Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
levend46
7 yıl önce - Pts 03 Oca 2011, 01:20

Şekerde bulunan Kahramanmaraş Kongre Sarayı'nın iç tefrişat ihalesi yapıldı.İnşallah yaza açılacak.Hayırlı olsun.

(+)

En son levend46 tarafından Pts 03 Oca 2011, 01:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

nedimtopaoglu

7 yıl önce - Pts 03 Oca 2011, 01:29

Bu çok güzel bir haber. Peki burası ne amaçla kullanılacak bilginiz var mı?

levend46
7 yıl önce - Pts 03 Oca 2011, 01:30

Kongre Salonlarında ne yapılıyorsa orda da o yapılcak.Kongreler gösteriler büyük showlar etc...

mustafa vural
7 yıl önce - Sal 04 Oca 2011, 22:59

K.Maraş'ın İlk E- Ticaret Sitesi Açıldı

ahramanmaraş’ta yazılım ve reklam ajansı olarak hizmet veren Mavi Yeşil Medya Kahramanmaraş’ta bir ilke daha imza attı. Kahramanmaraş’ın yöresel lezzetleri ve El sanatlarını bir arada bulabileceğiniz e – Ticaret sitesini tüm Türkiye’nin hizmetine sundu. Maraş Pazar e- Ticaret sitesine ‘‘www.maraspazar.com’’ adresinden ulaşabilirsiniz.

Maraşpazar.com’un genel koordinatörü Mustafa Bahçeci siteyi faaliyete geçirmedeki başlıca amaçlarının bir çok farklı yöresel ürüne sahip olan Şehrimizin ürünlerini tüm Türkiye’ye tanıtabilmek, özellikle Kahramanmaraş dışında yaşayan ve bu lezzetlere özlem duyan hemşerilerimizin özlemini gidermek olduğunu söyledi.

MaraşPazar.com sayesinde insanlar nerede yaşıyor olurlarsa olsunlar internet üzerinden istedikleri Kahramanmaraş ürününü kolayca sipariş verebiliyorlar. Düşünün; Edirne’de yaşıyorsunuz. Canınız Maraş Dondurması çekti. Gerçek Maraş dondurmasını bir siparişle ertesi gün ayağınıza kadar getirtebiliyorsunuz. Hem de Ahır Dağının eteklerinde yiyormuşsunuz gibi. Birçok hemşerimiz Kahramanmaraş dışında bu ürünlerin hasretini çekmiştir. Artık “Hmm olsada yesek” demek yok.

Birçok Kahramanmaraş’ lı dostlarına sevdiklerine defalarca Kahramanmaraş’ın o güzel ürünlerini hediye olarak yollamıştır. MaraşPazar.com sayesinde masanızdan kalkmadan, çarşı-Pazar dolaşmadan sevdiklerinize bu ürünleri hediye olarak yollayabilirsiniz. Hem de Kargo ücretinden özel kargo anlaşmamız sayesinde kâr edebilirsiniz.MaraşPazar.com bu konuda da büyük bir ihtiyacı karşılıyor.

MaraşPazar.com’da Ferah Pastanesi, Haşiroğlu Tarhana, Akif Şekereleme, Osmanlı Çarıkçısı, Karpuzoğlu Ceviz Oyma gibi Kahramanmaraş’ın bir çok tanınmış markasını bulabilirsiniz. Markaların ve ürünlerin detaylı bilgilerine ulaşabilir, Ürünlerin özellikleri ve yapılışları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

MaraşPazar.com olarak amacımız ticaretle birlikte Kahramanmaraş’ın markalarını ve yöresel ürünlerini Türkiye ve dünyaya en iyi biçimde tanıtmaktır. Bu konuda bizi destekleyen tüm hemşerilerimize şimdiden teşekkür ederiz.

mustafa vural
7 yıl önce - Sal 04 Oca 2011, 23:05

Kahramanmaraş Manşet Gazetesi geçtiğimiz haftalarda gündemine taşıdığı Kahramanmaraş’ta Basketbolun Gelişimi konusunu pekiştirmek ve sizlere daha iyi tanıtmak adına ilimizin basketboldaki genç temsilcisi aynı zamanda Ümit Milli Takım Oyuncusu Burak Selen’i gazetemiz sayfalarına konuk ediyoruz.

Bu çok özel röportajda Burak Selen bizlere basketbolu her yönü ile anlattı. Selen, Kahramanmaraş’ta başlayıp İstanbul’da sürdürdüğü basketbol hayatını ileriki yıllarda daha iyi mevkilere taşıyarak şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyor. Bizde Manşet Gazetesi Haber Ekibi olarak Burak gibi başarılı sporcularımızın örnek teşkil eden spor etkinliklerini sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

Kahramanmaraşlı genç oyuncu Burak Selen basketbola nasıl başladığını, hangi zorluklarla karşılaştığını, basketbol hayatına nasıl devam etmek istediğini bizlerle paylaştı. Gazetemiz muhabirinin yönelttiği soruları büyük bir içtenlikle yanıtlayan Selen basketbola nasıl başladığını şu sözlerle ifade etti: “Ortaokula giderken okuldan kalan günlerde babamın yanında çalışıyordum. Küçük kardeşim yaz okulunda basketbol kursuna gidiyordu. Kardeşimdeki basketbol sevgisini görünce, basketbola karşı bende bir merak oluştu. Daha sonra kardeşimle birlikte yaz okulunda basketbol eğitimi almaya başladım. O yıllardan bu yana basketbol oynuyorum.”

Kahramanmaraş’ın Basketbol Temsilcisi Genç Sporcu ile sohbetimiz şöyle devam etti:

Basketbol oynamaya başladığın yıllarda karşına engeller çıktımı?

Selen, “Basketbola ilk başladığım yıllarda profesyonel bir şekilde oynayamıyordum tabi. Amatör de olsam basketbol adına bir şeyler yapmaya çalışıyordum. Bu yüzden basketbol takımlarıyla görüşmek için İstanbul’a gittim. İstanbul’daki takımlar beni aralarına almak istemediler böyle olunca Kahramanmaraş’a büyük bir umutsuzlukla döndüm. İstanbul’dan döndükten sonra 1 yıl boyunca yoğun bir şekilde basketbol çalıştım. Çalışmalarımda son derece başarılı bulunduğum için Malatya ikinci ligde yarım dönem basketbol oynadım. Malatya’dan sonra İstanbul’a tekrar gittim. Daha önce beni almayan basketbol takımlarının bir tanesi beni takıma aldı.”

İstanbul’daki takımların seni kabul etmeme nedeni ne idi?

“Basketbola ilk başladığım yıllarda İstanbul’a gitmiştim. O yıllarda basketbolda ciddi anlamda bir tecrübem yoktu. Bu nedenle oradaki takımlar beni almadılar. Basketbol oynama tekniğimi gözden geçirmişlerdi ama beğenmediler. Fakat basketbolda ikinci yılımda kendimi geliştirdiğim için takıma kabul edildim. Bu şekilde genç takımda oynamaya başladım. Genç takım finalleri bittikten sonra milli takıma gittim. Ümit milli takım şampiyonası için. Sonra tekrar Darüşşafaka’ya döndüm o zamandan bu yana basketbola Darüşşafaka’da devam ediyorum. Milli takıma dair umutlarım var. İleriki yıllarda kendimi profesyonel şekilde geliştirdiğim zaman milli takımda yer alacağıma inanıyorum.”

Büyük kulüplerden teklif alıyor musun?

“Büyük kulüplerin dışında orta dereceli kulüplerden teklifler alıyorum. Fakat Darüşşafaka’da sözleşmem olduğu için başka bir takıma geçmeme izin vermiyorlar. Basketbolda kendimi daha iyi geliştirmek için daha iyi takımlarda oynamayı istiyorum. Kardeşimle ilk olarak baskete Kahramanmaraş’ta başladık, bu nedenle yarım sezon ikimizde aynı takımda oynadık. Fakat daha sonra ayrı takımlara gittik. Ailem basketbol oynamamı sonuna kadar destekliyor. Başka ildeki takımlarda oynadığım için onlardan ayrı yaşamak zorunda kalıyorum. Ama kariyerim ve geleceğim için basketbolu en iyi şekilde geliştirmem gerekiyor.”

Kahramanmaraş’ın basketboldaki yerini nasıl görüyorsun?

“Kahramanmaraş’ta basketbol geri planda tutuluyor. Basketbolun gelişmesi için çok az kişi çaba gösteriyor. O kişiler sayesinde basketbol tanınmaya ve ilgi görmeye başladı. Bende kardeşimde basketbolda Kahramanmaraş’ı en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Kahramanmaraş’ta basketbolun geliştirilmesi için daha iyi basketbol salonlarının açılması gerekiyor. Yaz okullarında basketbola yoğun ilgi gösterilerek çocuklar basketbola yönlendirilse Kahramanmaraş’ta basketbolda en iyi yere gelecektir.”

Kahramanmaraş’ta basketbolu geliştirmek için ne yapmak gerekir?

“Gençlik spor müdürlüğünün dışında okullar kendi aralarında kulüp oluşturuyor. Bunun dışında daha farklı, daha gelişmiş kulüpler kurulması gerekiyor. Ayrıca kulüplere gelen maddi durumu iyi olmayan çocuklara yardımlarda bulunmaları gerekiyor. Çünkü çoğu çocuk maddi durumu iyi olmadığı için sporda kendini geliştiremiyor. Kahramanmaraş’ta sadece özel okullar kendilerine sponsor bulabiliyor. Maddi durumu iyi olmayan okulların bir geliri olmadığı için yetenekleri olmasına rağmen düşük seviyelerde kalabiliyorlar. Özellikle iş adamlarının bu okullara sponsor olması gerekiyor. Ayrıca Kahramanmaraş halkının da biraz daha özen göstermesi lazım.”

BURAK SELEN KİMDİR?

1988 Kahramanmaraş doğumlu. Selen ailesinin 3 çocuğundan biri olan Burak, ilkokul öğrenimini Muallim Hayrullah Efendi İlköğretim Okulunda okudu. Ortaokulu da Gazi İlköğretim Okulunda tamamladı. Basketbol ile ortaokul yıllarında tanıştı. 2004 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Basketbol takımında profesyonel oldu. Bu takımda yaklaşık 3 yıl mücadele etti. 2007 yılında İstanbul Darüşşafaka Cooper Tires Basketbol takımında mücadele etmeye başladı. 2008 yılında da Ümit milli Basketbol takımında da forma şansı buldu. Selen basket bol hayatını halen bu takımda sürdürüyor.
RÖPORTAJ: CEBRAİL SARI

sayfa 3
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler