Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı

Yaşadığınız Yerde Belediyelerin Hizmetlerinden Memnun Musunuz?
İl Belediyenin Hizmetlerinden Memnunum, İlçe Belediyeinin Hizmetlerinden Memnun Değilim
33.3%
 33.3%  [2]
İlçe Belediyeinin Hizmetlerinden Memnunum, İl Belediyenin Hizmetlerinden Memnun Değilim
16.7%
 16.7%  [1]
İl, İlçe Belediyeinin Hizmetlerinden Memnunum
16.7%
 16.7%  [1]
Hiç Bir Belediyeinin Hizmetlerinden Memnun Değilim
33.3%
 33.3%  [2]
Toplam Oy : 6

Doğukan Kahraman
4 yıl önce - Prş 16 Eyl 2010, 20:44
Yaşadığınız Yerde Belediyelerin Hizmetleri

Geçen sene yapılan 29 Mart 2009 Yerel seçimde bir çok belediyede değişiklik oldu. Bazı belediye başkanları aynı kalırken, bazıların yerine başka başkanlar geldi. Acaba bu değişiklikte vatandaşa ne gibi etkisi oldu? İstanbul Kağıthane İlçesi'nde 12 senedir yaşamaktayım. 1999 yılından bu yuna yaşadığım yerde hizmet göremedik. 2009 seçimlerinde tekrar Kağıthane Belediye Başkanı olan Fazlı Kılıç, iktidar partisi yönetimindedir. Buna rağmen 2002 yılından bu yana Kağıtahane'ye pekte bir hizmet vermeiğini düşünüyorum. Oturduğum sokakta ne kaldırım, ne de asfalt yenilendi. Kağıthane'ni bazı sokakları aşlı ve bakımlı olmasına rağmen, bizim sokakta böyle bir çalışma yapılmadı hiç. Ayrıca Kağıthane bir ilçe olmasına rağmen, ilçede malesef bir sinmea bile yok. İlçedeki hastanesi sayısı nerdeyse yok denilecek kadar az. Gündüzleri çöp kamyonları geçmesi yasaklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu hizmetlerden kesinlikle memnunum. Kadir Topbaş, şu ana kadar İstanbul'a en iyi hizmet veren başkan olduğunu söyleyebilirim. Oturduğum yere metrobüs ve alçak tabanlı otobüslerle ulaşım hizmeti alıyorum. İBB, ilçemizde halk ekmek satışı yeteri kadar sağlanıyor.

selim53
4 yıl önce - Prş 16 Eyl 2010, 20:47

rize belediyesi iyi çalışıyor.o kadar yağmur yağdı en ufak su baskını olmadı.o yağmur istanbula yağsaydı istanbul haritadan silinirdi.rize belediyesine yılın ödülünü veriyorum

Sadettin Odabaşı
4 yıl önce - Prş 16 Eyl 2010, 22:09

Yaşadığım yerler için söylüyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi maşallah çalışıyor. Sakarya Büyükşehir de iyi çalışıyor. Serdivan Belediyesinin görünürde bir şey yaptığı olmadı ama belki çalışıyordur hakkını yemeyeyim Kartal Belediyesi ise Trabzon'un bir önceki dönem belediyesi gibi yalnızca tabeleya çalışıyor bence. Bence kısmını özellikte koyulaştırdım ki fikrime saygı duymayıp ideolojik körlükle saldıranlar olmasın. Kartal Belediyesi ancak Nevşehir'de otel satın alır, Adalarda plaj yapar ve lanet olası bir şekilde Tamirhaneyi tekrar trafiğe açar. Artık tamirhanede adım atmak zorlaşıyor. Eskiden bile gitmedikleri kadar hızlı gidiyorlar ve tek taraf otopark işlevi görüyor. Kimse kusura bakmasın. Tamirhaneyi yani Çınar Caddesini çok sık kullanan birisi olarak bu durumdan fazlasıyla rahatsızım. Büyükşehir oraya tonlarca para akıtsın sen gel yapılanların içine et. Kimse esnaf rahatsızdı falan demesin. Esnafın belli saatler içinde giriş çıkış hakları vardı ama artık aynı esnaf arabasını koyup mal boşaltacak bir yer bulamıyor çünkü her yer araba kaynıyor. "Kartal'ı Seviyorum" yazarak sevilmez tarihi Kartal ilçesi. Ben Cevizli'de doğdum büyüdüm. Kartal'ın boşa geçen aylarını gördükçe içim yanıyor. Belediye başkanı Kartal'ı benim kadar sevmiyor.

Belediye bir iş yapmak istiyorsa otursun Kartal'ın merkezi niye bu kadar geri kaldı onu düşünsün. Kartal merkezde oturan akrabalarım alışveriş için Cevizli Tamirhaneye geliyor. Bu bir ilçe merkezi için utanılacak bir durum. Eğer Kartal merkezi gerçek bir merkez yapamıyorsa Kartal'a Cevizli, Soğanlık veya Yakacık'ta kültürel ve yaşamsal bir merkez oluşturmanın gayreti içinde olsun. Kartal'da doğru düzgün sinema yok. Onunla uğraşsın. Kartal Sanat Tiyatrosu giib büyük bir sanatsal yapıya destek versin. Meydanda şunun bunun yararına etkinlik düzenleyeceğine kalıcı hizmet yapsın. Kartal Kentsel Dönüşüm Projesine takoz olmayı bıraksın. Cevizli'deki boş araziyi sabit pazar yapacağına meydan düzenlemesi şeklinde yapsın, bir ucuna da sinema iliştirsin, halk nasiplensin.

Kartal'ı sevmek oraya buraya "Kartal'ı Seviyorum" yazmakla olmaz. Kartal'ı seviyorsan geceni gündüzüne katıp bu tarihi ilçeyi hakettiği konuma yükseltmek zorundasın bay başkan.

Okul başlıyor bu arada. O yüzden bana yazılan cevaplara muhtemelen bakamam. Kaçtığım zannedilmesin.

Atilla DÜNDAR
4 yıl önce - Prş 16 Eyl 2010, 22:24

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=37229

Mevcut başlıktan devam edebilirsiniz.

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET