Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Alp
14 yıl önce - Prş 04 Ksm 2004, 00:14

Michael Moore'un da bir şakraban olduğu kesin...Bush politikalarını sürekli eleştiren yapısının dışında onu destekleyen kampanyalarda oluşuna da o cevap veremiyor.En son Pensilvanya'da yapılan Bush'un konuşmaısnın metnini hazırladığı bile iddaa edildi buna cevap da vermedi.Geçen akşam bir tartışma konusunda Moore ne yapmak istediği irdelendi ve sürekli olarak Bush politikalarını eleştirmesi konusuna değinildi çıkan sonuç ilginçti..Amerikan halkı ülkelerine yapılan saldırının ciddi anlamda sorumlusunu istiyordu bu ne Saddam'dı ne de Iraklı öldürülen araplardan biriydi.Neyse adamlar kan istedikleri için de sürekli savaştan yana politikaları destekliyorlar ve Bush'ta buna meydan verip araplara sürekli savaş açınca bundan dolayı halkın belli bir bölümünden destek aldı bunu da hataymış gibi belgesel haline getirip komik bir dille anlattığı içinde insanlar bir şekilde Bush'u hatalı değil de istediklerini yapmış olduğunu düşünüp bu seçimlerde oy verdiler.Şu anda silah ticareti yapanlar ve aileleri,o fabrikalarda çalışan işçi mühendisler ve aileleri ve bunların sinsilesini düşündüğümüzde iyi bir rakam çıkar diye düşünüyorum.Yani Amerika'da ne zaman işler kötü gitse ne zaman ekonomide açıklar çıksa ertesi hafta savaş kararı alınarak ülkenin bazı konularda rahatlaması sağlanıyor diye düşünüyorum.Savaş kötü bir şeydir gibi de özlü bir söz ile bağlayayım...

irfan x
14 yıl önce - Prş 04 Ksm 2004, 00:47

Şimdi durum daha da vahimleşecek arkadaşlar... Bu adam şişede durduğu gibi durmuyor, mutlaka kendine yeni hedef belirler. Bilmiyorum, bu seçim sonuçları Türkiye açısından ne ifade edecek. Aklıma bir birinden farklı bir kaç senaryo geliyor, hangisi doğru emin değilim. Siz ne düşünüyorsunuz?..

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET