Ana Sayfa  
motorsikletli ekipler polis teşkilatına yararlımıdır?
evet
92.0%
 92.0%  [46]
hayır
8.0%
 8.0%  [4]
Toplam Oy : 50

Gökhan AYDOĞDU
Çrş 08 Eyl 2010, 17:06   Yunus ve Şahin Polisler Hakkındaki Düşünceleriniz..

merhaba arkadaşlar Türk Polis Teşkilatında olan motorsikletli ekipler yanı yunus ve şahin ekiplerimiz hakkında ki görüşlerimizi belirtelim....öncelikle ben bu ekiplerimizi tanıtayım.

bunlar polis teşkilatı bünyesınde kurulmus olup biri artçı ve biri öncu olmak uzere iki kişinin var oldugu motorsıkletlı ekiplerdir..ayrıca bu ekipler kimi yerde scooter kimi yerde enduro kimi yerde ise atv tipi motosklet kullanırlar..görevleri ise bulundukları bölgenın asayısını kontrol altında tutmak olaylara etkılı ve hızlı ulaşmaktır..


(+)


şahin ekiplermiz ise (ki benım de görevim budur)genelikle tek kişi olup bulundukları bölgennın trafiğinden sorumlu(ama yeri geldiğinde asayiş konularına da baktıgımız olmustur) motorsikletli ekiplerdir.kıyafeti acık yeşildir..genellikle enduro tipi motosıklet kullanırlar


(+)


[ alt alta yazılan mesajlar birleştirildi - Figen - Çrş 08 Eyl 2010 18:39 ]


 mesajı beğendiniz mi?: +3
Kerim TürkoğluÇrş 08 Eyl 2010, 18:30  

Motorsikletli polislerin daha genç polislerden oluşması,araç avantajı sayesinde olay yerlerine daha hızlı intikal edebilmeri dolayısıyla ben son derece yararlı ve gerekli olduklarını düşünüyorum.Ayrıca bu arkadaşların çoğu gerçekten bir manken gibi boylu poslu ve düzgün fizikli oluyorlar,yıllardır koca göbeği yüzünden hareket kabiliyeti olmayan polislerden sonra bu görüntüleri çok hoşuma gidiyor.Bu tip polislerin teşkilattaki sayıları arttırılmalı diye düşünüyorum ve hepsine görevlerinde Allah'tan kolaylıklar diliyorum.

 mesajı beğendiniz mi?
tonight_35Çrş 08 Eyl 2010, 18:35  

Açıkçası Yunus Polisler bana çok artist gibi geliyor ne bileyim baya havalı imajı veriyorlar çevresine

 mesajı beğendiniz mi?
Kerim TürkoğluÇrş 08 Eyl 2010, 18:40  

Alıntı:
Açıkçası Yunus Polisler bana çok artist gibi geliyor ne bileyim baya havalı imajı veriyorlar çevresineGüzel bir motora binip bir de güneş gözlüğü takınca Gulyabani olsa karizmatik görünür Şaka bir yana önceki mesajımda da belirttiğim gibi genç ve atletik arkadaşlar bunlar,altlarında motor,üstlerinde resim üniforma olunca havalı görünmeleri son derece normal,Allah hepsini kazadan beladan korusun

 mesajı beğendiniz mi?
38 VEDATPzr 12 Eyl 2010, 22:27  

Görünüşleri, duruşları çok güzel. Dosta güven, düşmana korku veriyorlar.

 mesajı beğendiniz mi?
emoteamPrş 14 Hzr 2012, 20:56   Süperler...

Abi görüntüleri ve duruşları çok karizma. Ben çok beğeniyorum . EMNİYET teşkilatı iyi ki de bunu düşünmüş ve motorsikletli polisleri piyasaya çıkarmış. Harikalar yaa... Hem hızlı atik hem de bir o kadar çevik görünüşleri var. Seviyorum sizi abiler..

 mesajı beğendiniz mi?
Mert K.
Prş 14 Hzr 2012, 22:55  

Ikinci resmi gorunce kararim hayir oldu...Polislik demek millete artistlik taslamak demek degildir...Tamam her polis degil ama %80'i oyle...

 mesajı beğendiniz mi?
Emir ERTEN
Prş 14 Hzr 2012, 23:30  

Elbette yararlıdır.Sokak aralarında arabaların giremeyeceği yerlerde gayet etkililer.

 mesajı beğendiniz mi?
bakaydınCum 15 Hzr 2012, 10:57  

kapkaçcı,yankesici,gaspçı ve bilumum suçluları dar sokak aralarında hızla yetişip yakalamak ancak bu tür motorlu ekiplerle mümkün olur,hele ki kalabalık kentlerde.
kesinlikle etkilidirler.


 mesajı beğendiniz mi?
Yılmaz Edessa
Cum 15 Hzr 2012, 11:15  

Esasına bakarsanız Polis teşkilatının geneline yayılan orantısız şiddeti uygulayan bir ekip türü olmasına rağmen asayiş açısından yararlı buluyorum.


 mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: