Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursaspor Kulübü [futbol]
« önceki   123 ... 979899 ... 108109110   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 98
Misafir 168

7 ay önce - Pts 08 Nis 2019, 11:06

İlginç, neden hiç kimse bu şehrin futbol takımını sevmez? Hatta bunlara, seviyor zannedilen Bursalılar da dahildir.

İncelenmesi gereken bir sosyal olgu.

kara çam
7 ay önce - Pts 08 Nis 2019, 11:16

Bursa'da Macırlar, Boşnaklar, Arnavutlar, MKPliler, Karacabeyliler, Dağlılar'dan başka gerçekten Bursa'ya entegre olmuş(Türkçesini bulamadım) insan yok. Ve bunlarla malum kişileri(Trabzon, Erzurum, Sivas, vs.) kıyaslasan 1/2 oranı çıkıyor. Bunun için de Bursa'da Bursaspor'dan çok Trabzonspor tutuluyormuş gibi oluyor. Kimse umursamıyormuş gibi oluyor. Merkez için durum böyle.

Zaten takım bile kendinden geçmiş. Her takımdan bir yenilgi almadan rahatlamıyor arkadaşlar. Bazen ne kadar sövseler az diyorum ya, yine kıyamıyorum.

Ha bu arada: Herkes şehrinin takımını tutmak zorunda değildir, ama şu anki umursamazlık tabi ki takımımız için sıkıntılı bir durum. Gerçi şehrimiz için de sıkıntısı var. Daha önce dedim ya, 3 milyon insan şehrin dışına çıkınca orada yaşamış olduğunu unutuyor.

Misafir d0a

7 ay önce - Pts 08 Nis 2019, 14:28

Bursa'nın Kamberler mahallesinde doğdum. Birkaç sene öncesine kadar bu mahallenin sakinlerindendim.

Yıllardır Bursaspor tribünlerindeydim. Öyle küfürler duyardım ki. Benim bile yüzüm kızarırdı. Bir de bize küfürbaz derler.

Bu taraftar süper lige yakışmaz. TFF 1. lige de yakışmaz. 2. veya 3. lig uygundur. Amatörde bile bu kadar küfürbaz zor bulursun.

Düşelim, Kamberler'de 40 gün 40 gece eğlence olacak.

Hadeeee, aşşadaaan oyy oyy...

Mehmet BAYA

7 ay önce - Pts 08 Nis 2019, 16:30

Tüm güzelliklerin katilidir Bursaspor taraftarı ve yerel medyası.

Şampiyon olduğumuz sene rahmetli İbrahim Yazıcı kaç kez ayar verdi ben biliyorum. Kulüpte yapılan toplantılara katılmıştım. Lütfen kavga çıkarmayın, Lütfen küfür etmeyin. Ligin 2. yarısı sonunda hedefimiz şampiyonluk, diyorlardı. Taraftar ve yerel medya için istedikleri çok zor şeylerdi biliyorum. Sıktılar dişlerini ve lig sonunda şampiyon olduk.

Sonra kafaları daha da gitti bu güruhun. Kimseyi beğenmeyen kibirli bir topluluğa evrildiler. Yazıcııııı ! sen şampiyon yapmadın dediler. Ertuğrul çok ballı adam, Samet şampiyon kadroyu kurdu dediler. Biz şampiyon yaptık dediler. Yapılan transferleri beğenmediler. Stadyumda 7/24 yapılan çalışmayla Şampiyonlar Ligi maçları Bursa'da oynandı. Yine de yaranılamadı. Herhalde yarı final bekliyorlardı. Rahmetli başkanım hırsız, Ertuğrul hocam sübyancı oldu. (yazarken ben utanıyorum)

Bir sonraki sezon ligin 5. haftası sonunda en yakın rakibimize 5 puan fark attık. 6. hafta İstanbul'da İBB ile berabere kalınca 10 bin kişi takım yuhlandı. Ligi 3. bitirdik, başarısızsınız dediler. Ertuğrul hocam gitmek zorunda bırakıldı. Yerine getirilen Hikmet Karaman'a deli muamelesi yapıldı. Krizi yönetmek isteyen İbrahim Yazıcı yorgun kalbine yenik düştü. Oysa son genel kurulda bize '3 yıl içinde Uefa'da çeyrek final sözü veriyorum' demişti. Tüm güzellikleri, ileride yaşanabilecek güzel günleri yok ettiler.

Sen gel büyük başkan Erkan Körüstan dediler, geldi. Gönder Hikmet'i dediler, ligin 1. maçından hemen önce gönderildi. Şunu al dediler, aldı. Bunu gönder dediler, gönderdi. C.Daum hoca oldu. Bilet fiyatlarını düşür dediler, düşürdü. Mali yapının içine ettirdiler. İşler kötü gidince bunların hepsini sen yaptın Erkan dediler. O sakin adam Erkan Körüstan stadyum etrafında amigo kovalar duruma getirildi. Daum gönderildi. İrfan Buz ile sezon sonu gemi limana yanaştırıldı.

Recep Bölükbaşı geldi. Şenol Güneş'i hoca yaptı. Takım ilk 5'e oynadı. Ligi 6. sırada bitirdik. Bir sonraki sezona Şenol Güneş'in Beşiktaş'a gitmesiyle 2. Ertuğrul Sağlam dönemi başladı. Transfer dönemi yine büyük tepkilerle geçildi. Tekrar bir sıçrama yapma olasılığı olan Bursaspor'un önü kesilmeliydi. Sağlıksız bir ortam yaratıldı. Başkan ve hocayı yıpratamayacaklarını anlayınca Kemal Güler adlı yöneticinin üzerine gidildi. Bir yandan taraftar, diğer yandan yerel medyanın fısıltı gazetesi ile pompaladığı olumsuz hava tüm kenti esir aldı. Bizleri şampiyon yapan hocama teneke bağlayıp gönderdiler. Bursalı Ersel Uzgur ile devam edip Hamza Hamzaoğlu ile sezon tamamlandı. Recep Bölükbaşı sezon sonu yapılan olağan üstü genel kurulda dayaktan kurtulsa da ibra edilmemekten kurtulamadı. Böylece ilk kez bir başkan ibra edilmedi.

Şu anki mevcut başkan ocak 2016'da seçildi. Hamza Hamzaoğlu ile yeni sezona girildi. Ligin içerideki ilk maçında yeni transferlere çok büyük tepki verildi. İnanmayacaksınız ama o maç kaybedildi. Ve bu futbolculardan neredeyse tüm sezon yararlanamadık. Takım ilk 5'e oynarken Bursa'daki bu güruhun söylediği söz 'Bu takım düşer abi' idi. Tüm bunlara rağmen o takım ligin ilk yarısını 5. sırada bitirmeyi başardı. Ancak inançlı olan bu güruh Hamza hocayı göndermeyi başardı. Takım otobüsü basıldı. Takımın kaptanı, Bursaspor tarihinin en büyük futbolcusu Pablo Martin Batalla'yı dövmek için otobüse giren 'taraftar' Harun'un tepkisi ile karşılaşınca Harun tartaklandı. Mutlu Topçu, Adnan Örnek, derken son maçta hocasız bir şekilde ligde kalabildik. Ligin ilk yarısında 25 puan toplamışken 2. yarıda topladığımız puan sadece 11 oldu.

Mevcut başkan geçen sezona kimsenin tanımadığı Le Guen ile girdi. Taraftar ve yerel medya bozuntuları hiç tanımadıkları bu hoca karşısında şaşkınlık yaşadılar. Çünkü bu hocayla ilgili ellerinde bir veri yoktu. Ligin ilk yarısı 7. sırada bitirildi. Bursaspor bir önceki sezon olduğu gibi, ligin 2. yarısında düşüşe geçti. Le Guen ile yollar ayrıldı. Le Guen'e penguen dediler. Mustafa Er ve Gançev ile ligde korku yaşamadan sezon sonu getirildi.

Ve bu sezon. Taraftar ve yerel medyanın şampiyon kadroyu kurduğunu söyledikleri Samet Aybaba ile sezona girildi. Bu sözü her yerde dile getire getire en sonunda Samet hocaya da söylettiler. Mali krizden dolayı kulübe kambur olan 7-8 isim başarılı bir şekilde anlaşılarak gönderildi. Sözleşmesi biten ve yararı olmayan bazı isimlerin gitmesiyle 17-18 isim gönderildi. Bir önceki sezonun kadrosu korunabildiği kadar korundu. Aynı geçen sezon olduğu gibi yine ligin 20. haftası her şey değişmeye başladı. İçeride 0-0 biten Konya maçı, hemen akabinde kaybedilen Beşiktaş maçı ve içeride kaybedilen Rizespor maçı. Rizespor maçında en önemli oyuncularımızdan Yusuf ağlayarak oyundan çıkmak zorunda kaldı. Takımın mücadele azmi kırıldı. Ve bu güne kadar gelindi. Tribünün bir kısmı başkana büyük başkan çekerken, diğer taraf anasına küfür ediyor. Biri çıkıp Atatürk'e hakaret ediyor, tüm grup liderleri onun yanında fotoğraf veriyor. Camia bölünmüş durumda. Belediye başkanı şike iması yapıyor, taraftar o kişiyi omzunda taşıyor.

Eğer sezon sonunda bu takım ligde kalırsa kulüp dönemsel olarak 60 milyon TL kazançlı çıkacak.

Yukarıda yaşananlar son 9 yılda yaşandı. Fazlası var eksiği yok. Bursaspor Şampiyonlar Ligi, Uefa Kupası yarışı verirken bugün Türkiye Kupası'nda gruplara kalamayan bir kulüp haline geldi. Ertuğrul Sağlam - C.Daum'dan Mesut Bakkal'a.

Bu kadar nankör ve hain bir şehir bulamazsınız. Küme düşmeyi fazlasıyla hak ediyoruz. Lakin gönül razı değil.

UfukRaifoğlu
7 ay önce - Pts 08 Nis 2019, 16:38

Alıntı:
Mevcut başkan geçen sezona kimsenin tanımadığı Le Guen ile girdi

Buradan sonrasını okumadım.

Misafir e6f

7 ay önce - Pts 08 Nis 2019, 16:43

Mehmet kaya beyfendi dediklerine katılıyorum...
Bu kulübe gönül verenleri olmasa bursa ayakta duramaz çünkü bakıyorum kulübün reklam sponsor gelirleri kardeş ankaragücü'den kat kat üstün maalesef bizim sanayicilerimizin çoğu sportif başarı
Gelirse sponsor oluyor yoksa olmuyor maalesef 😭😠🤔

Misafir 6d9

7 ay önce - Pts 08 Nis 2019, 18:22

ALINTI:
Buradan sonrasını okumadım.

Allah bu takımı böyle taraftarlardan dolayı cezalandırıyor işte.

Yazık.

Misafir aff

7 ay önce - Pts 08 Nis 2019, 22:35

Samet Aybaba'yı gönderen Bursaspor Mesut Bakkal ile anlaştı.

14 yıldır teknik direktörlük yapan Mesut Bakkal bu süre içinde 19. takımı olan Bursaspor'da çalışmaya başladı.

Futbol camiası Mesut Bakkal'ın küme düşürdüğü takımların arasına bu sezon Bursaspor'u da ekleyeceği konusunda hemfikir.

Misafir b94

7 ay önce - Sal 09 Nis 2019, 18:30

Mesut BAKKAL:

Bursaspor ile sezon sonuna kadar sözleşme imzalayan Mesut Bakkal, "7 maçımız var, 7 maç için anlaştık. Hiç fark etmez, Bursaspor ile 3 maça da anlaşırdım. 2'nci Lig'de de olsa çalışırdım.

KAYNAK: https://www.google.com/amp/s/m.sabah.com.tr/spor/ ...sirdim/amp

Adam için takım olsun, hangi takım olduğu, kaçıncı ligde olduğu, kaç maç için anlaşma yaptığı falan önemli değil. (Bir tek, "sizi küme düşürebilirim" demediği kalmış)

Tam Bursaspor'a yakışan antrenör.

Mehmet BAYA

7 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 12:49

Bursaspor can derdine düşmüş, ilk soru soran gazeteci 'Hocam Atanasov var gençleri oynatacak mısın ?' diyor. Soruyu soran gazeteci Bursa'da 30 yıldır gazeteci. Yahu bizim önceliğimiz lige tutunmak. Şimdi bu sorunun ne yeri ne de zamanı. Taraftara sorsan 'Mesut Bakkal kim yaa, sizin vizyonunuzu' diyor.

Anlıyorum taraftar ve yerel medyanın elinde bir şey kalmadı. Ama kendileri bitirdi. Her önüne yıkıp, yakıp yok ettiler. Yönetim 1 ay sonra kongreye gidiyor. Büyük ihtimalle aday olmayacaklar. Hoca desen istifa etti. Yenisini şimdi hemen şimdi şey yapmak olmaz. Biraz şey olsun sonra şey yaparlar. Futbolcuları zaten 28 hafta boyunca içeride, dışarıda iyice hırpalandılar. Hem Yusuf, Umut falan bunların dişinin kovuğuna girmez. Bir şeyler bulmak lazım. Neticede koca canavardan bahsediyoruz. Aç mı kalsın canım. Keşke camianın eskilerinden birileri çıkıp taraftara laf etse de ona sarsalar. Ah bencil yönetim ahhh. Bu konuda da hiç taraftarı ve medyayı düşünmedi. Yazıklar olsun.

Neyse, Mesut Bakkal'ın mutluluğu konuşmasına, yüzüne, hareketlerine ve sesine sirayet etmiş. Taraftarı, yerel medyası, eski yöneticisiyle elimizde bir tek bu kaldı. E destekleyin işte.

Umarım hoca başarılı olur ve bizi ligde tutar.

sayfa 98
« önceki   123 ... 979899 ... 108109110   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET