Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Bugutay
9 yıl önce - Pzr 24 Nis 2011, 18:33

Eski hizmet binası ve arazisi ne olacak acaba?

Devlet projelerinde neden belirli kalıplar aşılamıyor? Şu seçilen projenin mimari olarak ne özelliği var? Şehire ne artı değer katıyor? Anlayan bu tarafa gelsin!

mustafa vural
9 yıl önce - Prş 28 Nis 2011, 20:16

(+)  

(+)

safakcabuk
9 yıl önce - Cmt 30 Nis 2011, 00:51

Yeni yerleşke hızla yapıyor. Güzelde bir eser ortaya çıkacağa benziyor. Ne gereği var eski bina yeter diyen arkadaşlara cevaben bu bina çok kapsamlı olarak kullanılacak. Ülkenin en önemli yerleşkesi olacakta diyebilirim. Yerin kaç kat altında acil durum merkezi olacak, savaş durumunda ülkenin beyni olacak. Yerleşkede çok kapsamlı bir dışişleri arşiv binası bulunacak. Kökleri yüzyıllar öncesine dayanan bir milletin arşivinden bahsediyorum. Gerçektende devasa bir yerleşke olacağından bahsetmiyorum bile.

!yunus!

9 yıl önce - Pzr 01 May 2011, 17:23

Bencede mukemmel bir proje, artik devlet dairelerimiz modern gorunumlu ve cok amacli olmali!
Turkiyemize yakisanda budur!!

farukaytac
9 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 15:40
Doğru bir proje...

Türkiye artık geçmişte olduğu gibi içine kapanık bir ülke değil artık, Türkiye son yıllarda; siyasi, ekonomik, kültürel, sosyal anlamda dış dünyaya daha fazla entegre olan bir ülke mesabesinde.Böyle bir ülkenin Dışişleri Bakanlığı binası da Türkiye'nin mevcut ve gelecekteki dışişleri vizyonuna uygun inşa edilmelidir.

mustafa359
9 yıl önce - Çrş 06 Tem 2011, 06:52

@Fange

İran dış işleri bakanlığının Türk dış işleri bakanlığından daha büyük olduğunu duymuştum ilber ortaylıdan. Yani şuan ki binaların toplamı iranınkilerden küçükmüş.

Bugutay
8 yıl önce - Prş 01 Mar 2012, 21:05

Bu kompleksin inşaatı ne durumda?

Ahmet BAHADIR
8 yıl önce - Prş 01 Mar 2012, 21:21

Vay canına bu projeden daha ilk kez haberim oldu,mükemmelmiş gerçekten ama herhalde inşaat başlamamış vinç falan göremedim o tarafta.

koray006
7 yıl önce - Prş 24 Oca 2013, 20:34

Sitesine eklenen görseller....

(+)   (+)   (+)

http://www.mfa.gov.tr/disisleri-bakanligi-yerlesk ...ari.tr.mfa

Misafir 670

4 yıl önce - Sal 24 Ksm 2015, 12:58

Arkadaşlar 3 yıl olmuş varmı bu projeden haber ? Mimari açıdan eskisi gibi pek gözüme hoş gelmiyor bence cumhurbaşkanlığı tarzında bir bina olabilir..

sayfa 2
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet