk ve idare etmen mümkün değil. 5442 sayılı yasada yazar 'yetkilidir vali' der. Ama yetkiler başkalarına dağıtılmıştır. Böyle sıkıntılı bir durumdadır. Bu gün insanlarımızın şefkate ihtiyacı olduğu zaman
şefkatli bir el gerekiyor. Yardıma ihtiyacı olduğu zaman yardım gerekiyor. Psikolojik danışmaya ihtiyacı olduğu zaman danışmak gerekiyor. İşte idareciler vatandaşların böyle durumlarda başvuracağı yerlerdir aynı zamanda" diye konuştu. Başbakan Erdoğan'ın da her zaman idarecilerden halkın içerisinde olmalarını istediğini söyleyen Uzun sözlerini şöyle tamamladı:
"Başbakanımız valilere, belediye başkanlarına kaymakamlara 'kapınız açık olsun' diyor. 'Halkın yanına gidin onu kucaklayın' der. Bizlere de 'gidin memleketinize halkınızı koklayın' der. Zaten elini taşın altına koymazsan olmaz."

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, AK Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Merkez İlçe Başkanı Necati Okay ve çok sayıda akademisyenin de katıldığı konferansın ardından KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan Uzun'a plaket takdim etti.

http://www.haber46.com/-haber-10384-AK-Parti-Siva ...haberi.htm

levend46
6 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 21:25

BELEDİYE PASAJININ YIKIMINA BAŞLANDI

İlimizde trafiğin rahatlatılması açısından Belediye Meclisi’nce yıkım kararı alınan Belediye Pasajı’nda yıkım çalışmaları başladı.Kahramanmaraş Belediye Meclisi’nin aldığı bir kararla 18 Eylül 2010 tarihinde yıkım kararı alınan ancak esnafların zor durumda kalmaması için 31 Aralık 2010 tarihine kadar esnaflara süre verilen Belediye Pasajı’nda yıkım çalışmaları başladı.

Kahramanmaraş trafiğinin rahatlaması adına başlatılan yıkım çalışmaları sonrasında belediye pasajının yerine park ve yol yapılarak Trabzon Bulvarı, Azerbaycan Bulvarı ile Ulucami arasında yaşanan trafik yoğunluğu azaltılacak.

Belediye Pasajı’nın yıkımına ilişkin görüşlerini dile getiren Başkan Poyraz, Kale, Kurtuluş Mahallesi ve Çarşılar üçgeninde turizm çalışmaları başlattıklarına dikkat çekerek, bazı düzenlemelere yöneldiklerini ifade etti.
Başkan Poyraz, yıkımına başlanan Belediye Pasajı’nın yerine park, yeşil alan ve yol yapılarak şehir merkezinde yaşanan trafik yoğunluğunun azaltılmasını hedeflediklerini söyledi.

http://www.kahramanmaras.bel.tr/guncel-haberler/h ...landi.html

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 108109110   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET