Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
21 ülke 'Adana şalgamı' içiyor
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
berk27
6 yıl önce - Pts 03 Ekm 2011, 20:14
...

adanalı arkadaşlar sizce adanada en iyi şalgamı nerde içebilirim? kazım büfe,kuruköprü,ali göde,gürbüz ve doktorumda içtim.en iyisi açık ara doktorumdu en kötüsüde açık ara ali gödeydi.daha iyi tavsiyeleriniz varmı?

stermor
6 yıl önce - Pts 03 Ekm 2011, 22:10

mısır çarşısında kasaplar çarşısının çıkışında içen bilir var. sanırım 50-60 yıllık bi yer orası ve en ünlü şalgamcılardan birisidir. tavsiye ederim.

mesutkaya

6 yıl önce - Pts 03 Ekm 2011, 22:22

Şalgamı fazla tüketmenin vücuda bir etkisi var mıdır?
Bazen kendime hakim olamayıp 1-1,5 litre içiyorum. İçtikten sonra kendimi bir tuhaf hissediyorum.
Bu neden olabilir?

erolcoş
6 yıl önce - Pts 03 Ekm 2011, 22:28

Alıntı:
Bazen kendime hakim olamayıp 1-1,5 litre içiyorum. İçtikten sonra kendimi bir tuhaf hissediyorum.
Bu neden olabilir?

Herşeyin fazlası zarar . Havuçtan yapılıyor ayrıca tuzlu tansiyonun yükseliyordur...

İsmailSY
5 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2012, 07:48

Adana, Japonya'ya şalgam ihracatı yapacak!

Şalgam suyunu ulusal ve küresel ürün haline getirmek için 1996’da Adana Hacı Sabancı OSB’de ‘şalgam suyu fabrikası’ kuran Doğanay ailesi, bu yıl 60 milyon lira ciro bekliyor. Avrupa’ya ihracat yapan Doğanay Gıda, ekim ayından itibaren Japonya pazarına da giriyor.

Adana’nın geleneksel içeceği şalgam suyunu ulusal ve küresel ürün haline getirmek için 1996’da yola çıkan Hasan Doğanay ve oğulları Rafet ile Remzi, Adana Hacı Sabancı OSB içinde, Konya ve Niğde’de bugüne kadar 30 milyon Euro’luk yatırım yaptı. İlk 5 yıl pazar bulamayan ürün 2001’ten itiraben talep gördü. Rafet Doğanay, geçen yıl 66 milyon litre şalgam suyu ürettiklerini belirtiyor ve 2.5 milyon liralık ihracat yaptıklarını anlatıyor. İhracatta yeni pazar olarak Japonya’yı mercek altına aldıklarını anlatan Doğanay, bu ülkeye ihracatın ekim ayından itibaren başlayacağını söylüyor.

Kaynak franchisedestek.com

MUSTAFA8001

5 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2012, 09:47

Adana'da Kuruköprü şalgamının üzerine şalgam içmem. Şırnak' a gelirken de arkadaşlara ikram etmek üzere 20-30 litre yanıma alırım. Burada da marketten Doğanay şalgam alırım/aldırtırım.

Emir ERTEN

5 yıl önce - Pzr 09 Eyl 2012, 01:57

Yahu gece gece şu başlığı gördüm ve canım şalgam istedi. Umarım şalgam daha fazla ihraç edilir.Adanayla özdeşleşmiş bir içecek.Adana'ya ilk gittiğimde ilk işim içmek olacak.

aykutsan
5 yıl önce - Pzr 09 Eyl 2012, 19:53

Şalgamı en güzel olan doğanay,serafresh,kilikya şampanya şişelerinde olanları çok
güzel

efe zeybek
5 yıl önce - Pzr 09 Eyl 2012, 20:24

şalgam nasil yapilir ve icinde neler var sadece havuç'danmi yapilir hiç içmedim turşu suyumu bu.
Tarif ederseniz sevinirim. Hangi yemeklerin yaninda içilir.

İsmailSY
5 yıl önce - Pzr 09 Eyl 2012, 21:16

Alıntı:
şalgam nasil yapilir ve icinde neler var sadece havuç'danmi yapilir hiç içmedim turşu suyumu bu.
Tarif ederseniz sevinirim. Hangi yemeklerin yaninda içilir.

Şalgam adı üstünde şalgam bitkisinden yapılır. Acılı ve acısız olur. Tadı ekşimsi gibidir.

Kebabın yanında harika gider

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET