Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
irfan x
14 yıl önce - Pts 08 Ksm 2004, 23:06
Hollanda'da bir MÜSLÜMAN OKULUNA bomba attılar

Alıntı:
EINDHOVEN (İHA) - Hollanda'nın Eindhoven kentindeki bir Müslüman okuluna bombalı saldırı düzenlendi. Olayda okulun kapısı hasar gördü, ancak yaralanan ya da ölen olmadı. Polis, saldırının sinemacı Theo Van Gogh'a geçen hafta yapılan suikaste misilleme olabileceğini söyledi. Van Gogh, polisin radikal İslamcı olduğunu söylediği bir saldırgan tarafından bıçaklanıp vurularak öldürülmüştü. Amsterdam'daki bu olayın ardından, Hollanda'nın birkaç kentinde hafta sonunda camileri hedef alan saldırılar düzenlendi. Saldırılarda kimi camiler zarar görürken, kundaklama girişimleri başarısız oldu.

Theo Van Gogh, Müslüman ülkelerde kadınlara yapılan muameleyi eleştiren kısa filmi Teslimiyet'in 2 ay önce televizyonda yayımlanması üzerine ölüm tehditleri almaya başlamıştı. Hollanda polisi, cinayetle ilgili olarak 9 kişiyi gözaltına aldı. Yetkililer, zanlılardan bazılarının terörist gruplarla ilişkisi olduğunu bildiriyor. Ülkede polis, son olarak aşırı sağcı bir milletvekilinin başının 'İslam adına' kesilmesi emrini verdikleri öne sürülen 2 kişiyi tutukladı. Geert Wilders, Van Gogh'a düzenlenen suikast ardından mülteci karşıtı bir parti kurmaya karar vermişti. Hollanda'da yaşayan 1 milyon kadar Müslüman, nüfusun yüzde 5.5'ini oluşturuyor; bunlar arasında çok sayıda Türk de var.
08/11/2004 15:47

Cenk-Kaan
14 yıl önce - Pts 08 Ksm 2004, 23:11

Bu filme bugün baktim. Hayatimda bu kadar sacma bir film görmedim.
Hic kimse bir dini bu kadar asagilamaya hakki yok.
10 dakikalik kisa bir film. Ve hakikaten bunu artik elestiri ile yakindan uzaktan hic bir iliskiside yok.
Bazilari sanki bilerek belirli bir kitleyi hedef gösteriyor.
Ortaligi karistiriyor.Birde Alman Der Spiegel dergisi Van Gogh un Islam elestirmeni oldugunu söylüyor. Benim bildigim film elestirmeni veya tiyatro elestirmeni olabilirsiniz,
am Yahudilik ve Hristiyanlik elestirmeni nasil olabiliyorsunuz?
Hollanda da son yillari garip seyler oluyor. Pim Fortuyn un öldürülmesi sonra bu olay.

En son Cenk-Kaan tarafından Sal 09 Ksm 2004, 00:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

irfan x
14 yıl önce - Pts 08 Ksm 2004, 23:17

Adam üstelik ünlü ressam Van Gogh'un adını ve ününü kullanıyor. Ama yinede cinayet korkunç bir şey, hiç bir şey adam öldürmeyi mazur gösteremez. İnşallah bu Hollandalı faşistler işi büyütmez. Artık bazı şeyler bilerek, kasten yapılıyor, insanlar hakaretlerle kışkırtılıyor ve sonuçta faşistler amaçlarına ulaşıyor... Hollandadaki Müslümanlar garip bir koplonun içine girmilker gibi bir his var içimde. Bir delinin yaptığını tüm bir topluma yüklemek ve bunu propagandalarla yapmak çok çirkin...

Rustavi

14 yıl önce - Pts 08 Ksm 2004, 23:19

Patlama gece saat 03:00 sularinda oldugu icin yaralanan ve ölen olmamis. Eindhoven`daki tüm müslüman okullari koruma altina alinacakmis bir süreligine...

Her olaydan sonra müslümanlar biraz daha fazla suclanir oldu. Müslümanlara karsi tepkilerin dozu her defasinda biraz daha artiyor maalesef. Bir dahaki sefer Solingen tarzi bir kundaklama falan olursa hic sasmam dogrusu... . Hollandalilar, simdiye kadar o gurur
duyduklari toleransliklarindan her gecen gün daha büyük bir parca yitiriyorlar...

Saygilarr...

irfan x
14 yıl önce - Pts 08 Ksm 2004, 23:24

Herşeye rağmen bizim onların dinine gösterdiğimiz saygıyı onlar bize göstermiyor. Kasti olarak mı öğrenmiyorlar, yoksa bilmemek işlerine mi geliyor... Şiddeti hep Müslümanlara yakıştıranlar Bosna savaşında gözlerini nasılda kapatmışlardı...

SezerA
14 yıl önce - Pts 08 Ksm 2004, 23:26

inşallah bu olay korkunç bir boyut almaz..! bu arada o filmi bende izlemek isterim nerden bulabiliceğimi söylerseniz çok memnun olurum..

Rustavi

14 yıl önce - Sal 09 Ksm 2004, 00:09

Filmi (Submission), Realplayer`in varsa burdan seyredebilirsin...

http://cgi.omroep.nl/cgi-bin/streams?/tv/vpro/zom ...n_Part_One

Saygilarr...

sipahi
14 yıl önce - Sal 09 Ksm 2004, 00:24

ya dostum milletin kafasini kurcalayacaksin!..

üzüldügüm nokta böyle elemanlarin kazanmadan cok basitce "kahraman" olmalaridir...
diger bir örneginide yasamistik!.

simdi de hollandada "biz" ve "siz" ortaya cikti...zaten vardi simdi daha asikarlasti...
bunun sonuclari vahim durumlara gebe olabilir.
iyi yönü iclerinde bulunan "kin"i disariya cikarmalaridir..
peki "biz" kimdir "siz"kimdir? bunun zamana göre degiseceginden eminim.
basbakan milleti sakin olmaya cagirdi bazi seylerin karistirilmamasina dair aciklamalar yapti..

bütün bu sorunlar subjektif medya tarafindan yaratilmaktadir.

irfan x
14 yıl önce - Sal 09 Ksm 2004, 00:40

Zaten Türkiye meslesi gündeme gelince bunlar iyice artmaya başladı, bu "biz" ve "siz" i göstermek için. Salaklar kendi kuyularını kazıyorlar çünkü Amerika'nın ekmeğine yağ sürüyorlar... AB-ABD kapışmasında bakalım neler olacak. Artık ortak şirketlerin sektörleri değil, rakip sekörlerin şirketleri söz konusu. Benzin fiyatları yükseldiğinde görücem ben onları...

Oguzhan
14 yıl önce - Sal 09 Ksm 2004, 06:18

Pim Fortyun'u olduren ne Turk idi nede musluman. Devlet tarafindan hayvanlari seven bir hollandali oldurdu diye aciklanmisti (Pim Fortyun'un montlari mehsurdu) ama buna galiba pek inanan yok... Cinayete ise, ne diyebilirim, cinayet olmamali ama van Gogh gercekden sapik biriydi, devamli cikardi televiziyona. Mtv'de calisirdi, orada muslumanlara (yabanci diyemiyorum) laf attigini ben sahsen ne duydum ne gordum ama yedimeleri zaman zaman medyaya cikiyordu. Aslinda bu olayi yaratan okadar van Gogh bile degil, o Ayaan bozuntusu, ama neyse olan olmus. Bakalim 5 10 sene icinde ne olacak burasi.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET