Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ahmetgülen
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 20:11

Bu başlıkta yazılanların sinir bozucu olduğunu düşündüğümden girmiyordum, doğruda düşünmüşüm ama bir kere bakayım ne yazılmış dedim,bakın Orçun ne yazmış.
Alıntı:
Evrenin kendisi Allahtır

Gelde sakin ol, yok kardeşim herkesi dinleyelim fikri bana uzak.Böyle bir yazının yazılmasıda beni rahatsız ediyor.

yigitFB
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 20:18

He yani kötülük içinde Tanrı sevgisi olmayanlardan geliyor öyle mi? Bu kadar büyük saçmalık görmedim. İnsanlık tarihinde en fazla savaş din adına yapılmış, haçlı seferleri, osmanlı haçlı savaşları, terörizm, vs. Daha bilmediğimiz tonlarcası. Savaşan insanların en büyük motivasyonu din. Bundan daha büyük kötülük mü olur?!

Ayrıca ateistlerin cevaplayamadığı sorular vardır tabii ki. Ama en azından cevaplamaya çalışmaktadırlar. Bir büyücü yaptı, oldu deyip kestirip atmazlar. Ayrıca dinlerdeki ve dini kitaplardaki mantıksızlıkları, hataları, saçmalıkları listelesek ayrı kitap olur.

selim53
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 20:19

güneşi doğurup batıran ilahi güç yok mudur? cevap:allah

Orçun Bostancı

9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 20:27

Alıntı:

Gelde sakin ol, yok kardeşim herkesi dinleyelim fikri bana uzak.Böyle bir yazının yazılmasıda beni rahatsız ediyor

Sız anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz tümden gelım tüme varımı anlatmak istedim yanı ALLAH'ın ta kendisini ancak sız tamemen at gözlüğü taktıgınız için ve bılımsel konustugum için benıde ateist sınıfına soktunuz vallahi bravo sadece guluyorum buna..

Cemal M.oğlu
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 20:34

Alıntı:
Sız anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz tümden gelım tüme varımı anlatmak istedim yanı ALLAH'ın ta kendisini ancak sız tamemen at gözlüğü taktıgınız için ve bılımsel konustugum için benıde ateist sınıfına soktunuz vallahi bravo sadece guluyorum buna..

Havaya, iklime, tabiat şartlarına bu kadar ilgili bir arkadaşımız ateist olması zaten çok zor.
Kar yağışının oluşumunu ve kararsızlık içinde o düzeni gören inkarcı olamaz herhalde.Tabi istisnalar kaideyi bozmaz.

osmancık
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 20:36

Alıntı:
İnsanlık tarihinde en fazla savaş din adına yapılmış, haçlı seferleri, osmanlı haçlı savaşları, terörizm, vs. Daha bilmediğimiz tonlarcası. Savaşan insanların en büyük motivasyonu din. Bundan daha büyük kötülük mü olur?!

Tarihteki en buyuk insan katliamlari din yuzunden degil dinsizler yuzunden veya dini sebepler disinda yasanmistir.
Sadece Stalinin zulmu altinda en dusuk rakamlara gore 6 milyon insan olmustur.
Orta asyada ve kendi topraklarinda dinsizlik adina insan kasapligi yapilmistir.
http://www.bandirmahaber.net/2010/01/03/stalin-7- ...l-oldurdu/

Yine sadece Avrupanin kendi arasindaki savaslarda olenlerin sayisi milyonlarcadir.
Ingiltere ve Fransa arasinda 100 yil savaslari olmustur.

İkinci Dünya Savaşı'nda ölenlerin sayısının 35-60 milyon arasında olduğu sanılmaktadır.

Dolayisiyla yine bir yalan, yine bir ateizm hezeyanini burada sonlandirmis bulunmaktayiz.
Gerceklere gozumu kapattim, gormuyorum diyenlere gercegi gosteriyoruz hala gormuyoruz diyorlar.
Onlar icin yapacak birseyimiz yok ama tarihi carpitanlara kapak gibi gerceklerimiz var

(ozgun)

9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 20:43

can demiş ki:
Ateist biri bu soruya neden cevap veremesin ki?

Üstelik oradaki çocuk Einstein ve Einstein Ateistti.

Bir iddiada bulunacaksanız bari iler tutar bir tarafı olsun..

burada da bir kavram kargaşası var.

Einstein ateist değil, aksine teist'ti. Savunduğu tüm tez ve antitezler de yaratıcının varlığını inkar etmeden, sebeb sonuç ilişkisini metafiziğe ve kutsal ögelere bağlamıştı.

Einstein'ın dinlerle çatışmasını sadece dogmatik düşünce ve bilime karşı duruşlarıyla açıklayabiliriz. Einstein Yaratıcı ve Din'e değil, Hristiyanlığı çıkarlarına alet edip, kullananlara karşıt bir görüş benimsemişti.

Özet olarak Ateist değil ama Teist'ti...

Altını çizeceğim nokta; Bir bilimadamı yada Sanatçıyı görüşleriyle yargılamayalım, en literal şekilde eleştirmeyi deneyelim.
Eğer yargılama başlar ise sonunda karşıt fikirler susturulur. Susturulunca inandıklarımızı savunacak ve daha iyi anlayacak diyalektik ortamı bulamayız...

Saygılar

osmancık
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 20:43

Alıntı:
Ayrıca ateistlerin cevaplayamadığı sorular vardır tabii ki. Ama en azından cevaplamaya çalışmaktadırlar. Bir büyücü yaptı, oldu deyip kestirip atmazlar. Ayrıca dinlerdeki ve dini kitaplardaki mantıksızlıkları, hataları, saçmalıkları listelesek ayrı kitap olur.

Bu kitabin milyonlarca yilda kendiliginden yazilmasi icin beklememiz mi gerekiyor yoksa uzerinde ugrasacak bir YAZAR a mi ihtiyac var acaba

KaçarEmre
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 20:51

İnananlar varlığını, inanmayanlar yokluğunu kanıtlayamaz.

soner_caylak
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 20:55

Alıntı:
sayin caylakyan, keske dogmak, yasamak ve olmek kadar bu ulkeyi bu vatani gercek anlamda sevseydin ama benzer kriptolar yuzunden bu guzelim vatan cok cekti , bence artik o maskelerinizi cikarttin caylak yerine caylakyan'i kullanin...

not; "caylakyan" seni cok ugrastirmisa benziyor karsilik vermek icin bi hayli arastirma yapmissin ama olmamis...

sayın doschtbei,

insanları yok ermeni yok kripto yok şu bu diye kendi hayal dünyanızda etiketleyeceğinize biraz gelin vatanımızda (tabii sizin vatanınızsa ) yaşayın öyle avrupalardan maval okumamış olursunuz böyle klavye milliyetçisi değil elini taşın altına koymuş bir milliyetçi olursunuz benden tavsiye

biz çok gördük buralarda böyle kripto falan suçlayanların asıl türklüğünün ne kadar eksik olduğunu bu komplekslerini kapatmak için sağa sola saldırdığını bunlar bayat şeyler yenmiyor artık

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET