Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
yahac
10 yıl önce - Pzr 31 Ekm 2004, 05:08
Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

TÜRKİYE’DEKİ ÜNİVERSİTELER İNDEKSİ
.

GENEL
BAŞLIKLAR

» FOTOĞRAF
BAŞLIKLARI

ÜNİVERSİTE
WEB LİNKLERİ

ÜNİVERSİTE
LOGOLARI

.

Hava maalesef bulutluydu, isik biraz yetersiz. Artik kusura bakmayacaksiniz...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Erdal
9 yıl önce - Pzr 14 Ksm 2004, 22:31

Hacettepe üniversitesi bu hastanenin bir bölümünü Beytepe'ye taşısa mükemmel olur.O kadar çok ek bina yaptılar ki Hacettepe kampüsü adete bir beton denizi oldu.

irfan x
9 yıl önce - Pzr 14 Ksm 2004, 22:47

İşte ankarayı çirkinleştiren bina örneklerinden bazıları, koca koca beton bloklar...

TolgaTek
9 yıl önce - Pzr 14 Ksm 2004, 23:07

Bu Hacettepe fotoğrafları bana eskileri hatırlattı. Ağabeyim Hacettepedeydi, ben de DTCF de o zamanlar. M salonunda hayatımın ilk rock konserlerine giderdim (Dr. Skull falan, 3 Murat, özellikle Baştepe ve Alpere iyi dostlardı)

Neyse, aslında 1940larda hazırlanan şehir nazım planına göre Sıhhiye üzerinden Hacettepe ve oradan da Cebeci komple park ve arada fakülteler olacak şekilde tanzim edilmiş. Yani şehrin göbeğinde dev gibi bir yeşil alan, ve kimse bu beton canavarları planlamamış o zamanlarda...

Ama sonuç ortada.... Hacettepe Hastanesinin ana binası tamamen Amerika'daki bir hastanenin planının aynısıdır. Arazi ve şehirleşme programı hiç dikkate alınmadan buraya dikilmiştir. Şimdi dar alanda sıkıştı kaldı tabi... Kalp Damar Cerrahisi binasını dikerlerken (en son eklerden biri) hatta antik bir tapınağı yok ettiler...

Sn. Doğramacı'yı bu büyük eseriyle saygıyla anıyorum!!! Hoş, son eseri olan Bilkent zaten olayı bitirdi, diyecek tek bir laf bırakmadı ama...

ibrahimdr
9 yıl önce - Pzr 27 Mar 2005, 21:53
Hacattepe ve Sağlık

Dünya'nın en iyi hastanelerinden biri (kadro olarak) erişkin hastanesi gibi çocuk hastanesini de iyileştirmelri lazım.Maodernize etmeleri lazım.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA