Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
fange
9 yıl önce - Pts 09 Ağu 2010, 22:50
Ankara THK ÜniversitesiTÜRKİYE’DEKİ ÜNİVERSİTELER İNDEKSİ
.

GENEL
BAŞLIKLAR» FOTOĞRAF
BAŞLIKLARIÜNİVERSİTE
WEB LİNKLERİÜNİVERSİTE
LOGOLARI

.Alıntı:
Türk Hava Kurumu Üniversite Kuruyor
Türk Hava Kurumu (THK) tarafından 'THK Sabiha Gökçen Havacılık ve Uzay Üniversitesi' kurulacak. YÖK'ten izin alınma aşamasında olan üniversite..

Türk Hava Kurumu (THK) tarafından 'THK Sabiha Gökçen Havacılık ve Uzay Üniversitesi' kurulacak. YÖK'ten izin alınma aşamasında olan üniversite, 3 yıl içerisinde faaliyete geçecek.

AA muhabirine konuya ilişkin açıklama yapan THK Genel Başkanı Emekli Tümgeneral Osman Yıldırım, üniversiteyi hayata geçirebilmek için vakıf kurduklarını, üniversitenin vakfa bağlı olarak açılacağını anlattı.
İzin başvurusunda bulundukları YÖK'ün, konuya çok sıcak baktığını belirten Yıldırım, üniversite ile THK'ya bağlı havacılık eğitim merkezlerini akademi statüsüne kavuşturacaklarını söyledi.

Ankara Etimesgut'ta kurulacak üniversitenin 'THK Sabiha Gökçen Havacılık ve Uzay Üniversitesi' adını alacağını kaydeden Yıldırım, 'Sabiha Gökçen gibi bir değeri Türk milleti yetiştirmiş. Onun ismini yaşatmamız lazım' dedi.
Osman Yıldırım, THK'nın, bölge ülkelerdeki eğitim uçakları ve iş jetlerinin bakımına talip olduğunu ifade ederek, Kurum'un Ankara'da olduğu gibi İstanbul, İzmir, Antalya ve Samsun'da da uçak bakım merkezi kuracağını bildirdi.
THK'nın Havacılık Meslek Yüksek Okullarının İzmir ve Ankara'da hizmete gireceğini kaydeden Yıldırım, gelecek yıl üniversite yerleştirme sınavlarına yönelik kılavuzlarda yer alacak bu okullardan mezun olan gençlerin, dünyanın her yerinde iş bulabileceklerini vurguladı.

Türkiye'de 5 noktada bulunan THK yangın söndürme uçağı merkezi sayısının kısa sürede 6'ya çıkacağını anlatan Yıldırım, yangın söndürme uçağı filosunu 22'ye çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi.

Osman Yıldırım, 2003 yılında havayolları için pilot yetiştirmeye başladıklarını anımsatarak, yerli pilot sayısını yükseltmek için pilotaj kurslarının sayısını artırma kararı aldıklarını söyledi.

2025 yılında 81 ilde havacılık eğitim merkezi kurmayı hedeflediklerini belirten Yıldırım, 3 yıl içinde İzmir, İstanbul, Bursa, Antalya, Samsun, Kayseri ve Erzincan olmak üzere 7 ilde havacılık eğitim merkezi açmış olacaklarını bildirdi.

Kaynak: Flaş Ankara


İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Sal 24 May 2011, 19:18

THK Üniversitesi'nin web sitesi açılmış.Üniversite 2011-2012 döneminde 120 öğrenci alarak öğretime başlıyormuş.

http://www.thk.edu.tr/index.php

Pilot olmak isteyen öğrenciler THK Üniversitesi'ni tercih edebilirler.Pilotluk gözde bir meslek olduğu için ve pilot olmak için çok fazla alternatif olmadığından THK Üniversitesi'ne büyük bir talep olacaktır.Bu arada belirteyim, senelik ücret 29.700 TL'ye geliyor(pilotluk için, diğer bölümlerin farklı).


ufuk06
9 yıl önce - Sal 24 May 2011, 19:48

Alıntı:
THK Üniversitesi'nin web sitesi açılmış.Üniversite 2011-2012 döneminde 120 öğrenci alarak öğretime başlıyormuş.


Süper bir haber Ankara'mız için artık Eğitimin Başkent'i diyebiliriz.


ufuk06
9 yıl önce - Sal 24 May 2011, 20:11

Üniversite'nin 3 ilde kampüsü olacakmış. Ankara, İzmir ve Eskişehir'de kampüsleri olacakmış. Sanırım merkez olarak niteleyeceğimiz kampüs Ankara olacak.

fatih engin
9 yıl önce - Sal 24 May 2011, 20:13

esas merkez ankara, ilçe etimesgut olacak. izmir ve eskişehir'de de bağlantılı birimler olacak.sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA