Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
TCDD Anahat Trenlerinden: 'Boğaziçi Ekspresi'
123 ... 91011   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Ufuk User
8 yıl önce - Cum 27 Ağu 2010, 14:18
TÜR » TCDD Anahat Trenlerinden: 'Boğaziçi Ekspresi'

Boğaziçi Treni'nin konforu hakkında bilgisi olan var mı?

Enes Zengin
8 yıl önce - Cum 27 Ağu 2010, 14:36

Alıntı:
Boğaziçi Treni'nin konforu hakkında bilgisi olan var mı?

En kötü TVS2000 tipi vagonlar gelir. Rahattır, güzeldir ama Ankara' ya gidecekseniz konvansiyonel tren + hızlı tren ikilisi en mantıklısıdır. Zira Boğaziçi Ekspresi Eskişehir Gar' dan hareket ederken hızlı trende Ankara' ya doğru hareket eder ve yanınızdan giden hızlı treni görmek pek hoş olmaz

Ufuk User
8 yıl önce - Cum 27 Ağu 2010, 23:17

Teşekkür ederim. Süper ekspres + hızlı tren bağlantısını gerçekleştirmiştim. Ancak bu seyahat Arifiye - Bostancı arasında gerçekleşecek. Adapazarı Bölgesel Ekspresi ile gitmek yerine daha konforlu bir tren seçmek istedim. O sebeple Boğaziçi Trenini merak ettim.

alionat

8 yıl önce - Cmt 28 Ağu 2010, 00:33

Alıntı:
Teşekkür ederim. Süper ekspres + hızlı tren bağlantısını gerçekleştirmiştim. Ancak bu seyahat Arifiye - Bostancı arasında gerçekleşecek. Adapazarı Bölgesel Ekspresi ile gitmek yerine daha konforlu bir tren seçmek istedim. O sebeple Boğaziçi Trenini merak ettim.

Arifiyede pantograf değişimi için zaten bütün ekspresler durur önceliğin tamamen konfor ise boğaziçiden daha konforlu ekspresleride tercih edebilirsin. Boğaziçi treni ile ilgili sana kısa bilgi vereyim konfor olarak diğer normal ekspreslerden farkı yoktur. Biraz daha fazla duruşları vardır. Numaralı bilet alırsan yerin belli olcağından seyahat süresince rahat olursun, ada bileti ile binersen tren kalabalık olursa yer sıkıntısı çekebilirsin.

Tarık Akın
7 yıl önce - Prş 28 Tem 2011, 14:57

İstanbul - Ankara arasında çalışan en konforlu tren hangisidir?

ural karaca
7 yıl önce - Prş 28 Tem 2011, 15:03

Alıntı:
İstanbul - Ankara arasında çalışan en konforlu tren hangisidir?

Eger tercih pullman ise fatih ekspresi diye bir efsane vardır,ama şimdiki hızlı tren beslemeleri olan sakarya ve eskişehir(akşam-sabah) ekspresleri de benzer konfordadırlar,ancak derseniz ki yok ben yatarak gitmek istiyorum ;haydarpaşadan 22:30 da Ankara yataklı kalkar(bildigim kadarıyla en az istasyona ugrayan tren de budur)ki bu treni genelde Ankara'yı görmeye gelen Japon turistler çok kullanır,trenin yemekli vagonunda sabah 5:30 da japonları kahvaltı ederken görmek burda sıradandır

Tarık Akın
7 yıl önce - Prş 28 Tem 2011, 15:10

Ayakta gitmedikten sonra hepsinin keyfi ayrı. Bilgiler için teşekkürler.

Ufuk User
7 yıl önce - Prş 28 Tem 2011, 15:11

Tarik Bey,

Eger direkt olarak ulasmak istiyorsaniz her gece 23:30 Haydarpasa kalkisli Fatih Ekspresi'ni oneriyorum. Bu tren ayni saatte Ankara'dan da hareket eder. Ayrica Super Ekspres sinifindadir, birinci derecede onceligi vardir. Olur olmadik yerde durmaz.

Gunduz seyahat edecekseniz YHT'ye baglanti veren Eskisehir, Baskent, Cumhuriyet ve Sakarya Ekspresleri'ni oneriyorum. Bu trenler de tipki Fatih Ekspresi gibi Super ekspres sinifindadir ve yol aldigi parkurda birinci derecede onceligi vardir. Ayni sekilde olur olmadik istasyonlarda duruslari yoktur.

Konfor olarak da bu yazmis oldugum trenlerden memnun kalacaginizi ifade etmek isterim.

Tarık Akın
7 yıl önce - Prş 28 Tem 2011, 15:27

Ufuk Bey,

Hızlı treni denemek ve Ankara'ya kısa bir gezi yaratmak için ama asıl amacı tren yolculuğu olan konvansiyonel tren bağlantılı hızlı tren yolculuğu yaptım. Eskişehir'e gidip, geldiğim tren söz konusu ekspreslerden birer tanesiydi. Hızlı tren konforluydu. Ama ben eski trenleri daha çok seviyorum. Tabii daha az durup kalkmaları iyi olur. Bu trenlerin restaurant vagonlarıda çok keyifli. Bazılarının pulman vagonlarında priz ve internet olmasıda şaşırtıcı güzellikte.

Az önce hangi tren daha konforlu diye sormamın amacı sizin gibi tren yolculuğu yapan ve sevenlerin bilgi ve deneyimlerinden faydalanmak içindi. Bilgiler için teşekkür ederim.

ural karaca
7 yıl önce - Cum 29 Tem 2011, 12:22

Alıntı:
Arifiyede pantograf değişimi için zaten bütün ekspresler durur

Bilgisizligimden soruyorum,pantograf neden ve nsl değişir?

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM