Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana en çok suç işlenen il değildir !!
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
soner_caylak
7 yıl önce - Çrş 06 Ekm 2010, 01:14

Alıntı:
Genelde Adliyede olayları çıkartanlar Haymatloz dediğimiz küçük bir grup.

nasıl anlayamadım "heimatlos" yada türkçesi "haymatlos" vatansızlar için kullanılan evrensel bir terim...

adana adliyesinde ne işleri var

kısaca hani ülkemiz eskiden çoğu kimseyi solcu diye vatandaşlıktan çıkarırdı ya onlarda almanyaya sığınma talep ederlerdi alman devleti vatandaşlık verinceye kadar "haymatlos"statüsünde olurlardı...

c.kazım.r
7 yıl önce - Çrş 06 Ekm 2010, 01:22

Alıntı:
Adana, hürriyet gazetesinin yaptığı araştırmada ülkenin istanbuldan sonraki en kozmopolit şehri olduğunu yazdı.

Kozmopolit: Kozmopolit, ya da kozmopolitan genel olarak bir kişi ya da yerin ulusal niteliklerini yitirmesi ve daha evrensel bir anlayışın etkisi altında olması durumudur. Bu durum bütün insanlığın tek bir ahlaki topluluğa ait olduğu fikrinden ortaya çıkmıştır. Milliyetçilik ve vatanseverlik gibi tekil toplumcu düşünce akımlarına ve ideolojilere karşıt bir anlayıştır. Özellike bu tür tekilci akımların aşırı etkinleşmesiyle ortaya çıkabilecek olan ırkçılığa tepki olarak da kullanılmaktadır. İdari, siyasi ve ekonomik olabileceği gibi kültürel, ahlaki ya da toplumsal da olabilir.

Kayhan Emekli

7 yıl önce - Çrş 06 Ekm 2010, 09:51

Adana'da 2001-2002 arasında bir yıla yakın kaldım. Giderken hep televizyonda izlediğim olaylar aklıma geliyordu. İlk zamanlar nerde olay olacak diye etrafıma bakardım. Bir defa bile olaya rastlamadım. Şimdi İstanbul'da nerdeyse haftada bir kavgaya denk geliyorum.

cemalczk
7 yıl önce - Çrş 06 Ekm 2010, 10:17

hani bir laf vardır, adı çıkmış dokuza inmez sekize diye

nerde nasıl bu ünvanı aldık hala tam anlamış değilim ama inanın olsa olsa Adana insanının samimi sıcak ve duygusal olmasından ileri geliyordur

, ince memed bu şehrin asi, otoriteye başkaldıran delikanlısıyken, bu şehrin sokaklarında mahallelerinde dolaşan romantik delikanlıları ise her biri bir ince memed bir aşık ve bir doğruluk öncüsüdür..

Burası çok garip bir memleket, eminim dünyada eşi benzeri yoktur.

HEM DÜNYA TARİHİNE REKOR DÜZEYDE BİR KÜLT BİR ADETA FABRİKA GİBİ SANATÇI DÜŞÜNÜR YAZAR OYUNCU YETİŞTİREN,YETİŞTİRMEYE DEVAM EDEN BU ŞEHİRDE HER NASILSA İŞTE BÖYLE BAŞLIK ALTINDA DA FİKİR YÜRÜTEBİLİYOR İNSAN

Ahmet Bey
7 yıl önce - Çrş 06 Ekm 2010, 13:30

Adana haberlerde kasitlimi bilmem ama cok abartili sekilde olumsuz gosteriliyor. Oysa abartildigi gibi degil.. Bir olay oluyor , oyle bir anlatis tarzi varki medyanin sanki bu sehirde her zaman bu olaylar oluyor gibi gosteriliyor , oysa baska sehirlerdede her turlu olaylar oluyor ,mesela İzmir'de 1.5 yasindaki bebege tecavuz ediliyor , Avrupa basininda mansetlerinde dalga gecilerek rezil oluyoruz ..Eskisehir'de erkek cocuk tecavuz ediliyor ,istanbul'da kizlarin kafasi kesiliyor ama ilginctir Adana'da bir olay olur onu 10 farkli anlatim tarzi ile gundemi mesgul eder...

umucu
7 yıl önce - Çrş 06 Ekm 2010, 13:40

Adana'nın en çok suç işlenen il olup olmadığını bilmiyorum ama,
Nisan 2010'da Adana'daydım ve apartmanların 11.-12. katlarına kadar, dairelerin balkon ve pencerelerine demir korkuluk yaptırıldığına şahit oldum.
Buna ilk başta bir anlam veremedim ve herhalde çocuklu aileler önlem olarak yaptırmıştır diye düşündüm.
Bunu sorduğumda verdikleri cevap karşısında oldukça şaşırdım.Meğer hırsızlık yüzünden yapılıyormuş bu korkuluklar.
Nasıl çıkıyorlar ya taaa 15.katlara kadar diye sordum.
Tırmanıyorlarmış.....
Ben ilk kez Adana'da gördüm bu durumu.
Yorumu size kalmış...

ersinyılmaz

7 yıl önce - Çrş 06 Ekm 2010, 21:52

Alıntı:
Nisan 2010'da Adana'daydım ve apartmanların 11.-12. katlarına kadar, dairelerin balkon ve pencerelerine demir korkuluk yaptırıldığına şahit oldum.
Buna ilk başta bir anlam veremedim ve herhalde çocuklu aileler önlem olarak yaptırmıştır diye düşündüm.
Bunu sorduğumda verdikleri cevap karşısında oldukça şaşırdım.Meğer hırsızlık yüzünden yapılıyormuş bu korkuluklar.
Nasıl çıkıyorlar ya taaa 15.katlara kadar diye sordum.
Tırmanıyorlarmış.....
Ben ilk kez Adana'da gördüm bu durumu.
Yorumu size kalmış.

Buna yapılacak yorum belli aslında. Alt katlarda yapılmaya başlanan demir perforje korkuluklar üst katlara çıklmada merdiven vazifesi göreceği düşünülerek önlem amaçlı üst katlarada yapılıyor. Bu sadece Adana için geçerli değil diğer şehirlerde de kullanılabiliyor üst katlarda. Ayrıca küçük çocuklarda düşünüyordur çoğu üst kat evlerde

Orhan Kınık

7 yıl önce - Prş 07 Ekm 2010, 13:16

Alıntı:
"haymatlos" vatansızlar
Doğru .Bir zamanlar bu insanların kimliği yoktu.Sanırım bundan dolayı bu sıfat yapıştı üzerilerine. Etnik kimliklerini bilhassa belirtmek istemedim. Etnik aidiyetlerini aşağalama amaçlı kullanılmasını istemediğim için. İkinci bir konu bildiğim kadarıyla suça karışan vatansız da olsa yargılanır. Şu an bu insanların tamamı TC kimliği edinmiş midir bilgim yok açıkcası.

ulukoy
7 yıl önce - Prş 07 Ekm 2010, 13:42

Bu vakalar birazda nüfus sayısıyla alakalı....sinop ve adana örneğimiz olsun. 200 bin nüfuslu sinopta 1...2,5 milyon nüfuslu adanada 5 hırsızlık olayı meydana geldiğinde hangi ilimiz daha güvenli oluyor. tabiiki adana...olay 5 katı ama nüfusu sinopun 13 katı... yani adanaya özgü değil, yaşayan insan sayısı çoğaldıkça polisiye vakalarda çoğalır.

hakan bora
6 yıl önce - Prş 14 Nis 2011, 21:05

ya yorumların bazıları şaka gibi ben öz mü öz adanalıyım ve şehrimden gurur duyuyorum....
adanalının en büyük özelliği eski ünlü kabadayıların allahın oğlu kulle kemal asfalt rıza fantoma kazım zelzele nedim ve sanatçıların ağırlığı yılmaz güney vb ve yine eski pamuk portakal zeytin ağalarının etkisinden gelen bir delikanlılık bir kabadayılık havasıdır...
adanalı olmayan bir polis memuru adanalıdan aynen şöyle bahsetti:adanalılar harbi delikanlıdır bir suç işlese bile ben işledim der kaçsa bile teslim olmak yerine bizede sıkar..belki bu anlatılan olay kötü bir imaj gibi gelsede diğer bir çok ilde suçu başkalarına atmak çok basit bir olay demişti polis memuru..yani maalesef biraz sert ve kavgacı erkekleriz adanalılar olarak aslında ikliminde etkisi büyük yılın 4-5 ayının o kadar sıcak geçmesi de sinirli olmamıza sebeptir bence...ama yinede yaşaması büyük zevk veriyor şunu biliyorum ki büyük olan her şehirde çok olay olur ve en azından adanadaki olaylar delikanlıca ve delikanlılık için çıkıyor

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET