Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mahmut Göksu
8 yıl önce - Cmt 31 Tem 2010, 10:26
Gaziantep, cemaatin eğitim ekonomik ve lojistik üssü !..

Eğitim kurumlarından sonra şimdi de bölgenin ilk Kürtçe TV’si

Anaokulundan başlayıp, üniversiteye kadar uzanan eğitim kurumlarının ardından Fetullah Gülen cemaati ülke geneline yayın yapacak bölgenin ilk Kürtçe TV’sini kurdu. Yaklaşık bir yıldan beri kuruluş çalışması devam eden “Kürtçe-Türkçe-İngilizce” yayın yapacak Dünya TV iki haftadan beri test yayınlarına başladı.

Cemaat Gaziantep’e büyük
önem ve ağırlık veriyor
Güney Eğitim Kurumları adı altında anılan, Gonca Anaokulu, Emina Nakıpoğlu İlköğretim Okulu, Cahit Nakıboğlu İlköğretim Okulu, Özel Mutafoğlu İlköğretim Okulu, Sunguroğlu Lisesi yanında, Gaziantep’te Zirve ve Gazikent diye iki üniversite birden kuran Fetullah Gülen cemaati, bölgeye ve Gaziantep’e verdiği önemi, Türkiye geneline yayın yapacak olan ilk Kürtçe TV ile perçinledi. Ceaatin Gaziantep’e bu kadar ağırlık vermesinde ve teşkilatlanmasını genişletmesinde büyük sermaye sahibi Gaziantepli işadamlarının cemaat mensubu olmasından ve Gaziantep’in bölgenin ilgi merkezi olmasından kaynaklandığı ifade edildi.

Gaziantep, son yılların parayan yıldızı
Fetullah Gülen cemaatinin bölgede Gaziantep’i üs olarak seçmesinin ve buraya vediği önemi Kürtçe televizyon kanalı açacak kadar ileri götürmesinin temelinde, bir anlamda bölgenin ekonomik nimetlerini toplama arzusu da bulunuyor. Çünkü, Gaziantep ihracatta istikrarlı bir şekilde Türkiye’nin 6. kenti olma başarısını gösterirken, geçtiğimiz günlerde açıklanan İSO500 listesine de 16 firmasını sokarak yine Türkiye sıralamasında 6’ncılıktaki yerini sürdürdü. Gaziantep tarihten gelen süreci devam ettiriyor. Daha önce Gaziantep civarında kurulan şehirler jeostratejik konumları nedeniyle hep bölgenin lider rolünü üstlenmiş. Örneğin Zeugma, Roma İmparatorluğu’nun en önemli 4 şehrinden biriydi. Bugün de Gaziantep aynı şekilde Türkiye’nin en önemli sanayi ve ihracat merkezlerden birisi.

İlk 5 ayda Suriye’den 298 bin kişi geldi
AB kulislerinde şu sıralarda Türkiye konu olunca en çok sözü edilen bölge Güneydoğu Anadolu ve bölgenin başkenti olarak kabul edilen Gaziantep. Dış Ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın önemli bir tezpiti var. Suriye ile vizelerin kalkması ile birlikte 2009 yılında Suriye’den 509 bin kişinin Türkiye’ye geldiğini, 2010 yılının ilk beş ayında bu sayının yüzde 100 artarak 298 bin kişi olduğunu belirten Çağlayan, “Suriye’nin başkenti Şam’da, Türkiye’de ise Gaziantep başta olmak üzere birçok Güneydoğu illerinde oteller full çalışıyor. Otellerde yer bulamıyorsunuz. Vizelerin kalkması ile birlikte Suriye ve Türkiye’den geliş – gidişler çok artış gösterdi” dedi.

En çok otomobil satılan 9. kent
Vizenin kaldırılması ile yalnız turizm değil, tekstil, gıda ve özellikle otomotiv sektörlerinde canlılığa neden oldu. TUİK’in verilerine göre, Gaziantep Aralık 2009’dan itibaren en çok otomobil satılan 9. kent oldu. Ocak 2010’da Gaziantep bir basamak yükselerek, Hatay ile 8’inciliği paylaştı. Suriyeliler arabalarını öncelikle Gaziantep’ten alıyorlar. Arabalarınının servisini Gaziantep’te yaptırıyorlar. Bu arada Doğuş otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar’ın da belirttiği gibi Suriyeliler Volkswagen ve Audi marka araçların bakımını Gaziantep’te yaptırıyorlar. Ancak, Acar’ın bilmediği bir gerçek var, bu arabalara en iyi bakımı kendi bayileri değil, Mercedes veriyor.

Kaynak: http://gaziantepsabah.com/?id=21221&habertip=1

Bu mesajda ki yazıların tümü alıntıdır. Sadece yerel bir gazetenin haberinin paylaşımıdır. İçinde Gaziantep ile alakalı önemli bilgiler bulunmaktadır.

Yusuf Esengül

8 yıl önce - Cmt 31 Tem 2010, 10:37

Gazikent üniversitesi ile hiç bir alakaları yok.

28 Şubatın en hızlı döneminde sırf adı Işık diye Nişantaşı'nın göbeğindeki Fevziye Mektepleri Işık Okulları irticacı ilan edilmilşti. Sonra da pişkin pişkin aynı okulun yöneticileri ile ekranlara çıkıp , hızımız alamadık bunlar gerici değil ilericiymiş diye özür dilemişlerdi.

Belgesiz ve bilgisiz konuşmayalım lütfen.

En son Yusuf Esengül tarafından Cmt 31 Tem 2010, 10:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

ÖZTÜRK_Y77
8 yıl önce - Cmt 31 Tem 2010, 10:43

Alıntı:
Alıntı:
Gaziantep’te Zirve ve Gazikent diye iki üniversite birden kuran Fetullah Gülen cemaati...

Vay adiler, üniversite kurmuşlar, ülkeyi mahvetmeye çalışıyorlar.

Ben Fethullah Gülen cemaatinin okul, yurt ve üniversite kurmasına kesinlikle karşı değilim
Türkiye de Koç holdingin, Sabancı holdingin ve diğer zengin zümrelerin üniversiteleri varsa tabii ki en doğal hak olarak cemaatlerinde Türkiye cumhuriyeti yasalarına uymak koşulu ile üniversite kurup işletme hakkı olmalıdır ve zaten öylede oluyor

Ancak devlet üniversitelerinin kalitesi ve sorunları da bir an önce masaya yatırılmalıdır
Örneğin Türkiye’nin bir şehrinde 90 bin üniversite öğrencisinin olduğu bir kentte sadece 15 bin üniversitelinin devlet yurtlarında kalabilecek kapasitede yurdu varsa ben bu konu üzerinde düşülmesi gerektiğine inanıyorum

Devlet üniversitelerinde bu sorunlar bir an önce giderilmelidir

Mahmut Göksu
8 yıl önce - Cmt 31 Tem 2010, 10:51

Alıntı:

Gazikent üniversitesi ile hiç bir alakaları yok.

http://www.gazikent.edu.tr/gu/ueniversitemiz/kuru ...vakif.html

Kurucu vakıf bilgileri, Dernek sayfasına ulaşamadım.

neşetyıldız

8 yıl önce - Cmt 31 Tem 2010, 11:02

Sivas'ada bekliyoruz,üniversiteler ve sanayii kuruluşları ile TUSKON gibi büyük sanayiclerin bulunduğu dernek bizim şehrede bir el atsın.

murat ay

8 yıl önce - Cmt 31 Tem 2010, 11:12

korkularımızdan arınalım.eğitime yatırım yapılıyor ne güzel ellerine sağlık

Salih İnvictus

8 yıl önce - Cmt 31 Tem 2010, 11:41

Konuyla alakası yok ama bir cemaatin bu kadar siyasetin içine gömülmesi akıldışı bir şey. Samanyolu TV resmen bir anti-propaganda kanalı. Dini bir cemaatin kanalı olmayıp bütün haberlerinde Orduya yüklense umrumda değil ama hem dini bir yapın olacak ve hem de kanalınla siyasi suikastler yapmaya çalışacaksın. Bunun tarihte örneği Tapınak Şövalyeleri veya Haşhaşinlerdi. Haşhaşinlerin lideri Hasan Sabbah ultra güvenli Alamut Kalesi'nden Selçuklu siyasetçilerin infazını emrederdi. Şimdi Pennsylvania'dan Fethullah Gülen, CIA korumasında Ordunun istediği kıvama dönüşmesi için STV'ye mi talimat gönderiyor? Kesinlikle durum böyle. CIA şeytandır, şeytanla ittifak kuranın sonu Faust olur.

berk27
8 yıl önce - Pts 02 Ağu 2010, 11:55
..

naksan gibi yeşil sermayenin en güçlü firması gaziantepte olunca cemaat için şehrin önemide ister istemez artıyor.ayrıca sanyisi gelişmiş ve göç eden cahil bireylerin fazlaolmasıda ayrı bir cazibe yaratıyor.
cemaatin özel paralı liseler üniversiteler açmasında bir sakınca bulmayan arkadaşlar peki cemaatin gaziantepte hiçbirtane bile devletokulu açmamasında da bir sakınca görmüyorlarmı? seneliği 10000-15000 tl olan okullar açmakmı halka hizmet?

Kürşat 79
8 yıl önce - Pts 02 Ağu 2010, 14:16

Alıntı:
Suriyeliler arabalarını öncelikle Gaziantep’ten alıyorlar.

Yabancı bir vatandaş gelip Türkiye'den nasıl araba alacak böyle bir durum yok .

Yeni açılan Zirve Üniversitesi ise parası olan kişiye hizmetini yapar

alidolu
8 yıl önce - Pts 02 Ağu 2010, 16:41

Alıntı:
cemaatin özel paralı liseler üniversiteler açmasında bir sakınca bulmayan arkadaşlar peki cemaatin gaziantepte hiçbirtane bile devletokulu açmamasında da bir sakınca görmüyorlarmı? seneliği 10000-15000 tl olan okullar açmakmı halka hizmet?

Burada böyle komik bir mantık var.Cemaatin MEB için okullar yaptırıp herkesin daha rahat şartlarda okuyabilmesini sağlaması yerine özel kolejler yapıp bir kısım zengin aile çocuklarını okutup üstüne para kazanması alkışlanıyor, bir de hizmetten bahsediliyor.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET