Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
cihangir_
12 yıl önce - Sal 03 Ağu 2010, 00:36

Ayranın bir de sodalı çeşidi var. ayranı yapın üzerine istediğiniz kadar soda dökün karıştırın. daha bir hoş oluyor. şu sıcak yaz günlerinde en makbule geçeni bence.

emrullah
12 yıl önce - Sal 03 Ağu 2010, 00:40

Alıntı:
oya-badana yaptıktan sonra ciğerlerimize dolan o kimyasal'ın adeta panzehiri

Arkadaşşıım güzel bir konuya değğinmiş

İlk mesajda da dedim ya eskiden hiç sevmezdim diye.
Bende ayranın ciğerleri temizlediğini öğrenince her yerde tercihimi ayrandan yana kullanmaya çalııştıım.Çünkü ;sigara içiyorum ki bazen oluyor küpüne giriyorum bu sebebten suçu kabahattinden büyük misali aklıımca ciğerleri temziliyorum

ibrahim alıcı
12 yıl önce - Sal 03 Ağu 2010, 00:47

Yunanlıların yakında ''Ayran'' bizimdir diyip,patent almaya kalkacaklarını düşünüyorum

En çok sevdiğim içecek türü'dür,yaz-kış su'dan sonra en çok tükettim sıvı'dır.''Kola mı Ayran mı'' diye dillere pelesenk olmuş soruya kesinlikle ''Ayran'' şeklindedir yanıtım.

kenans70
12 yıl önce - Sal 03 Ağu 2010, 00:50

Alıntı:
Birde balığın yanında içebilsek Bu olayı zaten hiç anlamıs değilim...
Ve her ne kadar Simit & Çay ikilisi varsa bence Simit&Ayran ile daha güzel
Heleki bu sıcaklarda buz gibi ayran gibisi yok. Hem faydalı hem çok iyi geliyor sıcaklarda...

balığı ayranla mundar etmemek gerekir

yılmaz büktel

12 yıl önce - Sal 03 Ağu 2010, 01:24

Yalnız genç arkadaşlar için şunu belirtmek gerek. Artık Eski ayranlar yok. Çok çeşitli markalarca üretilen bugünün ayranları, dayanıklı olsun diye eklenen katkı maddeleriyle eskiden olduğundan çok daha farklı ve tatlı tada sahip değişik bir içecek oldu. Gerçi günümüzün yoğurtları da öyle. Yani hazır ayran değil de evde kendimiz yapalım desek bile eski tatları bulmak mümkün değil.
Eskiden evde kalan son yoğurt kırıntısına bile su ve tuz ilavesi ile içilebilir nitelikte ayran yapmak mümkündü.

Gerçek katkısız yoğurttan yapılan ayranı köylerde ya da kırsal yörelerde bugün bulmak mümkün mü, maalesef bilmiyorum. Ancak şunu kesin olarak söyleyebilirim ki bugün içtiklerimiz ayran değil.

kenans70
12 yıl önce - Sal 03 Ağu 2010, 01:27

Alıntı:
Yalnız genç arkadaşlar için şunu belirtmek gerek. Artık Eski ayranlar yok. Çok çeşitli markalarca üretilen bugünün ayranları, dayanıklı olsun diye eklenen katkı maddeleriyle eskiden olduğundan çok daha farklı ve tatlı tada sahip değişik bir içecek oldu. Gerçi günümüzün yoğurtları da öyle. Yani hazır ayran değil de evde kendimiz yapalım desek bile eski tatları bulmak mümkün değil.
Eskiden evde kalan son yoğurt kırıntısına bile su ve tuz ilavesi ile içilebilir nitelikte ayran yapmak mümkündü.

Gerçek katkısız yoğurttan yapılan ayranı köylerde ya da kırsal yörelerde bugün bulmak mümkün mü, maalesef bilmiyorum. Ancak şunu kesin olarak söyleyebilirim ki bugün içtiklerimiz ayran değil.

kesinlikle haklısınız artık hiç bir sey eskisi gibi olmadıgı gibi ayranda yoğurtta öyle marketlerden aldığımız ayranlar aslında ayran degil farklı bir içecek ismi ile hitap etsek yeridir

cosmos_meteor
12 yıl önce - Sal 03 Ağu 2010, 01:29

ben de çok severim ayranı

serkan_life
12 yıl önce - Sal 03 Ağu 2010, 12:58

Alıntı:
Birde balığın yanında içebilsek Bu olayı zaten hiç anlamıs değilim...

Yalan bir söylenti bence.Ben yıllardır balıkla süt ürünlerini yanyana yada ardarda kullandım.hiçte birşey olmuyor.

emel oguz
12 yıl önce - Sal 03 Ağu 2010, 13:04

Balık bayatsa zehirleyebilir diye biliyorum.

YASİN ARSLAN
12 yıl önce - Sal 03 Ağu 2010, 13:06

kim demiş balıkla ayran içilmez diye getirin abi yeterki balık taze olsun

sayfa 2
« önceki   123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET