Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Serdar OKAN
10 yıl önce - Prş 05 Ağu 2010, 16:22
Malatya - İnönü Üniversitesinden Göl Kenarına 4 Yıldızlı Otel ve Tesis


Arkadaşlar Kale İlçemiz açısından muhteşem bir proje ve haber. Üniversitemiz içinde bir prestij projesi diyebiliriz. Haberde iki farklı Otel geçiyor biri proje içerisinde 5 Yıldızlı, birde 4 Yıldızlı otelden bahsediliyor acaba haberde mi hata var yoksa Üniversite bir birinden bağımsız 2 Otel projesi mi hazırlamış?

Alıntı:
GÖL KIYISINDA ÜNİVERSİTE TESİSLERİ

MALATYA (İHA) - Malatya İnönü Üniversitesi, Karakaya Baraj gölü kenarına içerisinde 5 yıldızlı bir otelin de olacağı sosyal tesisler için projelerini hazırladı.İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Kale Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Kale Belediye Başkanı Hacı Bayram Gökhan, üniversitedeki uzmanlar ile sosyal tesisin projesini yüklenen firma temsilcileri, senato salonunda proje ile ilgili olarak toplandılar.Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Çelik, "Sahil tesisleri ve sosyal tesisleri için uzun bir süreden beri çalışıyoruz. Bu düşüncelerimizi hayata geçirmeye başlıyoruz. Projeyi üstlenen yüklenici firmanın uzmanları yapacağımız sosyal tesislerle ilgili olarak bizi bilgilendirdi. Kısmet olursa en kısa sürede Devlet Planlama Teşkilatı'ndan iznini alarak Kale'de hem Malatyalıların yararlanacağı, hem de üniversite mensuplarının yararlanacağı, hem de bölge illerimize seyahat eden 4 yıldızlı otel projemizi hayata geçireceğiz. Bunun yanında spor tesisleri ve su sporları ile ilgili tesisler, yaz okulları ile ilgili tüm aktivitelerin yapılacağı bir merkez olacak. Bu merkeze yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta Kale Meslek Yüksekokulu olacak. Böyle bir tesis sadece üniversite için değil, Malatya için de bir prestij olacak" dedi.Kale Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu ise, "Bu proje Malatya için prestij proje. Ancak sadece Malatya için düşünülmemeli, bölge için yararlı olacak bir proje" şeklinde konuştu.
Kale Belediye Başkanı Hacı Bayram Gökhan, "Kale'nin hak etiği konuma gelmesi için çalışacağımızı söylemiştik. Bu proje Kale için çok önemli. Toplamda 60 yataklı bir otel ve tüm tesislerin olması Kale'ye prestij kazandıracaktır. Yakında Kale Meslek Yüksekokulu'nun da temelini atacağız" diye konuştu.

Bu arada, İnönü Üniversitesi'nin Kale ilçesinde Karakaya Baraj Gölü kenarına kuracağı sosyal tesis projesi içerisinde 4 yıldızlı otel, 3 bloktan oluşan teras evler, kafeterya, özel plaj, marina ve spor alanları yer alacak.


serhat_44
10 yıl önce - Prş 05 Ağu 2010, 18:06

daha önce böyle çalışmalar vardı olay şu 4 yıldızlı otel ve tesisler kale nin kıyısına 5 yıldızlı otel ise sanırım üniversite de tötm in yanına hilton oteli yapılacak otel hilton ve 5 yıldızlı ama çok büyük bir çapta bir otel olacağını da düşünmüyorumMehmet.21
10 yıl önce - Prş 05 Ağu 2010, 18:17

Üniversitenin otel yaptırmak istemesi ilginç :S

Serdar OKAN
10 yıl önce - Prş 05 Ağu 2010, 22:11

 

zali44

10 yıl önce - Cum 06 Ağu 2010, 07:52

Malatya'mıza hayırlı uğurlu olsun ... çok güzel bir proje...Yunus Kısacık
10 yıl önce - Cum 06 Ağu 2010, 10:33

Umarım yapılır..Yapılırsa çok güzel bir proje gerçekten..

alperr_87
10 yıl önce - Pzr 08 Ağu 2010, 11:28

malatyamiza herşeyın en guzelı yakişir..cok guzel bır proje en kısa surede hayata gecırılır ve malatyamız bı eser kazanır hem üniversitemız hem şehrımız

halitg78
10 yıl önce - Pts 09 Ağu 2010, 16:06

ARKADAŞLAR BENDE KALENİN DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ ÇOK BEĞENİYORUM MALATYA ELAZIĞ YOLUNUN KALE VE KALEDEN SONRAKİ KISMI TURİZM İÇİN ÇOK ELVERİŞLİ PROJEDE AYRICA ÇOK GÜZEL SERDAR OKAN VE BİRKAÇ ARKADAŞIMIZA GÖNDERDİKLERİ RESİMLER VE MALATYA SEVGİSİNDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜRLER.

Serdar OKAN
9 yıl önce - Çrş 24 Ksm 2010, 22:14(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Serdar OKAN
9 yıl önce - Çrş 24 Ksm 2010, 22:15(+)

(+)

(+)

(+)
sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET