Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
21 ülke 'Adana şalgamı' içiyor
« önceki   123 ... 121314   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Erdem Çitoğlu

7 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 15:21

Birk türk olarak ben şalgamın tadını bilmezken,21 çeşit ecnebi insanı şalgam suyu içiyor. kendimden utanıyorum.

cemalczk
7 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 15:35

bu arada, doğanay bu işi iyi yapıyor olabilir yinede ben herzaman tezgah üstü veya açık dükkanlardan tercih ederim şalgamları

tıpkı ADANA kebabının ADANA nın heryerinde her köşebaşında yapan tezgah üstü ustaların lezzetli yaptıkları gibi bu işin iyiside yine el yapımında diye düşünüyorum(seri fabrika imalatından ziyade)

ama tabi ihracat için fabrikadır

Yağmur_06
7 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 15:38

21 ülke 'Adana şalgamı' içiyor.

Desenize yakında yunanlılar bizim şalgamımız diye potant'ını alırlar...

cemalczk
7 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 15:42

işte ozaman gerçek ADANA lıları karşılarında görürler

K.Kemaneci

7 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 16:01

Orta okulda şalgamın yanında simit yerdim. Halen de severim. Tavsiyemdir özellikle acılı olması lazım şalgamın.

birolk
7 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 16:13

Taneli şalgamsuyu hastası olarak şunu söylerimki, Doğanay belki iyi bir şalgamsuyu üreticisi, amma velakin taneli şalgamsuyu içerek büyüyenlere ( mesela benim gibi ) tat vermiyor... İstanbulda yaşadığım için, Adanada işi olan arkadaşlara 5 kg. lık su şişeleri ile şalgamsuyu ısmarlıyorum... YEMEDE YANINDA YAT...

toygunn

7 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 16:33

Düzeltmek gerekir ise balıkla kırmızı değil beyaz şarap içilir Şalgamı ben hep demek isterdim ama miğde rahatsızlığımdan korkardım ama sonunda dayanamadım denedim,müthiş bir lezzet Kebap,çiğ köfte gibi yemeklerin yanında çok çok fena oluyor Rakı yanında da öyle

cemalczk
7 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 20:18

Alıntı:
Düzeltmek gerekir ise balıkla kırmızı değil beyaz şarap içilir

pardon, beyaz şarapmıydı o

eh içmediğimizden olsagerek, ama yinede zevkli insan kırmızısınıda içer canıım

şaka biryana, ADANA olmakla gurur duyduğum değerlerimden biridir şalgam. inş. insanlara sağlıklı olmayan içeceklerden ziyade, bir şalgam bir ayran içmeyi alışkanlık haine getiririz

umutberk
7 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 20:26

Şalgamı ben de çok severim. Haberi okuyana kadar şalgamın bize has yurtdışında bilinmeyen bir içecek olduğunu düşünüyordum. Umarım dünyada daha fazla tanınır hale gelir.

leventdlo
6 yıl önce - Pts 03 Ekm 2011, 19:22

Sağlıklı ve lezzetli bir içecek olan şalgam kırmızı havuçtan bulgur unuyla mayalandırılarak üretilmektedir. Şalgam, kırmızı havuç, su, tuz ve mayası kepekli bulgur şalgam suyunun içeriğidir. Acılı ve acısız türleri vardır.Şalgamın mayalanması sırasında içindeki kolesterol ve şeker sıfırlanır.
A vitamini, B grubu vitaminler, C vitamini, magnezyum ve potasyum gibi mineraller içer.
Vitamin açısından zengin olduğu için hastalıklara yönelik koruma sağlar. Zindelik verir. Şunu da belirteyim adana dışında yapılan şalgamı da asla içmem.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET