Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana en çok suç işlenen il değildir !!
« önceki   123 ... 13141516   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 14
Misafir e58

1 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 13:00

burada yazanların okuyunca adanada mı yaşıyorum diye düşünüyorum ben denizli kiremithane şakirpaşa hibi varoş semtlerde yıllarca oturdum böle biliye rastlamadım

önens

1 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 19:40

Alıntı:
Ben bir bayanım. Hemşireyim ve aynı zamanda sosyoloji mezunuyum.

Sosyoloji mezunusunuz bende öyle hatta 3. üniversitem ,ama toplumsal sosyoloji ve Türkiye nin sosyolojik yapısı hakkında ufacık bilginiz yok Benim size tavsiyem bir uzmanla görüşmeniz işiniz gücünüz yok burada Adanaya sallayıp duruyorsunuz belliki. Kimi kandırdığınızı sanıyorsunuz buradaki Adanalı üyeleri birebir tanıyorum cahil insan yok .Adana da varmı bilmiyorum o uydurduğunuz gibi şeyler ben görmedim görmemem olmadığının da ispatı değil olabilir çünkü sizden de anlaşıldığı gibi bu ülkede her tipten ruhsal problemi olan insanlar var.Bu insanların psikolojileri bozuk sizin gibiler her şehirde var görüyoruz.

Asıl olan bu şehire gelip yaşayıp böyle konuşana rastlamak, buna pek ihtimal vermiyorum işte. Türkiye'nin en rahat şehirlerinden biri özellikle bayanlar için .Bir gece çıkın rahatça dolaşan bir çok bayana rastlarsınız ,gece geç saatlere kadar belediye otobüsleri Adana nın en uç noktadaki yerlerine gidiyor ve bayan şoförlerle .Bayanların çalıştırdığı yerler hatta seyyar yerler var bunu buraya gelende görüyor yaşayanda .Fazla söze gerek yok bu konuşan kişinin amacı sadece Adana kompleksi .

AliKebude

1 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 21:19

Sayın misafir 112. Ben sosyolog değilim inşaat mühendisiyim ama sosyopat bir kişiliği her yerde tanırım. Umarım istediğiniz gibi bir an evvel Adanadan ayrılırsınız.

ads 1940
1 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 12:54

Alıntı:
Adana en çok suç işlenen il değildir !!

Böyle bir başlığın açılmasının amacı nedir bilemiyorum zaten başlığı açan da Adanalıymış Bursa'da yaşayan bir Adanalı!

Şimdi siz kalkıp herhangi bir yabancı ülke forumuna ''Türkiye Avrupa'da en çok suç işlenen ülke değildir'' diye başlık açsanız ne yazarsanız ne yaparsanız yapın sizin yabancıları ikna etme oranınız burdaki Adanalıların sizi ikna etme oranı kadardır.

Birde bu var;

Alıntı:
Herkese Merhaba,

Ben bir bayanım. Hemşireyim ve aynı zamanda sosyoloji mezunuyum. Google'a adana insanları yazdım ve bu grup ile karşılaştım. Yorumları sayfa 1 den sayfa 13 e kadar da ilgi ile okudum. Herhangi bir üyelik gerektirmeden de yazmak ayrıca güzel bir şey.

Devlet memuruyum ve bir çok şehir gezdim aynı zamanda bir sosyoloğum ve toplum insan davranışlarını farklı bir gözle izleyebiliyorum.

Maalesef Adana iyi bir yer değil.

Trabzon, Erzurum, Tokat gibi şehirlerde uzun süre yaşadım geçen gün ise artık Adanadan gitmem lazım lafını kendime söyledim. Tayinim çıkmazsa istifa edeceğim yeter ki Adanadan gideyim. Çünkü artık şehirde ve ya hastanede her an biri tarafından dövülme korkusu içinde yaşıyorum. Geçen gün yemin ederim size ışıklarda duruyorum, yanıma bir araba yaklaştı, tuhaf tuhaf hareketler yaptı anlamadım, bir sonra ki ışıklarda yine geldi arabasından indi, ben bütün pencereleri kapattım, insene arabadan diyerek bana küfür etti. Ben bir bayanım, başka bir arkadaşada eşinin yanında eşine küfür etmişler...

Kimse kusura bakmasın arkadaşlar, siz bu hengameye bu kuralsızlığa bu düzensizliğe alışmışsınız. Misafirperverlik sıfır, insana saygı sıfır, trafikte saygı sıfır...

Biz Adanaya geçici gelen insanlar Adanadan kurtulmak istiyoruz,
belki siz bu anlattıklarımız gibi değilsiniz gerçekten iyi insanlarsınız orasını bilemiyorum fakat yazdıklarımızı Adanaya hakaret gibi algılamayın. Adanada yaşadığımız diğer şehirlerde görmediğimiz şeyleri size anlatıyoruz siz bizi Adana düşmanı Adanayı karalayan insanlar olarak yargılıyorsunuz.

Diğer insanları yargılamak yerine sağ duyulu davranın. Bir bayana küfür etmek, bir erkeğe eşinin yanında küfür etmek, yemin ederim başka şehirde görmedim.

Bayanmış hemşireymiş pek çok yerde görev yapmış ama burasını sevmiyormuş haa birde sosyologmuş bakın burası çok önemli hemşire ve sosyolog!!

Devlet memuruymuş yani memursa herhangi bir vilayete atanacağını kendisi de biliyor olmalı bu Adana değil de pekala Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin herhangi bi köyündeki sağlık ocağı da olabilirdi üstelik Adana'nın trafik magandalarından şikayetçiymiş ha işte Beytüşşebap'ta doğru dürüst yol ve trafik yoktur ki magandası olsun keşke oraya atanaymış.

Tokat Trabzon ve Erzurum'da uzun süre kalmış bu hemşire

Ama İstanbul'dan meslektaşıyla ilgili bir örnek vereyim
http://www.hurriyet.com.tr/genc-hemsire-sort-giyd ...i-40224486

İstanbuldan şöyle bi örnek daha var magandalarla ilgili
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1317865-tra ...t-ve-kufur

Kocaeli'den bir örnek üstelik bu kadın birde hamileymiş
http://www.milliyet.com.tr/4-aylik-hamile-saglik- ...r-2309884/

Trabzon'da da kalmış ya ordan da örnek verelim
http://www.viratrabzon.com/haber/trabzonda-2-hems ...18485.html

Erzurumda da kalmış ordan da bir örnek üstelik saldırıyı yapan bir doktor!
http://www.haberler.com/erzurum-doktordan-ameliya ...56-haberi/

Tokat hemşire yazınca bişey bulamadım ''Tokat'' kelimesi başka bi anlam daha ifade ediyor o yüzden bulamadım yoksa orda da olmuştur bişeler iyice araştırsam çıkar bi haber.

Ama yinede Tokat ilinden kadına şiddete yönelik şöyle bi haber buldum
http://www.habervitrini.com/asayis/4-cocuk-annesi ...iri-904570

Hadi bayanı kırmayalım buda bizim Adana'dan bir örnek yeni açılan hastanede olmuş
http://www.hurriyet.com.tr/adana-sehir-hastanesin ...i-40597940

Demekki neymiş bu ülkede bu ülkenin hemen her yanında hemen her an hemşirelere saldırı olabiliyormuş sadece Adana'da değil!!! yani Maalesef Adana iyi bir yer değil. değil diyeceği yerde ''Malesef Adana da dahil olmak üzere ülkemizin insanı iyi değil'' dese bi şekilde hak verirdim ama o sosyolog ne yapmış kendini Adana'ya şartlandırmış! biz kötüyüz bizden başka herkes iyi!

Yav hem geçici geliyor hemde şehrin kalıcı insanlarına hakaret edebiliyor bunu da senin benim vergilerimden toplanan paralarla yapıyor devlet bunu buraya o şehrin insanı ister iyi olsun ister kötü olsun şikayetçi olsun diye yollamadı insanlara hizmet etsin diye yolladı ama şunun yazdıklarına bakın sanki herkes iyi biz kötü. Bi kere bu insanlar arasında ayrımcılık yapıyor bu nasıl sosyolog?

Başka şehirlerde bayana küfür edilirken görmemiş başka şehirlerden yığınla haber buldum tek tek koyarım da gereği yok bu sosyolog arkadaş görmek istediğini gören görmek duymak istemediğini görse duysa da görmeyen duymayan birisi o yüzden ne yapsak nafile umarım en kısa zamanda gider burdan Allah beğenmediği Adana'yı aratmasın ona onun adına başka bişey istemem.

Kubilay1
1 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 15:02

Alıntı:
Demekki neymiş bu ülkede bu ülkenin hemen her yanında hemen her an hemşirelere saldırı olabiliyormuş sadece Adana'da değil!!! yani Maalesef Adana iyi bir yer değil. değil diyeceği yerde ''Malesef Adana da dahil olmak üzere ülkemizin insanı iyi değil'' dese bi şekilde hak verirdim ama o sosyolog ne yapmış kendini Adana'ya şartlandırmış! biz kötüyüz bizden başka herkes iyi!

kardeşim ne biliyorsun belki o yukarıda saydığın illerin sayfasına girip örneğin tokatta bulunmuştur ve "maalesef tokat şehri iyi bir yer değildir" de demiştir. Sen kendi dediğini savunurken başkasının senin düşündüğüne göre konuştuğunu düşünüyorsun. İşte bunlar hep ön yargı hem peşinhükümlülük. Maalesef Adana iyi bir yer değil derken önce bi sorulur hanım efendi hangi açıdan kime göre kötü diye. Sen çıkmış ; Hayır Adana kötü ama diğer iller de kötü diyorsun. Bu hanımefendinin dediği şeyi yanlışlamıyor hocam.

Fatih Şen

1 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 15:11

21 yaşinda bir kız vurulmuş...

Bana Adana Mersin masum demeyin lütfen!

Ne kadar olagandışı haber goruyorsam adana,mersin,samsun vs.

Kubilay1
1 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 15:24

Alıntı:
21 yaşinda bir kız vurulmuş...

Bana Adana Mersin masum demeyin lütfen!

Ne kadar olagandışı haber goruyorsam adana,mersin,samsun vs.

dostum maalesef haklısın. Ancak bu olağandışı haberleri şöyle açmak lazım. Bu olağandışı olaylar heryerde oluyor hatta birçok ilde adanadan da fazla oluyor ama özellikle televizyonlarda adanada olan olağan ve olağandışı olaylar çok ilgi çekiyor ve bunun haberi çok tutuyor neden çünkü Adana göz önünde bir çok ilki barındıran bir çok güzelliğin olduğu bir şehir. Herşeye rağmen ülkemizde adana sempati duyulan merak edilen sevilen bir yer. Ve burayla ilgili olan olumlu olumsuz her şey gereğinden fazla ilgi görüp gündeme geliyor. Tabi maalesef ülkemizde olumsuz olaylar gündemde daha çok yer tutuyor. Doğruları hazmetmek ve yanlışları düzeltmek adına çalışmamız lazım. Adanamız ülkemizin en güzel yerlerinden biri ve bazı yanlışlarını kusurlarını el birliği ile düzeltmemiz lazım.

yörük01
1 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 19:03

fatih şen
başka yerde annesine tecavüz edenmi ararsın ankara nazilli
3 ö kzına tecavüz edenmi ararsın edirne
swinger partisi bursa
tamam adana mersin samsun masum değil
o yazığın 3 ilin arkasına 78 ilimizide eklemeyi unutma lütfen

Fatih Şen

1 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 21:30

Bu akşam yine haberlerde Adana...

Ben Adana'yı kötülemedim haddimede degil...

Ama ortada olan bir gerçek bir algı var..

Tesadüf 1 kere olur...Maşallah zirveyi bırakmıyor ve çok istikrarlı bir şehir..

Ankara nazilli ?

(+)

En son Fatih Şen tarafından Sal 31 Ekm 2017, 22:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Nadir Yılmaz

1 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 21:53

MECBURİYETTEN BİR DEFA DAHA PAYLAŞMA GEREĞİ DUYDUM.
Adana hakkında mesnetsizce atıp tutanlar okuyup öğrensinler.
Adana suç oranı yüksek bir kent midir?

ARTIK BU OLUMSUZ İMAJI YARATANLAR HAKKINDA BİRŞEYLER YAPILSIN VE ADANA GÜZEL ŞEYLERLE ANILSIN BU ADANAYA MEMLEKETİMİZE BORCUMUZDUR...

Hürriyet Çukurova

Artık böyle bir araştırmayı yayınlamak şart oldu. Aşağıdaki yazı Çukurova Üniversitesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş tarafından kaleme alındı. Sayın Güneş Adana ile diğer kentlerdeki suç oranlarını bilimsel olarak karşılaştırıyor ve ortaya şöyle bir gerçek çıkıyor…

“Kent imajını kentin insanların kafasında yarattığı ilk çağrışım ve beyinlerde oluşan fotoğraf olarak tanımlayabiliriz. Çevremdeki insanlara değişik kentleri ve akıllarına gelen ilk kelimenin ne olduğunu zaman zaman soruyorum. İstanbul denildiğinde; trafik, boğaz köprüsü, İzmir denince körfez, Karşıyaka, Adana denilince; kebap, sıcak, pamuk, narenciye, Çukurova, gibi yanıtlar yanında değişmeyen bir olgu daha var o da adana adliyesi ve adli olayların basına yansıması. Dışarıdan algılamada özellikle suç temelli olayların adana kent imajına ciddi olumsuz etkileri olduğunu görüyoruz. Adana suç istatistiklerinde gerçekten bu kadar kötü bir durumda mı sorusu akla hemen geliyor. Gazetelerin 3.sayfasındaki Adana menşeli şiddet içerikli haberler, Adana adliyesinden ulusal televizyona aktarılan hoş olmayan görüntüler bu kentte yaşayan herkesi fazlasıyla üzüyor, izlerken, okurken utandırıyor.

Kent dışında karşılaştığımız ve kenti tanımayan pek çok insanın kafasında bu yargılar yerleşmeye başlıyor ve konuştuğumuzda algılanan kent ile yaşadığımız kent arasında bir paralellik olmadığını görüyoruz.

Bugün yazımızda Adana’nın suç istatistikleri açısından diğer Büyükşehirlerle olan karşılaştırılmasını yapmaya çalışacağız ve Medyamızda Adana için oluşan bu imajın ne denli doğru olup olmadığını analize çalışacağız.

Kasten adam yaralama olaylarına baktığımızda 100.000 kişiye düşen olay sayısı Adana’da 30 iken Diyarbakır’da 127, Antalya’da 74, Ağrıda 58, Gaziantep’te 83, İzmir’de 67 , Giresun’da 37, Aksaray’da 40’ Balıkesir’de 84’dür. Nüfusa oranlanarak yapılan bu sıralamada kasten adam yaralama suçunda Adana 81 il içerisinde en düşük suç oranına sahip 11. ilimizdir. 2003-2004 Yılında Adana’da toplam 878 Olay gerçekleşirken , Diyarbakır’da 1037, Ankara’da 1930, İstanbul’da 5690, İzmir’de 1884 , Konya’da 659 olay gerçekleşmiştir.

Darp olaylarına baktığımızda 2003-2004 Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre 100.000 kişiye düşen olay sayısı açısından bakıldığında Adana’da bu oran 26 olarak gerçekleşirken bu oran Afyon’da 68, Ağrı’da 96, Aydın’da 145, Balıkesir’de 228, Burdur’da 274, Edirne’de 187 olmuştur. 100.000 kişiye düşen gasp suçu sıralamasında Türkiye’de en iyi ikinci durumda olan ildir. Olay sayısı açısından bakıldığında ise Adana’da 2003-2004 yılında toplam 737 olay gerçekleşirken, Ankara’da 3781, Antalya’da 912, Balıkesir’de 1365, Bursa’da 1246, Mersin’de 1209, İstanbul’da 3705, İzmir’de 1265 olay gerçekleşmiştir.

Kasten Adam Öldürme Suçlarına baktığımızda Adana’da 100.000 kişiye düşen olay sayısı 3 iken bu oran Aydın’da 4, Balıkesir’de ve mersinde 5, Denizli, Gaziantep, İzmir, Antalya’da 6, Kastamonu’da 8, Çankırı’da 10’dur. Olay Sayısı açısından baktığımızda Adana’da toplam 73 olay gerçekleşirken, Ankara’da 129, İzmir’de 174, İstanbul’da 462 olay gerçekleşmiştir.

Kentlerimizde son dönemde büyük sorun haline gelen Gasp olaylarına baktığımızda, şahıstan yapılan gasp olaylarında 100.000 Kişiye düşen olay sayısı Adana’da 4 iken, Ankara’da 6, Bursa’da 10, Mersin’de 11, Aydın’da 12, Denizli’de 15, Gaziantep’te 16, Diyarbakır’da 18, Antalya’da 34’dür.

Son olarak Hırsızlık istatistiklerine baktığımızda 100.000 kişiye düşen hırsızlık olayında Adana’da oran 18’dir. Bu oran Afyon’da 33, Amasya’da 30, Ankara’da 56, Antalya’da 220, Balıkesir’de 180, Burdur’da 122, Denizli’de 215, Diyarbakır’da 150, Gaziantep’te 109, Mersin’de 77, İstanbul’da 127’dir. Bu oranlara göre 100.000 kişiye düşen hırsızlık suçunda 81 il içinde en iyi 16. kent konumundadır.

Bu rakamlar çok açık ve net olarak Adana ilinin büyük kentler içinde suç istatistiklerinde diğer kentlere göre çok iyi durumda olduğunu ortaya koymaktadır. Bu karşılaştırma orta ölçekli kentlerle de yapıldığında oransal analizlerde Adana ilinin bu illere göre daha güvenli bir kent olduğu ortaya çıkmaktadır. Tüm bunlara karşın görsel ve yazılı basınımızda Adana ili iyi bir malzeme olmaya devam etmektedir. Bunun nedenleri ortaya konularak Adana iline ve bu kentte yaşayan insanlara yapılan haksızlık ortadan kaldırılmalıdır. Zira bu imaj’dan kentte yaşayan Adana insanı, ekonomisi, sanatı, sporu, kültürü, sanayisi, suçla mücadele eden emniyet güçleri büyük zarar görmektedir. Bu imajı değiştirecek olan yine Adananın kendisidir. Bu konu’da herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeli ve sorumluluk bilinciyle hareket etmelidir.HH

sayfa 14
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 13141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET