Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Karşıyaka - Tay Park


ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
mrturhan
7 yıl önce - Çrş 04 Ağu 2010, 14:47
Karşıyaka - Tay Park


"Mavişehir'de projelendirilip inşaatına başlanan ve kısa bir süre önce tamamlanan 'Tay Park'ın sonbaharda halkın hizmetine açılacağı bildirildi.

Karşıyaka Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Cevat Durak, 'Tay Park'ta incelemeler yaptı ve yetkililerden konuyla ilgili bilgi aldı. Durak, konuya ilişkin değerlendirmesinde, farklı bir anlayışla hazırlanan hayvan sevgi parkını vatandaşlara kazandırmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.


İlçemize bu tür mekanlar yaparak hayvan sevgisi ve çevre bilincinin oluşturulması için çaba sarf ediyoruz' diyen Durak, Tay Park'ın da böyle mekanlardan biri olduğunu kaydetti.

Park, Pazartesi günleri hariç, haftanın diğer günleri yetişkinlere ve çocuklara hizmet verecek.

Çocuklar özel görevlilerin kontrolünde boyları 90 ile 130 santimetre arasında değişen minik atlara binebilecek, evcil hayvanları sevebilecek. Ağırlığı 50 kiloyu aşmayan ve en fazla 13 yaşa kadar olan çocuklar atlara binebilecek.

At binme seansları Pazartesi hariç diğer günler 09.30-11.30 ve 16.30-19.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Park içerisindeki Veteriner Kliniği, başta sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, aşılanması ve tedavi edilmesi olmak üzere hayvanlara her türlü hizmet sunacak.

Tay Park'ta 3 adet pony at, 2 adet Shetland pony at, Kamerun koyunu, cüce keçi, güvercin ve çeşitli tavuk türleri yer alacak.

Girişin ücretsiz olduğu parkta, sadece at binme ve gezdirme etkinliklerinden uygun ücret alınacak.

Kaynak : izmirdeyaşam.com"

Henüz kafeteryası faaliyete girmemiş ama mesai saatlerinde 50 kg dan az ağırlıktaki çocuklar için oldukca eğlenceli. Ancak bu sıcak havalarda akşam serinliğinde açık olması gerekirdi !. Görevliden öğrendiğim kadarıyla 9 eylülde kafeteryası açılacakmış. Bu günkü tarih ile cüce keçiler ve tavuk türleri yerlerini almışlar. Çok güneşli ortam olması ve ters güneş nedeniyle bu fotoğrafları alamadım. Genel tanıtıcı olabilecek fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum.
Çocuk parkı ve diğer yeşil bölümler çocuklarla cıvıl cıvıl olacaktır.(+)

(+)

(+)

(+)

(+)(+)
mrturhan
6 yıl önce - Pzr 27 Mar 2011, 18:39(+)

(+)

(+)
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR