Ana Sayfa  

osman67

Sal 19 Ekm 2010, 13:30  

Bugün saat 12.30 civarında Karaköy'de bulunan paso dağıtım merkezinin önünden geçtim, aynı şekilde kalabalık ve izdiham devam ediyor, sırada bekleyenlere allah kolaylık ve sabır versin...

mesajı beğendiniz mi?
gürkan okat

Sal 19 Ekm 2010, 17:06  

İETT bu sene paso dağıtım işinde feci çuvalladı. Aylardan beridir kart dağıtım yerlerinde muazzam kalabalıklar var ve yetkililerin şimdiye kadar bir çözüm getirdiği yok. Üniversite kampüslerine ve meydanlara mobil kart dağıtım standları kurmak çok mu zor? Yahut postayla öğrenci belgesi, dekont, vs iett'ye postalandıktan sonra kartların evimize gönderilmesi gibi bir çözüm dahi getirilemiyor mu? Okullar açıldı; paso almak için kuyruklarda mı sürünelim, yoksa derslerimize mi girelim...

Alıntı:
öğrenci kartı ise hazır olduğunda 8-10 gün sonra vermiş olduğun e-posta adresine kartın hazır olduğuna dair mail geliyor ve gidip kart teslimat yerinden sıra beklemeden dekontun aslını ve öğrenci belgesinin aslını vererek teslim alıyorsunuz....

İnternetten yaptığım başvuruda kartım 15 gün sonra basıldı. Üstelik sıra beklemeden alıyorsunuz diye bir şey yok. Basılmış kartımı almak için Hasanpaşada yarım saate yakın sıra bekledim.

mesajı beğendiniz mi?
Süha

Sal 19 Ekm 2010, 19:25  

Alıntı:

Kaynak: http://www.iett.gov.tr/popup.php?pid=64

Not: Yeni bir büro açtılar ama YETMEYECEK HALA ANLAMIYORLAR.

mesajı beğendiniz mi?
Süha

Çrş 20 Ekm 2010, 12:29  

İETT SEYAHAT KARTLARI İÇİN YENİ BÜRO AÇTI
Alıntı:

İETT, seyahat kartı almak isteyen vatandaşlar için Aksaray’da yeni büro açtı. Aksaray Metrosu B çıkış kapısında açılan yeni büro mesai saatlerinde hizmet veriyor.

Beşinci büro Aksaray`da

İETT, seyahat kartlarının yenilenmesi dolayısıyla meydana gelen yoğunluğu azaltmak amacıyla Aksaray Metrosu B çıkış kapısında yeni büro açtı. Seyahat kartı almak isteyen vatandaşlar Karaköy, Topkapı, Hasanpaşa ve Pendik bürolarından sonra Aksaray bürosuna da müracaat edebilirler. Hafta içi mesai saatleri içerisinde açık olan büro 08.30 –16.30 arasında hizmet veriyor.

Seyahat kartı başvuruları www.iett.gov.tr adresinden de yapılabiliyor. 60 yaş üzeri vatandaşlar, internet üzerinden başvurmaları halinde seyahat kartları beyan ettikleri adrese posta yoluyla gönderiliyor.

Kaynak: http://www.iett.gov.tr/haber_detay.php?nid=742

mesajı beğendiniz mi?
abhazyalı ugur

Cum 22 Ekm 2010, 12:08  

Sıraya bakmayın çalışan personel süper hızlı

(+)

mesajı beğendiniz mi?: +1
Süha

Çrş 03 Ksm 2010, 18:57  

YAĞMUR ALTINDA İETT REZALETİ
Alıntı:

(+)

Kadıköy'deki İETT Seyahat Kartları Dağıtım Bürosu önünde yaşanan “kart yenileme, değiştirme, yenisini alma” kuyruğu vatandaşları isyan ettirdi.

Günde en fazla 1000 işlemin yapıldığı büronun önünde bekleyenler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı, yeterli önlem almamakla suçladı.

İki gündür kartını yenileyemediğini belirten ve şeker hastası olduğunu söyleyen Minnet Özparça, "Dün geldiğimde numara kalmamıştı. Bu sefer numara almayı başardım. Umarım bugün kartımı yenilemeyi başarabilirim" diye konuştu.

Büroya gelen vatandaşlardan Bağkur emeklisi Ahmet Durmaz da "Bu çağda, günde 1000 kişiye kart verme gibi, bir sınırlamanın olması gülünç" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın insanları yanılttığını öne süren Durmaz, "Sayın Topbaş çıktı televizyonda, ‘isteyen eskiyi kullanır, isteyen yeniyi’ demişti.

"BU SORUNA ÇÖZÜM BULSUNLAR"

Seyahat kartını değiştirebilmek için kahvaltı etmeden büroya geldiğini vurgulayan Minnet Özparça da sorunun en kısa süre içinde çözülmesi gerektiğini belirtti.

10 TL PARA ALINIYOR

Bazıları da kart değişikliğinin bir rant kapısı açtığını ileri sürdü. Bir kişi "Yeni kart için alınan ücret 10 TL. Bu para, İstanbul’un nüfusu düşünüldüğünde büyük rakamlara ulaşıyor. Bu para nasıl kullanılıyor bu durumun araştırılması lazım" dedi.

Hasanpaşa Seyahat Kartları Kart Dağıtım Bürosu yetkilileri, DHA muhabirinin konuyla ilgili görüşme talebine yanıt vermedi. İlgili açıklamanın İETT Genel Müdürlüğü tarafından yapılacağını vurgulayan yetkililer, görüntü alınmasına engel olmak için büronun dış kapılarını kapattı.

Kaynak: http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Yagmur_altinda_IETT_rezaleti.htm?ArticleID=46473

mesajı beğendiniz mi?
Süha

Çrş 24 Ksm 2010, 15:40  

NEDİR BU YAŞLILARIN ÇEKTİĞİ ÇİLE!
Alıntı:
İndirimli AKBİL'lerini temassız kartla değiştirmek isteyen yaşlılar, İETT bürolarında eziyet çekiyor
BİLİNDİĞİ gibi, öğrenciler ile 60 yaş ve üzeri indirimli AKBİL kullanıcıları, artık temassız kart kullanacak. Birkaç aydır, indirimli AKBİL'ler, temassız kartlarla değiştiriliyor. Ne var ki bu değişim işlemi sırasında İETT bürolarının önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Yaz aylarından bu yana, özellikle yaşlı vatandaşların İETT bürolarının önünde çok uzun süre kuyrukta beklediğini ve perişan olduğunu yazıyoruz. İETT yetkilileri, bu haberlerimizin ardından, indirimli AKBİL kullanıcılarının temassız kart almak için internetten de başvuru yapabilmesini sağlamıştı.

KUYRUK UZAYIP GİDİYOR

Gelgelelim, yaşlılar, internetten başvuru yapamıyor ve İETT bürolarının önünde uzun kuyruklar oluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta, Kadıköy Hasanpaşa'da bulunan İETT bürosu önünde yaşananları yansıtmıştık... Sabahın erken saatlerinde büroya gelen yaşlı vatandaşlar, önce sıra numarası almak zorunda kalıyordu. Numarayı alan vatandaş, saatlerce sıranın kendisine gelmesini bekliyordu. Akşam saatlerinde kadar bekleyenler bile oluyordu.

Konuyla ilgili bir mesaj daha aldık. Bu kez şikayetlerin merkezi Karaköy Perşembe Pazarı'ndaki
İETT hareket amirliği...

SAATLERCE BEKLİYORLAR

İşte bir okuyucumuzun izlenimleri... "İETT'ye gittiğimde gözlerime inanamadım. Yaşlılar ve öğrenciler, uzayıp giden kuyrukta bekliyordu. Üstelik saatlerce sıra bekleyip kartını alamayan yaşlılar da oldu. Çünkü görevlilerin mesaileri 16.00'da bitiyor. Olacak iş değil. Bu nasıl bir hizmet anlayışıdır? Kartını alamayanlar ertesi gün yine aynı eziyeti yaşayacaklar."

Kaynak: http://www.haberturk.com/yazarlar/574416-kuzguncukta-birinci-derece-tehlike

mesajı beğendiniz mi?
Süha

Cmt 04 Arl 2010, 21:20  

PASO KRİZİ YENİDEN PATLAK VERDİ
Alıntı:
Geçen yıl öğrenci ve öğretmenler aylarca pasolarını alamamışlardı. Bu yıl da aynı kriz yaşanıyor. Açık öğretim öğrencileri iki buçuk aydır mağdur.

Geçtiğimiz aylarda uzunca bir süre indirimli pasoları dağıtılmayan öğrencilerin isyanını yazmıştık. Hatırlarsınız Eylül 2009'da paso başvurusu yapan öğrenciler Mayıs 2010'a kadar beklemek zorunda kalmıştı. Bu süre içerisinde pasosu olanlar ellerindeki pasoları kullanmaya devam etmiş, fakat ilk defa paso başvurusu yapan öğretmen ve öğrenciler ise toplu taşıma araçlarında tam bilet parası ödemek zorunda kalmış, bütçeleri sarsılmıştı. Bu girizgahtan anlayacağınız gibi konumuz yine pasolar. Zira paso kabusu geri döndü... Bu yıl da paso almak için eylül ayında başvuru yapan öğretmen ve öğrenciler, aradan geçen yaklaşık 2.5 aylık süre içersinde pasolarını alamadı. Tabii Acil Şikayet Hattı da öğretmen ve öğrencilerin isyan mesajlarıyla doldu.

İETT'Yİ ARADIM AMA...

İşte o mesajlardan biri... Eylül ayında Açıköğretim Fakültesi'ne kayıt yaptırırken, aynı anda İETT İndirimli Paso başvurusu da yapan okuyucumuz hâlâ pasosunun eline geçmediğinden şikayetçi. Sözü daha fazla uzatmadan okuyucumuza bırakalım...

"Eylülde Açık Öğretim Fakültesi Aksaray Bürosu'na paso başvurusunda bulundum. 1 ay sonra pasoların teslim edileceğini söylediler. Ancak hâlâ paso elime ulaşmadı. AÖF Aksaray Bürosu'nu aradığım zaman sorunun İETT'den kaynaklandığı söylediler. Hemen İETT Genel Müdürlüğü'nü aradım. Onlar da pasoların hazır olduğunu ve AÖF Büro yetkililerince teslim alınmadığını ifade etti. İki kurum arasında yaşanan düzensizlikten bizler mağdur duruma düşüyoruz. Günde 4 kez AKBİL basıyorum. Aylık yol masrafım ciddi rakamlara ulaşıyor."

Kaynak: http://www.haberturk.com/yazarlar/577904-acil-denetim-sart

mesajı beğendiniz mi?
ümit 806

Cmt 04 Arl 2010, 22:37  

Alıntı:
Hemen İETT Genel Müdürlüğü'nü aradım. Onlar da pasoların hazır olduğunu ve AÖF Büro yetkililerince teslim alınmadığını ifade etti. İki kurum arasında yaşanan düzensizlikten bizler mağdur duruma düşüyoruz.

Ben 1996-1997 eğitim öğretim yılında Yıldız Teknik'te okurken de aynı sorun olmuştu. Okul "başvuruları biz okulca yapacağız" diyerek bana öğrenci belgesi vermediği için aylarca ben de tam mavi kartı kullanmıştım. Sorun tamamen okuldan kaynaklanıyordu. Ben de bu konuyu ara ara sorup duruyordum. Artık ümidimi kesmiştim ki bir gün program yürütücümüz "Pasolar aslında İETT'de hazırmış ama gidip almak gerekiyor" gibi bir şey söyledi. Ben de gönüllü oldum ve okuldan gerekli listeyi alarak Karaköy'ün yolunu tuttum. Bütün bir sınıfın pasolarını aynı binada soğuk damgalarını vs. yaptırtıp İETT'deki teslimat çizelgelerindeki teslim alan kısmını da tek tek imzalayarak ben teslim alıp geri okula döndüm ve iki üç gün içinde gördüğüm herkese pasolarını teslim ettim. Hatırlıyorum da pasolar elimde sınıfa girdiğimde beni kahraman gibi karşılamışlardı

mesajı beğendiniz mi?
Süha

Pts 06 Arl 2010, 22:07  

İETT, ANADOLU YAKASINDA SEYAHAT KARTLARI İÇİN YENİ BÜRO AÇTI
Alıntı:

İETT, seyahat kartı almak isteyen vatandaşlar için Anadolu Yakasında yeni büro açtı. Üsküdar-Fıstıkağacı’nda açılan yeni büro mesai saatlerinde hizmet veriyor.
Yeni büroda sadece bireysel başvurular kabul ediliyor.

Fıstıkağacı altıncı büro

İETT, seyahat kartlarının yenilenmesi dolayısıyla meydana gelen yoğunluğu azaltmak amacıyla Üsküdar-Fıskıkağacı’nda bulunan Üsküdar Belediyesi Engelliler Merkezi`nin içerisinde yeni büro açtı. Seyahat kartı almak isteyen vatandaşlar Karaköy, Topkapı, Hasanpaşa, Pendik, Aksaray bürolarından sonra Fıstıkağacı bürosuna da müracaat edebilirler. Hafta içi mesai saatleri içerisinde açık olan büro 08.00 –16.00 arasında hizmet veriyor.

Seyahat kartı başvuruları www.iett.gov.tr adresinden de yapılabiliyor. 60 yaş üzeri vatandaşlar, internet üzerinden başvurmaları halinde seyahat kartları beyan ettikleri adrese posta yoluyla gönderiliyor.

Fıstıkağacı Seyahat Kartları Bürosu

Selami Ali Mah. Cumhuriyet Cad. No:54 Fıstıkağacı-Üsküdar/İSTANBUL
Tel: 0216 391 88 63 - 531 32 16

Kaynak: http://iett.gov.tr/haber_detay.php?nid=767

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: