Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet YASA

17 yıl önce - Çrş 03 Ksm 2004, 19:29
Pirinç Center


Kemeraltındaki bu merkez geçen senelerde boştu, dün gittim baya şaşırdım..içersi çok güzel olmuş.
özellikle üst kattaki spor salonu harika


(+)

(+)


Mehmet YASA

17 yıl önce - Çrş 03 Ksm 2004, 19:32

Pirinç Center'in olduğu yerde eskiden Pirinç han var imiş..1920li yıllarda yapılan değişiklikler sonunda bozulmuş ve zamanla yok olmuş..


(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Mehmet YASA

17 yıl önce - Sal 01 Şub 2005, 18:54

Pirinç Center her geçen gün güzelleşiyor, kaliteli ve çekici hale geliyor. Kemeraltı'nın gözde alışveriş ve dinlence merkezlerinden biri olma yolunda..Birkaç boş dükkan kalmış içeride ama onlarda yakında dolacaktır.. Kemeraltı'na gelenler uğrasın derim. Sıcak bir kahve içilir burada(+)

(+)

(+)

(+)

(+)
Denem

17 yıl önce - Sal 01 Şub 2005, 23:44
cok ilginc bir yer orasi


Kizlaragasi haninin nostaljik havasina karsi, buranin modern yapisi cok ilginc bir kontrast yaratti. Eski hani tercih ederdim, ama madem ki yikildi, yerine yapilabilecek en uygun mekan bu modern alisveris merkeziydi (apartman olmadi sukur). Genelde "mall" konsept olarak arazinin ucuz oldugu sehrin ucra koselerine yapilir (bkz. EGS park, Kipa) ve arabayla gitmek gerekir. Sehrin ticaret + yerlesim alanlarini tamamen ayirir. Sehrin icinde kurulabilecek bu tur yapilar, sehrin dogal gelismesini bozmaz. Sehircilik acisindan, Konak pier, Karsiyaka iskele ustuden sonra, Izmir'in en iyi kapali alisveris / dinlenme mekani burasi olsa gerek.

Bu civarda bir han daha vardi, hatta Pirinc'in hemen yanibasindaki yer olabilir. En son harabeydi, icinde tinerciler ve ayyaslar vardi, dumanli kafayla yanlislika icerdeki amcanin ustune *biiip*... Orasi da restore edilip hem tarihi hem guzel bir mekan olarak sehre kazandiralabilir.


Mehmet YASA

17 yıl önce - Prş 03 Şub 2005, 20:07

evet Denem, dediğin han Çakaloğlu Hanı... orası hakkındaki bilgiler İzmir hanları başlığına taşındı ( sağol ümit abi )..sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR