Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana en çok suç işlenen il değildir !!
« önceki   123 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
kaan0703
1 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 22:33

Turkiyede adanali olmak ile yurtdisinda ozellikle bati avrupada TURK olmak hemen hemen ayni statu.. on yargili tiplerle ugrasmak ...bizi elestirenlere kizmamizin cok anlami yok umarim onlarda demin dedigim gibi ozellikle bati avrupada sempatiyle nerelisin sorusuna TUrkum deyince degisen suratlari gorunce icinizden iste bir zonta daha deme durumunu yasarlar ve olayi daha iyi idrak ederler..istanbulda ogrenmistim ataturk her vilayetten bir ayi getirin kastamonundan kimi yakalarsaniz onu demis..trakyalilar cingenedir..lazlarin kafasi saat 12 den sonra calismaz.
veya kurdun deniz gormusune laz denir gibi bir suru yakistirmalar var..ama ulkeyi uzun bir suredir karadenizliler yonetiyor.sunu ekleyim uste arkdasimiz gayet guzel bir aciklama yazarak afananin genel durumu gostermis bence gayet guzel bir calisma

yuceladana
1 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 23:42

Maalesef ki, ülke olarak çok iyi bir durumda değiliz, o şehre bu şehre pislik atmaya gerek
yok, işte halimiz...

"Çocuk istismarında dünya üçüncüsüyüz
ÇOCUKÇA Derneği Başkanı Oğuz "Çocuk istismarı konusunda ülkemiz ne yazık ki dünyada üçüncü
sırada. Türkiye Psikiyatri Derneği yaptığı araştırmada, ülkemizde istismara uğramış çocuk oranını
yüzde 33 olarak tespit etti." dedi.

"Antalya’nın Serik İlçesi'nde kurulan Çocuk İstismarıyla Mücadele ve Çocuk Haklarını Koruma Derneği'nin (ÇOCUKÇA) tarafından Boğazkent Mahallesi'nde bir tesiste basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Kaymakam Haluk Şimşek, Serik Belediye Başkanı AK Partili Ramazan Çalık, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Ece, Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaaslan ve diğer protokol üyeleri katıldı."

"“ÜLKEMİZ NE YAZIK Kİ DÜNYADA ÜÇÜNCÜ SIRADA”

Çocuk yaştaki cinsel istismarın ilerleyen yaşlarda açığa çıkıp ciddi sorunlar yarattığını vurgulayan Buğra Kaan Oğuz, şöyle dedi:

"Öyle ki yapılan araştırmalara göre istismarcıların en az yüzde 50'si çocukluğunda istismara uğramış kişiler. Halbuki istismara uğrayan çocuk bunun akabinde psikolojik destek alsa, bu travmayı atlatması mümkün, fakat çoğu olayda çocuk hiçe sayılıp olayın bir şekilde üzeri kapatılmaya çalışıldığı için mağdur bir kez daha mağdur ediliyor. Çocuk istismarı konusunda ülkemiz ne yazık ki dünyada üçüncü sırada. Türkiye Psikiyatri Derneği yaptığı araştırmada, ülkemizde istismara uğramış çocuk oranını yüzde 33 olarak tespit etti. Bu rakam her 3 çocuktan 1'i demektir. Dünyada son 10 yılda cinsel istismara uğrayan çocuk sayısı ise 250 bin civarında. Antalyamız ise Türkiye'de 4'üncü sıradadır."

"http://reklam_link.com/cocuk-istismarinda-dunya-ucuncusuyuz-3110171200.html"

Resul GUL
1 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 23:54

Burada anlaşılmayan şey Adana nın Türkiye topraklarında yer alan diğer Büyükşehir lerden bir farkının olmaması... Burayı okuyan Bir çok kimse bunun farkında .. Yukarda yayınlanan istatistik de bunu desteklemekte..İş bunu kabul edebilmek..

Bunu neden anlamak istemiyorlar onu da anlayabiliyorum.. Çünkü Adana ,sözde Türkiye nin en kötü yeri.. Diğer Şehirleri temize çıkarma Alanı..

Türkiye o kadar temiz ki İnsanları çok elit bir yer !!! Sadece bir tek yer hariç, Orası da burada bahsi geçen malum İl.. ??

Burada her şey olabilir,Başka yerlerde de bu olaylar oluyor ama çok önemli değil,Yani Orada yaşanan olayların önemi yok,Daha doğrusu haber değeri yok Çünkü Oranın temiz insanlarına leke sürülmüş oluyor

Bu yüzden oralarda bir şey olmaz Olursa Malûm İl de olur Ve hep bu yerin Haberleri en ön sıralarda olmalı..Aksi de mümkün olmaz..

Artık Bu İlin Türkiye nin Çöplüğü olmadığını buradaki kişilerin kafasına sokması gerektiğini düşünüyorum..

En son Resul GUL tarafından Çrş 01 Ksm 2017, 15:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

yuceladana
1 ay önce - Çrş 01 Ksm 2017, 00:06

Adana'da en sık gördüğüm şeylerden biri kızların motosikletle turlamaları, arkalarında başka
bir kız, eğlencesine geziyorlar güle oynaya, çok rahatlar, bir de orta yaş kadınlar oraya
buraya alışverişe bisikletle gidiyor, buna çok sık rastlıyorum spor olsun diye değil de günlük
ulaşım aracı olarak, başka kentlerde pek göremediğim bir manzara, demek ki rahatlar,
yoksa hiç çıkarlar mı, en azından çevresi uyarır, aman der şöyle böyle, yukarıdaki kimliksiz
yazıların tamamı trol diye düşünüyorum.

Mustafabey 01
1 ay önce - Çrş 01 Ksm 2017, 13:51

Adanada yaşayan herkes Adanalımı oluyor.?
Doğma büyüme Adanalı olanlarla,
Başka şehirden Adana çeşitli sebeplerden dolayı gelenlerin ,Adana hakkındaki düşünceleri farklı olur her konuda.

Misafir e58

1 ay önce - Çrş 01 Ksm 2017, 15:58

kiremithane genel doğulu vatandaşlarımızın olduğu bir semt adana kozmopolit bir bölge

ads 1940
1 ay önce - Çrş 01 Ksm 2017, 21:47

Alıntı:
21 yaşinda bir kız vurulmuş...

Bana Adana Mersin masum demeyin lütfen!

Ne kadar olagandışı haber goruyorsam adana,mersin,samsun vs.

21 yaşındaki kızlar sadece Adana'da mı öldürülüyor? başka yerde öldürülmüyor mu? istersen sana yığınla örnek veriyim yaş 21'den başlar geriye doğru yeni doğmuş bebeklerin katline kadar gider her ilden haber bulurum sorun değil mesela bunlardan en akıllarda kalanından bi örnek bi kaç yıl önce bayramda şeker toplayan 3 küçük çocuk öldürülmüştü o olaydan sonra malesef ülke genelinde çocukların şeker toplama geleneği bitmişti olay Adana'da olmamıştı yapan da Adanalı değildi ama kimse ne o şehire nede halkına bişey dememişti aynı olay Adana'da olsa neler denilirdi sen düşün.

Adana, Mersin ve Samsun'dan bu tür haberler çıkınca sana göre olağan dışı oluyorsa sizin o taraflarda olunca bunlar olağan haberler mi?

Medya genelde sizin şehirde işlenen bir cinayeti ''X şehirde Kadın cinayeti! başlığı ile vermiyor sadece ''Kadın Cinayeti'' diye veriliyor o haberin başlığına girince şehir öğreniliyor ama olay Adana'da ise direkt olarak şehir ismi en önde veriliyor şehir ismiyle reyting mi alıyor nedir medyanın böyle bi huyu var yada sizler buradan çıkan haberlere daha fazla ilgi duyuyor olmalısınız.

Medya sizlerde çok güzel bi algı yaratmış aferin onlara!! Geceyarısı Ekspresi diye bi film vardı yapanlara çok kızardık zamanında ama adamlar bi algı yarattılar bu Ulusal denen basının yaptığı da aynı ona benzer.

Türkiye'de kaç kozmopolit şehir var? desek en başta İstanbul sayılırsa Adana 2. sırada gelir Mersin 3. olur Hatay İzmir de bunlara eklenebilir zorlasak belki Manisa ve Bursa girebilir başka sayabilirmiyiz acaba? Ankara başkent olması dolayısı ile memur kentidir fazla kozmopolit değildir kozmopolit yerlerde insanları idare etmek diğer yerlere göre zordur.

Mesela Diyarbakır Konya illeri ile Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu bölge illerinin tamamı kozmopolitlikten uzaktır. Kozmopolit şehirler mümkün olduğunca toplumun her kesimini içinde barındırabilen ülkeyi bire bir yansıtan mozaik şehirlerdir mesela aynısını Konya için Diyarbakır için Trabzon için söyleyemeyiz dolayısı ile İstanbul ve Adana'da cinayet oranı yüksek ise tüm ülkede yüksektir ve ülkede sorun var demektir ama sizler olaya başka gözle bakıyorsunuz Artvin Kastamonu Uşak Nevşehir Kırşehir gibi göç almayan nüfusu düşük şehirlerdeki rakamlarla İstanbul Mersin Adanayı kıyaslayıp aha siz busunuz diyorsunuz bu yanlış kardeşim yanlış

Burda Türk-Kürt, Arap-Çerkez, Balkan Göçmeni-Kafkas Göçmeni, Alevi-Sünni, Muhafazakar-Cumhuriyetçi, Sağcı-Solcu, Milliyetçi-Komünist, Laik-Dinci, Zengin-Yoksul, Mini Etekli-Türbanlı bunu daha da genişletebiliriz böyle bir nüfus mozayiği vardır peki böyle bi mozaik Trabzonda var mıdır? ya Çorum, Diyarbakır, Kars, Bayburt Kayseri Konya vs kaç şehirde vardır böyle bi mozaik? bld seçimlerinde bile burda 3 parti atbaşı gider seçim karakolluk olur herhangi bi siyasi partiye silme %60-70-80 oy çıkmaz çıkamaz çıkması mümkün değildir. Ama sizler böyle bi yeri kalkmış yerin dibine sokuyorsunuz sanki sizin oralar çok iyiymiş gibi.

O bahsettiğin haberdeki öldürülen kız 21 yaşındaki ''Berivan Minaz'' için iyi şeyler söylenmiyor burda ama ne olursa olsun genç yaşta bunu asla haketmedi keşke o çeteye hiç bulaşmasaymış hele hele cinayetten içeri giren adamlarla hiç muhatap olmasaymış yada adam gibi ceza sistemimiz olsaymış da o Tarık Onan denen cani içerden dışarıya hiç salınmasaymış.

Konu ile ilgili ölen kızın annesinde şöyle bi açıklama var.
http://www.milliyet.com.tr/berivan-in-annesi-kizi ...m-2547392/

Allah rahmet eylesin.

Alıntı:
Bu akşam yine haberlerde Adana...

Ben Adana'yı kötülemedim haddimede degil...

Ama ortada olan bir gerçek bir algı var..

Tesadüf 1 kere olur...Maşallah zirveyi bırakmıyor ve çok istikrarlı bir şehir..

Bak kardeşim o zaman o tür haberleri ilgili başlıklarda paylaşacaksın ne bileyim cinayet başlığı olur kadına yönelik şiddet başlığı olur illa Adana'da bi olay olunca hemen bizim başlıklarda türemeyin sizde yarın sizin şehirde de bi olay olur diyecek bişeyin olmaz bu ülke genelini ilgilendiren bi mesele tek bir şehri değil.

ads 1940
1 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 11:55

Adana hakkında ne yazmıştı misafir üyenin biri bir hatırlatalım..
Alıntı:
Adanadan gideyim. Çünkü artık şehirde ve ya hastanede her an biri tarafından dövülme korkusu içinde yaşıyorum. Geçen gün yemin ederim size ışıklarda duruyorum, yanıma bir araba yaklaştı, tuhaf tuhaf hareketler yaptı anlamadım, bir sonra ki ışıklarda yine geldi arabasından indi, ben bütün pencereleri kapattım, insene arabadan diyerek bana küfür etti. Ben bir bayanım, başka bir arkadaşada eşinin yanında eşine küfür etmişler...

Kimse kusura bakmasın arkadaşlar, siz bu hengameye bu kuralsızlığa bu düzensizliğe alışmışsınız. Misafirperverlik sıfır, insana saygı sıfır, trafikte saygı sıfır...

Biz Adanaya geçici gelen insanlar Adanadan kurtulmak istiyoruz, belki siz bu anlattıklarımız gibi değilsiniz gerçekten iyi insanlarsınız orasını bilemiyorum fakat yazdıklarımızı Adanaya hakaret gibi algılamayın. Adanada yaşadığımız diğer şehirlerde görmediğimiz şeyleri size anlatıyoruz siz bizi Adana düşmanı Adanayı karalayan insanlar olarak yargılıyorsunuz.

Diğer insanları yargılamak yerine sağ duyulu davranın. Bir bayana küfür etmek, bir erkeğe eşinin yanında küfür etmek, yemin ederim başka şehirde görmedim.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6122002#6122002

Güya başka şehirlerde olmuyordu güya başka şehirlerde görmüyorlardı gerçi geçen günlerde cevabını yazdım ama Allah büyük işte tam da onun tarif ettiği türden bir olay.

Ve huzurlarınızda Ankara..!

Alıntı:
Ankara'da koltuk değnekli iki gaziyi tekme tokat dövdüler

Ankara'da gazi Jandarma Astsubay Çavuş Muzaffer Oktay ve gazi Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Kızılkaş, trafikte çıkan ’yol verme’ tartışmasında diğer araçtaki 4 kişinin saldırısına uğradı. 2 gazi ve otomobilde bulunan yakınları, kendilerini takip eden 4 saldırgan tarafından dövüldü. 1’i çocuk, 6 kişi hastanede tedaviye alınırken, olay anı da güvenlik kameralarına yansıdı.

http://www.superhaber.tv/ankarada-koltuk-degnekli ...9670-haber

Alıntı:
’GAZİ OLDUĞUMUZU ÖĞRENİNCE DAHA ÇOK VURDULAR’

Saldırıda dövülen gazi İbrahim Kızılkaş'ın eşi Seda Kızılkaş, saldırganların 2 yaşındaki çocuğunu da dövdüğünü belirterek, "Olay sırasında ’Bunlar sizin gaziniz, yapmayın’ dedik. Onlar ise küfür etmeye devam ederek, Nefret ediyoruz gazilerden diyerek, vurmaya devam ettiler. Yani gazi olduğumuzu öğrendikten sonra daha çok vurdular. Benim eşim, terörle mücadele verirken yaralandı. Biz bunları hak etmiyoruz" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/ankarada-2-gazi-ve-ail ...i-40634796

Bunu yapanlar insan desen insan değil hayvan desen hayvan değil Gaziye şiddet var kadına dayak var küfür var ve en acısı daha 2 yaşındaki bir bebeği darp etmek var bu olay Adana'da olsaydı şimdi bazıları Adana'ya atom bombası atılıp atılmamasını tartışıyordu.

Misafir 3a1

1 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 12:00

arkadas 2 cesit insan var iyi insan kötü insan olaya böyle bakmak lazim her ilden cikabilir iyi de kötü de bazi illeri MEDYA bilerek yada bilmeyerek KÖTÜ tanitiyor

Misafir ce4

1 ay önce - Prş 09 Ksm 2017, 16:40

Neresi olursa olsun mobeseler cogaltilsin cezalar artirilsin.bu tur olaylar hizla azalir.Adana veya istanbul farketmez.insanimiz her yerde ayni.bizim insanimiz ceza olmazsa kamera ya cekildigini bilmezse bu tur seyleri yapmaya devam eder.o yuzden mobese mobese mobese ceza ceza ceza

sayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET