Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Nilüfer - Ayvaini Mağarası
« önceki   123 ... 91011   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Özcan

13 yıl önce - Çrş 10 Ksm 2004, 17:38

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=76546#76546

_funda_
11 yıl önce - Çrş 08 Şub 2006, 14:04

ben orhangaziliyim okadar bursayı gezdim böyle bi yerin olduğundan haberdar dahi değildim inanmıyorum mükemmel doğa harikası

hakanumut
11 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 03:08

Özcan Bey çok güzel fotoğraflar gerçekten.ellerinize sağlık.Her ilk bahar ve yaz aylarında arkadşlarımla mutlaka gittiğiimiz bi yerden.Ben hep Ayva köyü tarafına gittim .Sanırım Doğan Köy tarafından mağaraya iniş oldukça zor.Doğan tarafında mağara ulaşmak için inmek gerekiyorken  Ayva Köyü tarafında ise tırmanmak gerkiyor.Resimde de göstermişsiniz görüldüğü gibi mağaraya çıktığınıza değiyor.

Özellikle ilk baharda gidildiğinde (Ayva köyü tarafında) mağarada su bulunurken,yazın gidilirse içerde su bulunmuyor.Oyüzden az da olsa çok içeri girmek mümkün olabiliyor.

gerçekten gitmenizi öneririm.

Ayva Köyüne direk ulaşım aracı yok.Gitmek için Bursa küçük sanayide ki garajdan Akçalar minibuslerine binmeniz gerekiyor.Akçalardan 5 km sonra Fadıllı köyü var.Ardından 5 km sonra ise ayva köyü.Eğer kendi aracınız yoksa ulaşım problemli.

Ama eğer aracınız varsa şu yolu takip edebilirsiniz;
Bursadan İzmir yönünde  bi 25-30 kadar geliyorsunuz.Zaten yani yapılan cevre yolunun köprülerinin altından  geçtikten sonra 2 tane benzinlik var.O ikinci benzinliği geçince sola dönüyorsunuz.Başköydesiniz.Buradan 5 km ileride Akçalar belediyesi varakçalardan 5 km sonra Fadıllı köyü ve Fadıllıdan 5 km sonra ise Ayva...
Ayvaya çıkarken dik bi yol izleyeceksiniz.bu yoldaki mazara tam anlamıyla mikemmel.Göl orasındaki adaları ve Gölyazı'yı görebilirsiniz...

orhanserdar
11 yıl önce - Prş 03 Ağu 2006, 23:05
29 Temmuz Ayvaini

29 Temmuz'da Ayvaini magarasını 4. kez geçme fırsatı buldum. Daha onceki faaliyetlerimi suların az olacağını tahmin ederek Eylül aylarına denk getirmiştim. Ancak bu yıl fazla sabırlı davranamadım. 29 Temmuz cumartesi gecesi 4 arkadaşım ve eşimle birlikte Ayvaköydeydik. Toplam 6 kişi saat 01.00 de DOğanalan köyü sınırındaki mağara ağzına 30 metrelik ip hattını döşeyip mağaraya inmeye başladık. Malzeme ve botların da indirilmesi yaklaşık 1 saat sürdü. Ve suya ilk adımımızı attığımızda saat 02.10'u gösteriyordu. Sanmayın ki Ayvaini mağarası sıcak yaz aylarında kuru. 16'sı botta 13'ü ise bazıları belimize kadar olmak üzere toplam 29 göl geçtik. Sabah 08.20'de mağara çıkışındaydık. Çok güzel ve çok ıslak bir faaliyetti. Ama doğanın milyonlarca yıldır sularla oyarak bugüne getirdiği ve halende işlemeye devam ettiği Ayvaini mağarası herşeye değerdi. Sizler için arşivimden seçtiğim fotoğrafları sunuyorum. Eminim beğeneceksiniz.

[url=http://wowturkey.com/t.php?p=/tr98/orhanserdar_2.jpg]

(+)

(+)

(+)

(+)

En son orhanserdar tarafından Prş 03 Ağu 2006, 23:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

orhanserdar
11 yıl önce - Prş 03 Ağu 2006, 23:08

(+)

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA