Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana en çok suç işlenen il değildir !!
« önceki   12345 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
hakan bora
6 yıl önce - Prş 14 Nis 2011, 21:11

ADANALI OLMAK ah ne güzel şeyyyyy
*'Kanal Kokusu' nedir biliyorsanız,
*Barajyolu 5,5 ve 6,5 durak kavramlari size bir
şey İfade ediyorsa,
*'Kirve', 'Teker', 'Darı','Anarya', 'Cıncık', 'Yunmak' gibi kavramlari kullaniyorsanız,
*Şırdan' kelimesi size bir seyler hatirlatıyorsa,
*Mumbar,'Lagos' nedir,biliyorsanız,
*Konuşurken arada bir diliniz istemeseniz de 'gelek'
'yapak''edek' şeklinde segirebiliyorsa,
*Girdiğiniz her camii Sabancı Camiiile kıyaslıyorsanız,Kavşakta kırmızı ışık altında beklemek ve karakış nedir bilmiyorsanız,
*Kar görmek için Pozantı'ya yada çamlıyayla'ya
gittiyseniz,(tişörtle)
*Zurna duyduğunuzda içiniz cız edip kalkıp oynayasınız geliyorsa,
*'Bici- Bici' nin aslında çocuklara söylenen
banyo kelimesi olmadığını} çok da lezzetli olduğunu düşünüyorsanız,
*Sıcaktan bayılmıyorsanız,
*Çoban Dede'den manzaraya baktıysanız,
*Baraj Gölünde pikniğe gittiyseniz,
*Sevgi Adasını izlemeye gece gittiyseniz,
*Hiçbir zaman bir yere geç kalma korkusu yaşamadıysanız,
*Hayatınızın önemli birbölümü itimat,özen,topel
minibüslerinde geçtiyse,
*Nisan-Ekim ayları arasında en azından hafta
sonlarını Arsuz, Karataş, çamlıyayla, Tekir, Erdemli, Mezitli, Kız Kalesi'nde geçiriyorsanız,
*Çocukken Çakmak Caddesinde kaybolduysan}z,
*Babanız 'Biz çocukken kilotla kanala girerdik'
Hikayeleri anlatıyorsa,
*Bir kere bile Tatlıcı Fehmi önünde buluşup
sinemaya gittiyseniz,
*Adnan Menderes Caddesine 'Sahil Yolu'diyorsanız,
*Gazipaşa ve Ziyapaşa size tarih kitaplarını hatırlatmıyorsa,
*Otobüste size biletini veren kişi karşılığında
para almamakta ısrar ediyorsa,
*Yolda biriyle çarpışınca kendi hatanız
olmasına rağmen reflex olarak kafayı çakma istegi duyuyorsaniz,
*Kıyma'denince aklınıza adana kebap geliyorsa,
*Ortaokula giden oğlunuzun okul arkadaşını dövmesi
sizi rahatsız etmiyorsa,
*Evinize en fazla 100 m. uzaklıkta bir Yonca market varsa,
*Misafirinizi yatakta yatırıp kendinizi yerde yatırıyorsanız
*kız arkadaşınıza bakanı mutlaka dövmeliyim hissine kapılıyorsanız
*Başka bir şehire gittiğinizde o şehirde yaşayanlara
acıyorsanız,
*Uzakta iken 'Ahh şimdi Adana'da olsak'diyorsanız
***** İŞTE O ZAMAN GERÇEK ADANALI SİZSİNİZ

atakanus
6 yıl önce - Cum 15 Nis 2011, 09:29

adana'da en cok suc islenen yerler belli mahalleler. o mahallelerin disinda cok da abartili suc islenen bir sehir degildir. keske suc isleyen insanlar spor veya sanata kanalize edilse de yeteneklerini bu alanda gosterseler; iddia ediyorum adana'dan dunya capinda sporcular-mesela yuzuculer- cikabilir.

Mühendis Ozi

4 yıl önce - Prş 25 Nis 2013, 14:59
Önyargı

Adana'ya karşı aşırı derecede ön yargı var. İnsanlara Adanalıyım deyince bir adım geri atıyor, bazen "Acaba o kadar yıl yaşadığım şehir Adana değil miydi?" diyorum..

İlk olarak şunu söyleyeyim Adana o kadar sakin bir şehir ki güvenilirlik konusunda Türkiye'de dereceye oynar. Lütfen kafanızda ön yargıları silin. Medya inanılmaz şekilde Adana'yı karalamak için uğraşıyor, neden böyle bir şey yapılıyor anlamış değilim. bazı olayları çıkaran kişiler %100 eminim ki onlar Adanalı değil kesinlikle göçmenlerdir. Adana'nın 2.5 milyona yakın nüfusu var ancak bunun en fazla %50si has Adanalıdır. Bu yaşıma kadar Adana'da herhangi bir sorun yaşamadım, herhangi ufak bir sokak tartışması bile.. Adana'dan şikayet edeceğim tek şey sıcağı olur. Öyle bir sıcak ki Urfa vs sıcak diyenlere aldırmayın, Adananın sıcağına yaklaşamazlar bile(nem etkisi). İstanbul İzmir'in sıcağı zaten Adana'nın baharı gibidir, haberlerde de İstanbul yanıyor çoook sıcak gibi haberler yapılıyor, vallahi o havalar bana bahar gibi geliyor. Şu an Nisan ayındayız ve bir bakın bakalım Adana kaç dereceymiş, 35 derecelere gelmiş. İstanbul'da yazın bile bu sıcaklık görülmüyor.

Bir de Adanada belirgin şekilde bir ilerlememe durumu var. Neden bu kadar az yatırım yapılıyor bu şehre anlamış değilim. Eski belediye başkanı olumsuz etkilemişti hala onun etkileri sürüyor sanırım.

Kısacası Adana medyanın gösterdiği gibi bir şehir olmayı bırakın tam tersine çok ferah bir şehir.

İsmailSY
4 yıl önce - Prş 25 Nis 2013, 15:25

Alıntı:
Kısacası Adana medyanın gösterdiği gibi bir şehir olmayı bırakın tam tersine çok ferah bir şehir.

Altına imzamı atarım.

Adana'da son yıllarda bir çok büyük organizasyon gerçekleştirildi ve gerçekleştirilmeye de devam ediyor. Bir çok uluslararası festivaller, etkinliker yapıldı.

Fakat ne yazık ki bunlar medyada pek dile getirilmiyor. Ama Adana'da nerede bir gasp, adam kaçırma, cinayet var (bunlar bir çok şehirde de oluyor) hepsi 3. sayfada.

Bırakın diğer bölgelerdeki insanları, kendi bölgemizde diğer şehirlerde yaşayan insanlar da Adana'ya karşı hep önyargılı . Benim bir çok K.Maraşlı arkadaşım var. Adamları Adana'ya davet ediyorum gelin misafirim olun gezelim yiyelim içelim diyorum. Bu davetime hep soğuk bakıyorlar. Ben zorlayınca geliyorlar, kendilerini bir güzel ağırlıyorum gezdiriyorum. Daha sonra bu düşüncelerinin doğru olmadığını anlıyorlar.

ziya_tk

4 yıl önce - Prş 25 Nis 2013, 16:57

Alıntı:
bölgemizde diğer şehirlerde yaşayan insanlar da Adana'ya karşı hep önyargılı . Benim bir çok K.Maraşlı arkadaşım var. Adamları Adana'ya davet ediyorum gelin misafirim olun gezelim yiyelim içelim diyorum. Bu davetime hep soğuk bakıyorlar. Ben zorlayınca geliyorlar, kendilerini bir güzel ağırlıyorum gezdiriyorum. Daha sonra bu düşüncelerinin doğru olmadığını anlıyorlar.

Adana'ya bile bu çaplı ön yargılar varsa , bu ülkenin insanları kendi ülkesini tanımıyor demektir.

Mühendis Ozi

4 yıl önce - Cum 26 Nis 2013, 08:33
Araştırmaya Üşenen İnsanlar..

Alıntı:
Adana'ya bile bu çaplı ön yargılar varsa , bu ülkenin insanları kendi ülkesini tanımıyor demektir.

Aynen öyle. Biz bile kendi ülkemizi tanımıyorsak Amerikalı, Avrupalı insanların bizim ülkemizin güvenli olmadığını ve devamlı terör olayları olduğunu düşünmesi çok normal. İnsanlar araştırmayı bilmediği sürece medyanın oyunlarına çok rahat düşerler.

osman yörükoğlu
11 ay önce - Sal 20 Arl 2016, 14:29

Her ilden tanıdıklarım oldu .Her yerden soğuk insanlarla karşılaştım ama Adanalı olup da soğuk duranı görmedim hatta tam tersine Türkiye'de belki en sıcakkanlı insanların yaşadığı ildir

Ahmet Özbuluk

11 ay önce - Sal 20 Arl 2016, 17:01

Samsun'un Kıroğlu köyünde hiç olay olmuyormuş.. Nüfusu:11 kişi

Sezgin Cengiz

11 ay önce - Sal 20 Arl 2016, 18:29

Haberleri seyrederken "Bu Adana'da da ne çok olay oluyor" diyorum o esnada ama suç her şehrin ortak yarası aslında. Biraz da medyanın ön planda tuttuğu yadsınamaz. Medya'nın bilinçli karalama amacı güttüğünü düşünmüyorum medyanın varlığı dikkatleri çekme üzerine kurulu olduğu için nerede ilginç şeyler var onun peşinden gidiyor. Adana'nın ön planda görünmesinin sebebi suçların daha çok trajikomik şekilde gelişmesi. Dikkat çekiyor, haber konusu oluyor. Benim gördüğüm bu. Ama Adana'nın Teksas olduğunu da düşünmüyorum.

Barış

11 ay önce - Çrş 21 Arl 2016, 15:07

Bu başlığa bir göz attım...
Sonra bir bakayım haberlerde ne var ne yok diye habertürk ü açtım.
Karşıma gelen haber şu :
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1339277-ada ...-sok-tepki

Üstüne denk gelince güldüm, sizlerle de paylaşayım dedim.

Nispeten büyük bir kent, ayrıca sıcak iklim olduğu için insanlar kıpır kıpır olabiliyor
Bu nedenle olayda çok, doğal olarak haberlerde de çok yer alıyor.

Ama 3. sayfa haberi deyince benim aklıma ve çevremdeki herkesin aklına ilk olarak Adana geliyor maalesef.
Bu da acı gerçek

Yoksa güzel bir şehir, bol ve bereketli bir yer. Sözüm yok... Görme şansım oldu birkaç kez. Başıma da herhangi kötü bir olay gelmedi.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   12345 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET