Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 513
Mustafabey 01

1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 09:51

Alıntı:
Mustafabey 01

baştan sonra yanlış bilgi veriyorsun
kibarca uyarıyorum düzeltmen için karşılık olarak inkarcı ateist diyorsun iyi misin??

kaptan kusto müslüman olmamıştır nereden uyduruyorsun facebookta mı gördün
tamamen şehir efsanesi azıcık araştır hatta vakfı açıklama yaptı

Tekin2121,
Galiba okuduklarını anlayamıyorsun anlayıncaya kadar tekrar, paylaşım yaptıklarımın arkasındayım, isteyen inanır istemiyen istemiyen kendi bilir, kendi inandığı yanlışları savunur, inanmadığı şeyleri paylaşır!

Ben kaptan Custo Müslüman oldu diye mi yazmışım iyi oku, kimin Müslüman kimin imanlı öleceği son nefesde belli olur ve sadece Allah c.c bilir.

Ben doğru bildiğim paylaşımları yaparım bunun içinde senden izin alacak değilim,
Allah'ım herkese Akıl nimetini vermiş isteyen araştırır doğru yolu bulur, isteyende yanlış yolda gitmeye devam eder, Allah'ım ahirette herkesi kendi yaptıklarından hesaba çekecek ve size gerçekleri açıklayan Kuran'ı Kerim kitapı ve Peygamber göndermedim mi diye soracak bu bütün dini kitaplarda yazar.

cengiz31
1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 18:40

Alıntı:
Alıntı:
oldu o zaman, her ben peygamberim mehdiyim mesihim müceddidim vs. diyeni "olmadığı ne malum" diye kale mi alalım? bide bunların fantastik filmlerden, masallardan fırlamışçasına mucizelerine de "olmadığı ne malum" diye inanırız o halde

Aslında sorunun içinde cevabi vermişsiniz.
Günümüze kadar binlerce sahte peygamber türedi hangisi arkasına geniş kitleler alıp dünyayı etkileyebildi ?

iyi kandırabilme veya ikna edebilme yeteneği herkeste olacak diye birşey yok
bide dönemin insanlarının bulundukları boşluklardaki arayış çabaları yalanlara ikna olmada etkili olabiliyor.
kitleleri alıp götürme vakası sadece bir kişide de yok zaten
konfüçyüs almış kitleleri sürüklemiş, buda almış sürüklemiş, laozi almış sürüklemiş, jimmo almış sürüklemiş vs. daha da örnek mevcut, şimdi bunların hepsi kitleleri sürüklemişler diye eş tutabilir miyiz?
sadece din değil ideolojilerde de bu var, karl marx ve komünizm için en hızlı yayılan ideoloji derlerdi 90'lara kadar bu gerçekten böyleydi, 150 yılda kitleleri peşlerinden sürüklediler ama bu komünizmin saçma olmadığı mantıklı olduğu anlamına gelmez.
ne kadar iyi insanların beynini okşayabildiğin ve onlarında ne kadar arayış içinde olduğuyla ilgili bir mesele

buğra_ay
1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 20:08

Sevgili cengiz31

Hadi dediğin gibi olsun kitleleri ikna veya senin deyiminle kandırma kabiliyeti ile açıklamış olalım bunu.
Bu bile saçmalık binlerce peygamber var ya neyse.
Peki diğer kısma neden yorum yapmadınız ?
Binlerce peygamber neden hep tek ve bir Allah inancından bahsetmiş ?
Hani bunlar haşa insanlari kandırma kabiliyeti yüksek kişiler ya size gore.
Neden hepsi aynı tek ve bir olan Allahı işaret edip ona iman edin demiş ?
Menfaatleri ne olmuş bu ışte ?
Ki peygamberler davasından vazgeçmeleri için kendilerine sunulan dunyalik mal mülk bütün teklifleri elinin tersiyle itmiş kişiler.
Bu peygamberler haşa sizin idda ettiğiniz gibi insanlari kandıran ve ikna kabiliyeti yüksek kişiler ama nasıl olmuşta birbirlerinden binlerce yil farklı zamanlarda yaşayıp aynı Allaha imana çağırmışlar insanlari ?

Hekimoğlu5
1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 23:25

Alıntı:
Daha önce Allah c.c tarafından gönderilen dini kitaplar zamanla insanlar tarafından değiştirilmiştir ve insan sözleri eklenmiştir.

Allah zamandan münezzehtir der Müslümanlar eğer öyleyse Allah değiştirileceğini bildiği 3 kitabı boşa göndermiş ve hata yapmış. Yaratan hata yapabilir mi?

Konu "Müslümanların ateistlere mantıklı cevap veremediği sorular"a dönecek bu gidişle

Anadan babadan otomatik Müslüman ol araştırma ve sorgulama sonra ben Müslümanım de Hindistan'da doğsan Budizmi savunacaktın. Fanatiklik iyi bir şey değil futboldaki gibi.

buğra_ay
1 ay önce - Prş 04 Hzr 2020, 09:14

Alıntı:
Allah zamandan münezzehtir der Müslümanlar eğer öyleyse Allah değiştirileceğini bildiği 3 kitabı boşa göndermiş ve hata yapmış. Yaratan hata yapabilir mi? Konu "Müslümanların ateistlere mantıklı cevap veremediği sorular"a dönecek bu gidişle  Anadan babadan otomatik Müslüman ol araştırma ve sorgulama sonra ben Müslümanım de Hindistan'da doğsan Budizmi savunacaktın. Fanatiklik iyi bir şey değil futboldaki gibi. 

Bir fikri inancı inkar üzere hareket edersen onunla ilgili her şey sana saçma gelir. Kabullenirsen mantik kafanda yavaş yavaş oturmaya başlar.
Kuran'dan önceki kitapların değişimine izin verme sebebi Allah katında geçerli tek din olan İslam dinini tamamlamak içindir.
Örnek veriyorum hristiyanlık inancı yani ıncil degistirilmemis olsa sonrasında gönderilen İslam dini nasıl tek geçerli din olur ?
Ikililigi ortadan kaldırmaktir amaç idda ettiğiniz gibi haşa Allah'in kendi kelamini koruyamamsi değildir mevzu.
Ki Allah Kuran'i değiştirmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini söylüyor hadi değiştirinde yalan olduğunu ispat edin gücünüz yetiyorsa ?
Boş demogoji yapmakla vakit geçireceğinize vaktinizi buna ayirdinda insanlari aydinlatin hadi hodri meydan

Gelelim Hindistan'da dogsan budist Abd'de doğan hristiyan olacaktın deyip karsinizdakini küçümseyen yer yuzunde araştıran tek sizmissiniz gibi aklınızca insanlarla alay etmeniz mevzuuna
Siz nerde dogdunuz ?
Büyük ihtimalle cevap Turkiye
Yazdiklarinizdan anlaşılan büyük ihtimalle ateist olduğunuz
Ee hani doğduğunu yer üzerine dinin olacaktı ?
Siz nasıl değiştirdiniz dininizi ?
Veya din değiştiren milyonlarca insan nasıl başardı bunu ?
Demek ki doğduğunu yerin dinine tabi olacaksın diye bir kural yokmuş değil mi ?
Ve emin olun yer yuzunde araştıran düşünen tek insanda siz değilsiniz.
Doğru yolu bulmak isteyen fizanda olsa da buluyor inkara sürüklenen burnunun dibindekini de inkar edebiliyor.

yavuz4254
1 ay önce - Prş 04 Hzr 2020, 09:44

Evrime inanan ateistlerin cevap bulamadığı bir soru: Evrim fikrine göre insanlar maymundan evrilmiştir ve bu süreçte pek çok insansı maymun evrilmiştir. Dünyada milyonlarca maymun var ve miyarlarca insan var peki aradaki türler nerede?

Ali clarkkent
1 ay önce - Prş 04 Hzr 2020, 10:07

Alıntı:
Evrime inanan ateistlerin cevap bulamadığı bir soru: Evrim fikrine göre insanlar maymundan evrilmiştir ve bu süreçte pek çok insansı maymun evrilmiştir. Dünyada milyonlarca maymun var ve miyarlarca insan var peki aradaki türler nerede?

Onlar iki tür arasında melez tür olduğu için iki tarafa da yaranamamıştır. Maymunlar ve insanlar onları dışladıkları için kendi kendilerine ölüp yok olmuşlardır.

Hekimoğlu5
1 ay önce - Prş 04 Hzr 2020, 13:18

Alıntı:
Kuran'dan önceki kitapların değişimine izin verme sebebi Allah katında geçerli tek din olan İslam dinini tamamlamak içindir.
Örnek veriyorum hristiyanlık inancı yani ıncil degistirilmemis olsa sonrasında gönderilen İslam dini nasıl tek geçerli din olur ?

Allah insanlar tarafından kutsal kitapların değişimine izin verdiyse neden o kitapları gönderdi?
Allah katında İslam dinini tamamlamak için neden 3 tane kitap gönderdi en önce Kuranı gönderseydi.

İnsan yapımı Türkiye Cumhuriyeti anayasası bile 3 defa değişti.

Zaman kavramı olmayan, her şeyi yaratan, her şeyi bilen, geleceği bilen bir Tanrının bana göre tek kitap gönderip bu dinin yayılmasını istemesi gerekirdi.

Ama bu olmadı tarih boyunca din savaşlarını gördük Tevbe Suresi 5.ayette yazdığı gibi, Haçlı seferlerinin olduğu gibi, İsrail - Filistin arasındaki olaylarda olduğu gibi.

Amerika kıtasında yüzlerce yıl semavi dinlerden habersiz yaşamış ve ölmüş insanlar var Allah burada da hata yapmış gözüküyor.

Alıntı:
Amerika kıtası 1492 yılında İtalyan denizci Kristof Kolomb tarafından keşfedildi.

Alıntı:
Avrupalılar tarafından Avustralya'ya bilinen ilk keşif 1606 yılında Hollandalı denizci Willem Janszoon tarafından gerçekleştirilmiştir.

Burç

1 ay önce - Prş 04 Hzr 2020, 13:39

Alıntı:
Allah insanlar tarafından kutsal kitapların değişimine izin verdiyse neden o kitapları gönderdi?

Hep aynı soruları sorup duruyorsunuz.
Arka sayfaları okumak zor mu geliyor?

Bu sorunun cevabını anlamak için melek ile insan arasındaki temel farkı öğrenmen lazım. İnsan Allaha karşı gelmeye özgür olarak yaratılmış. Yaramazlık yapması serbest bırakılmış, hatta teşvik edilmiş bir üst model olarak düşün.

Eğer bunun nedenini de merak eden ateistler olursa diye, bunu da onlara şöyle bir örnek ile anlatmaya çalışayım:

Virüs yayılmasın diye bütün vatandaşlarını eve hapseden bir yönetim düşünün. Bir de serbestsiniz, ama kendi iyiliğiniz için uymanız gereken bazı kurallar var diyen bir başka yönetim düşünün. Hangi toplum kendini korumayı öğrenebilir?

buğra_ay
1 ay önce - Prş 04 Hzr 2020, 13:59

Hekimoglu

Siz Allahın insanlığı dünyaya gönderis amacını anlamamissiniz.
Yaşadıklarımızın imtihan olduğunu bilmiyorsunuz
Allah herkesin özgür irade üzerine hareket etmesini sağlamaktadır
Bunu yapmasa her şeye müdahale etse örneğin din yüzünden çıkan savaşları engellese veya açlıktan ölen insanlarin ölümünü engellese veya çalışarak mal mulk kazanan zengin olan adamın zenginliğini engellese bu kez de hesaba çektiğinde bu nasil sınav herşeye karışıp nasıl sınav yapıyor dersiniz
Yani mesele bu dünyada yaşadıklarımızı imtihan olduğunu kabullenmekte
Bu açıdan bak olaylara çoğu sorunun cevabini bulacaksın
Açlıktan ölen insanı da zenginlik içinde savurganlık yapanı da anlayacak Allahın neden müdahele etmediğini aklen ve vicdanen kabul etmiş olacaksın

Hani diyorsun ya tek kıtap olarak Kuranı gönderip olayı bitirseydi diye
Bilmez misin insan ne kadar unutkan ve nankör varlık ?
Tarih kavmine yaptigi tebliğde 2 gün yanlarından uzaklaştığında ihanete uğrayan peygamberlerle dolu
Insanlığın yaratılış tarihinden itibaren tek peygamber ve tek kitap ile din gönderilmiş olsa aradan geçen on binlerce yılda insanlar ne kar uyabilecekti ne kadar güncel tutabilecekti hafızasını ?
Burada amaç insanlığın iyiliği için olamaz mi ?
1000 yil önceki kaynağa inanmak mi daha kolay 10000 yil önceki kaynağa mi ?

sayfa 513
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET