Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
2010 KPSS'de Yolsuzluk İddaları !
123 ... 727374   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
fenderen
9 yıl önce - Prş 19 Ağu 2010, 18:01
2010 KPSS'de Yolsuzluk İddaları !

Alenen yolsuzluk yapılıyor ve halk sessiz kalıyor.

Arkadaş bir yılda ne kadar büyük bir atılım yapmış Çok iyi çal(ış)mış ...

2010 KPSS DEHALARI

2010 KPSS 1.si Gamze Tembel Eser (Eser, daha önce 4 kez KPSS'ye girmiş.)

KPSS 1.cisi Fotoğrafı (Gamze Tembel Eser)

KPSS 2.cisi Fotoğrafı

Samanyolu Haber\'de KPSS 1.si Hakkında Yapılan Ha ...stiyormuş!

Alıntı:
ZAMAN GAZETESİ HABERİ:
Eser, sınava sistemli bir şekilde çalışmak için işinden ayrıldığını belirterek, "7 yıldır özel sektörde çalışıyordum. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nda çalışmak istediğim için eşimin ve ailemin desteğiyle KPSS'ye hazırlandım." dedi. Eser, sınava kadar her gün derslere katıldığını ve sürekli bilgilerini tekrar ettiğini, başarısında hocalarının da büyük katkısı olduğunu belirtti. ÖSS'deki başarılarından dolayı FEM Akademi'yi tercih ettiğini aktaran Eser, daha önce farklı dershanelerde de eğitim almış.

Zaman Gazetesi Haberi'nin Tamamı

Arkada Malum Dershane'nin İsmi Görünüyor (FEM)

Kayseri'de "cemaatlere" ait olan dershaneye giden wowTurkey üyesinin yorumu :

Dershanede Soruları Vermişler!

Buyrun, aşağıdaki linkleri inceleyin :

KPSS'deki Usulsüzlük İddiaları Araştırılmalı Haberi

Uludağ Sözlük'te Skandal Hakkında Yazılanlar

Ekşi Sözlük - 2010 KPSS'de Derece Yapan Dehalar !

Tabiki insanlar çalışarak başarılı olabilir. Ancak bu bahsedilen şahısların bir çoğu evlendikten sonra bu başarıya ulaşmış. (TC Kimlik No ile yapılan araştırma sonucunda!)

Ayrıca facebook'tan yapılan araştırmalar sonucunda bu adamların cemaat üyesi olduğu saptanmış, belli bir süre sonra da hesaplarını dondurdukları ortaya çıkmış.

Ben yine de pis kokular alıyorum. Bu kadar yüksek başarı oranı normal değil. Bir yıl önce 58-57 yapan bir insan bir yıl sonra 120-0 yapamaz ! ! !

Bir diğer örnek :

2007 : 2007 Sınav Sonucu
2008 : 2008 Sınav Sonucu
2009 : 2009 Sınav Sonucu
2010 : 2010 Sınav Sonucu

Yükseliş inanılmaz !

Full Yapan Karı-Koca Sayısı 3'e Yükseldi

Kaynak

Bunun hakkında facebook'ta açılan bir grup. Fotoğraflar çok dikkat çekici :

2010 KPSS KOPYA SKANDALI Facebook Grubu

Kopya İddasına Skandal Savunma :

Skandal Savunma

NTV Doğru Tercih Programı Video :

NTV Doğru Tercih Programı'ndan Alınan Video

ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan: “Üç beş kişiye gittiyse bilemem ama geniş çaplı bir şey olduğuna inanmıyorum” dedi.

Karı-Koca (Dershanede Çalışıyorlar) Tüm Soruları Doğru Yanıtlar mı ? : KPSS'nin Eğitim Bilimleri testinde bir karı-kocanın 120 sorunun tamamını doğru yanıtladığının anımsatılması üzerine Yarımağan, ''Evet, bunlar kafa karıştırıyor. Ben mutlaka 'hiçbir şey olmamıştır' demiyorum ama bir karı-kocanın ikisi birden 120 sorunun 120'sini yaptı diye bunlar mutlaka kopya çekti sonucunu çıkaramazsınız. Şüphelenirsiniz, incelersiniz. Buradan bir sonuç çıkarmamak lazım hemen'' diye konuştu.

Aklı biraz çalışan insan, biraz düşünen yargılayabilen bir insan, burada bir iş döndüğünü rahatlıkla anlayabilir ...

En son fenderen tarafından Cum 20 Ağu 2010, 16:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 38 kere değiştirildi

AFŞİN
9 yıl önce - Cum 20 Ağu 2010, 12:32

bunlar "iddia" değil gerçeklerdir.
daha öncede bir çok kez polislik sınavı soruları çalınıp, sınav iptal olmuştu.
sizce kim çalıyodur bu soruları...
"gülen cemaati..."
herkesin hoca efendi diye saygı duyduğu aslında saygı duyulması gerekmeyen bir adamın cemaati...
iyilikten, dürüstlükten, doğruluktan bahseden sonra da böyle olaylarla gündeme gelen ama güzel insanlarımın ona hala saygı duymaya devam ettiği bir adam;
Fethullah Gülen...
sizin deyiminizle "hocaefendi" benim deyimimle "amerikadaki imam"...
kendisi için, "fem" dersanesine gidenlerin polislik sınavlarına girmeden önce bu sınavı "garanti" olarak görmesi ayrı bir gurur kaynağıdır.

Kerim Kuyu

9 yıl önce - Cum 20 Ağu 2010, 12:36

Alıntı:
"gülen cemaati..."

bunu kanıtlayacak birşeylerin varmı , yoksa çok büyük kul hakkına giriyosun

Murat ALVUR
9 yıl önce - Cum 20 Ağu 2010, 12:48

Alıntı : "bunu kanıtlayacak birşeylerin varmı , yoksa çok büyük kul hakkına giriyosun"

Kerim bey,
İşinize gelmeyen konulara resmindeki gibi Güneş Gözlüğüyle bakarsan; kul hakkının da nasıl işinize geldiği gibi yorumlandığı aşikardır...

AFŞİN
9 yıl önce - Cum 20 Ağu 2010, 12:51

Alıntı:
bunu kanıtlayacak birşeylerin varmı , yoksa çok büyük kul hakkına giriyosun

kul hakkı mı?
komik olmayın!
kpss'de full yapan "karı-koca"nın da mı kul hakkını yiyorum. kaynak
peki full çeken 500 kişinin de mi?
bu habere baktığınız zaman daha iyi anlayacaksınız.bknz

"ateş olmayan yerden duman çıkmaz."

hasan-hüseyin
9 yıl önce - Cum 20 Ağu 2010, 12:53

Alıntı:
"gülen cemaati..."

Kpss sınavları sonuclarından bende neredeyse 10 puan aşağı bir puan aldım.Memurlar.com sitesini sınavdan hemen sonra takip etmeye başlamıştım ve oradaki yorumlara göre bu sene 2009 Kpss puanlarının aşağısında 2008 Kpss puanlarının üstünde bir puan gelmesi tahmin ediliyordu.Tabi ki 120 soru net çıkınca herkes şaşırtı.(Bizde dahil)Çünkü 2007 Kpss puanlarından daha düşük bir puan geldi.

Eğer dedikleri gibi yolsuzluk şüphesi varsa tabiki mahkemelerde hakkımızın savunulmasından yanayım.Çünkü çoğu insanı mahdur durumuna düşürdü.Benim anlamadığım konu ise bir insanın T.C. Kimlik No.'sunu ele geçirmenin suç olduğunu biliyorum:Bir insanın T.C. Kimlik No'su ortalıkta elden ele dolaşmasına rağmen hala neden müdahale edilmediği ise bana göre düşündürücü bir olay.

Alıntı yaptığım cümleye gelirsek.Bu üyemiz bu sözü söylerken kesin bir kanıtı var mı?Eğer böyle bir kanıt yoksa bir insana iftira atmış olunmuyor mu?Geçen bir yere gittim.Oradaki şahıs"AKP hükümeti gitmeden Kpss'de oyun yaparak kendisine oy atanları memur yapacaklar "diyerek iyi bir salladı.Salladı diyorum çünkü bende Akp'liyim ve benim gibi AKp'li olupta aynı mahduriyeti yaşayan arkadaşlarım var.Eğer bu doğruysa ben niye buraya mesaj atayım değil mi?Eğer bunlar doğruysa şuan benim memur olmam gerekmez mi?

Eğer elden kesin bir kanıt yoksa "çamur at izi kalsın"mantığı ile kişi ve kurumlar hakkında iftiralar atılmaması gerekir.Eğer bu olay kesin olursa zaten mahkemeler gerekli davları açarlar(Muhalef zaten bunun arkasını bırakacağını düşünmüyorum).Bir insan bir olay hakkına bir şye söyleyecekse birde bu olay ciddi bir konu hakkında ise kesin kaynaklara dayanarak söylemelidir.Çünkü atılan bir iftiralarla bir kurum veya sahıs - topluluk mağdur durumuna düşebilir.Özellikle bu Kpss olayında haklıyken haksız durumuna düşmek hiç istemiyorum.

En son hasan-hüseyin tarafından Cum 20 Ağu 2010, 13:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Kerim Kuyu

9 yıl önce - Cum 20 Ağu 2010, 12:54

Alıntı:
kpss'de full yapan "karı-koca"nın da mı kul hakkını yiyorum. kaynak

ben sana haksızsın diye birşey söylemedin, konuya uzak olduğum için bu tezi güçlendirecek kaynak varmı diye sordum sadece, ama nedense bazı insan! lar hemen saldırıya geçiyor, sözüm size değil...

bu karı-koca'lar fem dershanesindemi çalışıyormuş ?

erkanım38
9 yıl önce - Cum 20 Ağu 2010, 13:16
bi dk beyler

s.a ben kayserideyim.ve gecen sene polislik sınavına girdim..ve serhat dersanesine kursa gittim. cemaatin kayserideki dersanesidir serhat...her ilde farklı adlarla var...neyse diyeceğim o ki bizim dersaneden de 14 kişiye polislik sorularını vermişler...arkadasım bizzat kendisi dedi... cuma günü deneme yapmışlar demişler soruları iyi çözün iyi bakın denemeleri tekrar topluycaz demiş hocalar..sonra arkadasım diyoki baba girdikki pazar günki polislik sınavına aynı cuma günü bize yaptırdıkları sorular..sasırdık diyo...vesselam diyecegim o ki o gün bugundur oserhata da cemaate de söverim benim gözümde bitmiştirler...allah kitap derler soruları çalarlar..lan iyiyi kötüyü siz mi bilirsiniz tek ha...astsubaylıkta da aynılar..bunlardan herşey beklenir..ülkeyi ele gecirmek her yerde adamımız olsun maksat...bunlar boşa abdest alıp namaz kılıyo..bana hiç bi sekilde savunmasın kimse..ben hakkımı helal etmiyorum !!!

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Cum 20 Ağu 2010, 13:34

Bir adayın geçmiş senelerde çok kötü puanlar alıp bu sene derece yapması çok enteresan bir olay değil.ÖSYS için benzer bir sürü örnek vardır.Bir sene hiçbir yere yerleşemeyen bir öğrenci diğer sene derece yapıp ODTÜ'yü kazanabilmektedir.Bu büyük artış gösterenlerin sayısı çok abartıysa o zaman bir şüphe duyulabilir ama 3 kişiyle 5 kişiyle böyle bir iddiada bulunmamak lazım.

Geçen senelerde puanları düşüktü, bu sene yükselmiş ; bunlar kopya çekmiştir, sınavlarını iptal etsinler demek mantıklı değil.Bu sene ilk defa sınava giren biri kopya çekmişse bunu bu yolla anlamak mümkün değildir.

Kopya iddiaları kamu vicdanını rahatsız eden olaylar, bu konuda yetkililer daha titizlikle ilgilenmelidir.ÖSYM bu mevcut kadroyla istediği kadar titizlik göstersin kapasitelerinin yeteceğini sanmıyorum ama şu aşamada da dilemekten başka yapabilecek bir şey yok.Bu tür bir durumda mahkemeye gidilir normalde ama bizde hukukun üstünlüğü değil üstünlerin hukuku anlayışı geçerli olduğu için ve hakimlerin genelinde bireye karşı devleti savunma eğilimi olduğu için ÖSYM herhangi bir yaptırımla karşılaşmayacaktır.

Kerim Kuyu

9 yıl önce - Cum 20 Ağu 2010, 13:39

Alıntı:
Bir adayın geçmiş senelerde çok kötü puanlar alıp bu sene derece yapması çok enteresan bir olay değil.ÖSYS için benzer bir sürü örnek vardır.Bir sene hiçbir yere yerleşemeyen bir öğrenci diğer sene derece yapıp ODTÜ'yü kazanabilmektedir.Bu büyük artış gösterenlerin sayısı çok abartıysa o zaman bir şüphe duyulabilir ama 3 kişiyle 5 kişiyle böyle bir iddiada bulunmamak lazım.

ortada abartı birşey var bunu kimse inkar edemez, bu kadar fazla kişi zor olan bir sınavda bu kadar net yapamaz ve sanırım önceki senelerde 110'u bile bulan kişi sayısı çok az ki bu sene 120 yapan yüzlerce kişi var...mutlaka araştırılması lazım , benim anlamadığım 120 yapanların hepsimi cemaatin dershanesine gitmiş onu merak ediyorum ?

sayfa 1
123 ... 727374   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET