Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
irfan x
17 yıl önce - Sal 02 Ksm 2004, 13:16
[İST-C6.13] - Taksim-Yenikapı Metro Tüneli Yeraltı Çarşısı Yapılacak

İşte bir metro yalanı daha... İşte niye o proje haberlerine, yapacaz, edecezlere inanmadığımın ispatı. İşte;

Alıntı:
Metro için açılan ama kullanımına izin verilmeyen 500 metrelik tünele formül bulundu: YERALTI ÇARŞISI YAPILACAK

Yenikapı-Taksim Metro Hattı'na Koruma Kurulu onay vermedi Atıl durumda kalan 500 metrelik tünel, çarşıya dönüştürülecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metronun Yenikapı- Taksim Hattı için Süleymaniye bölgesinde 500 metrelik bir tünel kazısı yaptı. Ancak İstanbul 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, metro güzergâhı çerçevesinde Haliç üzerinde yapılacak köprü projesine onay vermeyince, tünel kelimenin tam anlamıyla boşa gitti. Böylelikle İstanbullu'nun 20 milyon doları da yeraltına gömüldü. Haliç geçişi için 1990'da onay veren İstanbul 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun, 13 yıl sonra köprünün yerinin yanlış olduğu hükmüne varması üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tüm hesapları da suya düşmüş oldu. Bunun üzerine devreye giren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 20 milyon doların gömüldüğü yaklaşık 500 metrelik tüneli çarşı yapma kararı aldı. Anıtlar Kurulu'nun önerisine yakın bir proje geliştirdiklerini ve bu yeni projeyle atıl kalacak metro tünelinin yeraltı çarşısı olarak düzenleneceğini söyleyen Topbaş, "Elimizden bir şey gelmiyor. Ama zararın neresinden dönülürse kârdır" şeklinde konuştu.
02/11/2004 10:11
Ne olucak bu İstanbulun hali, kimlerin eline kaldık    

Alp
17 yıl önce - Sal 02 Ksm 2004, 20:22

ne olacak dostum mafya gelecek dükkanları alacak iki gün sonra eminönü alt gecidi gibi binlerce garip tiplerin arasında alışveriş yapmaya çalışan başka garipler ile dolacak güya buna da çarşı denecek...gitsin topbaş kendi alışveriş yapsın orada...

yusuf38
17 yıl önce - Çrş 03 Ksm 2004, 09:47

yerin 40 metre altına çarşı amma palavra

Gökçe

17 yıl önce - Çrş 03 Ksm 2004, 18:14

Şişhane'den sonra metronun epey derinliği azalıyor, o ayrı konu. Metro projesiyle ilgili hiçbir şey yazılmamış haberde, eğer ki Yenikapı-Taksim hattı iptal olursa tam bir fiyasko olur, acilen çözülmesi lazım bu problemin.

yusuf38
17 yıl önce - Çrş 03 Ksm 2004, 19:19

bu hatta o kadar çok promlem çıkıyorli herhalde marmarayla bile daha çabuk bitecek.

yusuf38
17 yıl önce - Çrş 03 Ksm 2004, 19:37

bu hatta henüz yapılacak.3 büyük istasyon ve haliç köprüsü var. köprünün projesi topbaş hazırlıyor. bugün başlansa en az 3 sene sürer. benim tahminim 2008 2009 yılında bu hat tamamlanır.

irfan x
17 yıl önce - Çrş 03 Ksm 2004, 21:51

Alıntı:
bu hatta henüz yapılacak.3 büyük istasyon ve haliç köprüsü var. köprünün projesi topbaş hazırlıyor. bugün başlansa en az 3 sene sürer. benim tahminim 2008 2009 yılında bu hat tamamlanır.

Dostum hala umut ediyor musun?

Abdulkadir
17 yıl önce - Prş 04 Ksm 2004, 14:28

Bunun yeri aslinda "Istanbul" kisimi daha iyi olmazmidi??

Neyse, benim anlamadigim niye Halic'i tunelle gecmiyorlar??, kopru yerine?
Ornegin NYC'de adamlar Halicin kat katini gecmisler!

alimemo
17 yıl önce - Cum 05 Ksm 2004, 00:42

Fotoğraf içermeyen konuları şehir forumlarına açmıyoruz. Bu yüzden bu konunun Haberler ve Sohbet forumunda kalması daha doğru.

Cenk-Kaan
17 yıl önce - Pzr 07 Ksm 2004, 04:34

Bence bu tünelin bu sekilde kullanilmasi cok iyi.
Hangi metropolde böyle bir sey var.
bana kalirsa bir de diskotek yapilsin bir yerine.
Yer altinda eglence.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM