Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ömer
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 13:59

Alıntı:
sizler alışkınsınız ali doschtbei türkiye dışlarında ilkokullara gitmelere herkes sizin gibi değil ülkesini tercih ediyor doğmak yaşamak ve ölmek için

Gurbetciler keyfindenmi ülkesini terk ediyor? Biz burada vatan hasreti cekerken sizin böyle birsey yazmaniz migdemi bulandiriyor.

Hadi bir soruda benden: Eger siz türkiyede fakir olsaniz ve yurt disina cikma imkaniniz olsa fakirligimi tercih edersiniz?

ali dostbey
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 19:09

Alıntı:
sizler alışkınsınız ali doschtbei türkiye dışlarında ilkokullara gitmelere herkes sizin gibi değil ülkesini tercih ediyor doğmak yaşamak ve ölmek için

sayin caylakyan, keske dogmak, yasamak ve olmek kadar bu ulkeyi bu vatani gercek anlamda sevseydin ama benzer kriptolar yuzunden bu guzelim vatan cok cekti , bence artik o maskelerinizi cikarttin caylak yerine caylakyan'i kullanin...

not; "caylakyan" seni cok ugrastirmisa benziyor karsilik vermek icin bi hayli arastirma yapmissin ama olmamis...

Orçun Bostancı

9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 19:19

Meselenin özü makro evren mikro evren de gizli. Evrenin kendisi Allahtır su muazzam kaınata baktığımızda aslında herşeyin bı bezelye tanesi buyuklugunden meydana geldiğini bılımadamları bize söylemekte ateıstlerde bu noktada ınanclılardan ayrılıyorlar yoktanmı var olduk vardanmı yok olacağız? Ya da var olan bı şey yok olabılırmı yok olan bısey var olabılırmı? İnsanlar olumluyse neden öldükten sonra yeni bı yaşam bizleri bekliyor? Adem ile Havva yasak olan bı şeyi yapmasalardı insanlık diye bı şey olacakmıydı? Her şey kendiliginden mı gelişti? 200.000 yıl onceki insanoğlu son 100 yılda buyuk bı atılım yaparak neredeyse imkansız denecek buluslara ve ıcatlara imza attı insanoğlu Allahın bir parcasımı yoksa... Daha yüzbinlerce milyonlarca soru sorulabılır ama insanoğlu için en net cevap yine kendi içinde gızlıdır yanı mikro evrende..

Orcun Bostancı

osmancık
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 19:19

Alıntı:
Ben videoyu neden göremiyorum acaba?

Ar-Man
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 19:22

Ya kardeşim böyle başlıklar niye açıyorsunuz. İsteyen istediğine inansın. Bırakın cevap veremedikleri sorular yazmayı.

Alper Tekkuş

9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 19:23

E artık AHİR ZAMAN Belirtileri yaşanıyor;Yüce Mevlamız hepimizi affetsin inşallah bu ateistleri de.

Peygamberimiz (S.A.V.) ’nin Kıyamet alametleri ve Ahir zaman ile ilgili hadislerinde bildirilenlerden bazıları:
• Allah apaçık inkar edilmedikçe Kıyamet kopmaz.

denizdab
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 19:24

arkadaşlar zaten müslümanlar yahudiler hristiyanlar ateistler birbirlerinin sorularına cvp verebilseydi dinler diye bir şey olmazdı.ya herkes inanırdı ya da kimse inanmazdı.dünyada bu kadar din olmasının sebebi sorulara cevap verilememesidir.

can a.
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 19:39

Ateist biri bu soruya neden cevap veremesin ki?
Işık olmayınca karanlık oldugunu anlamak için dindar mı olmak gerekir?

Üstelik filmde bir soru göremedim ben.. Sadece iki farklı yorum var..

Üstelik oradaki çocuk Einstein ve Einstein Ateistti.

1954 yılındaki bir mektubunda dinler için ‘insan zaafının ifadesi, çocukça, ilkel efsaneler’ diyor. "İncil de yüce bir kitap ama yine de ilkel efsanelerden oluşan bir koleksiyon ve aynı zamanda oldukça çocukca" diyen bir bilim adamı..

Bir iddiada bulunacaksanız bari iler tutar bir tarafı olsun..

osmancık
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 20:01

Bu mesajinizdaki bilgiler yalan efendim, puaniniz benden geldi
Alıntı:
Einsten inançsız bir kişiydi, hatta basında hakkında inançlı olduğu şeklinde çıkan haberler ya da yorumlardan rahatsızlık duyarak bu konuda bir açıklama da yapmıştır. Bu durumda Einstein çocukken inançlıydı fakat bilimle içli dışlı olduğunda inancını kaybetti mi dememiz gerekiyor?

Cevabiniz burada:

Einstein’ın dini inançlarını koruduğunu söyledi. Bunu duyan konuk böyle bir şeyin imkansız olduğunu söyleyerek Einstein’a döndü ve ‘’Siz hakikaten dindarmısınız?’’ diye sordu. Einstein çok sakin bir şekilde ‘’Evet, öyle diyebilirsiniz. Şayet sınırlı ve kısıtlı imkanlarımızla tabiatın sırlarının içine girmeye çalışırsanız bulacağınız şey bütün fark edilebilen kanun ve bağlantıların arkasında son derece subtil, dokunulamayan ve izah edilemeyen bir şey olduğunu anlarsınız. İşte bu anladığımız her şeyin ötesindeki güce saygı duymak benim dinim olarak anlaşılabilir. Bu kapsamda düşününce ben gerçekten dindarim.’’

Fakat niye hala sorulara cevap alamadigimin farkinda degilim?
Cok mu agir kacti acaba sorular? Yoksa cevabinizin sizi goturecegi gerceklerden mi korkuyorsunuz?
Sahiden, gerceklerden mi korkuyorsunuz?

osmancık
9 yıl önce - Pzr 10 Ekm 2010, 20:04

Alıntı:
Ateist biri bu soruya neden cevap veremesin ki?
Işık olmayınca karanlık oldugunu anlamak için dindar mı olmak gerekir?

Üstelik filmde bir soru göremedim ben.. Sadece iki farklı yorum var..

Gerceklere gozunuzu yumdugunuz gibi yazilara da gozunuzu yummussunuz.
Video disinda 2 tane de soru var.
Aslinda hepsi ayni kapiya cikiyor ama o kapi ateistleri cok korkutuyor.

O yuzden kapinin kulpuna dahi dokunmak istemiyorlar, acilmasindan korktuklari icin.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET