Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
İlkerTürk
9 yıl önce - Prş 29 Tem 2010, 21:28
Trabzon'a Özel Üniversite - Avrasya Üniversitesi

Ve müjdeli haber geldi!
Trabzon ikinci bir üniversiteye kavuştu. YÖK’ten beklenen onay çıktı.

Özel Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti adına açıklama yapan TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, TTSO olarak 5 yılı aşkın süredir İstanbul, Ankara ve İzmir dışında Türkiye’de hiçbir kentte Vakıf Üniversitesi yokken Özel Avrasya Üniversitesi olarak YÖK’e başvuru yaptıklarını belirterek gerekli onayın alındığını resmen açıkladı.

Trabzon kamuoyunun bugüne kadar gösterdiği hassasiyete teşekkür eden Hacısallihoğlu Siyasilerimiz, başta YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr.Yusuf Ziya Özcan ve Trabzonlu YÖK üyeleri olmak üzere tüm YÖK üyelerinin, Trabzon bürokrasisinin desteklerini aldıklarını dile getirdi.

medyatrabzon.com

Çok Mutluyuz
Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Trabzon’a ikinci bir üniversite kazanılmasından dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi..

Bugün Ankara’da heyetle YÖK’ten desteği alan ekipte yerini alan ve akşam Trabzon’a dönecek olan Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu Trabzon’un eğitim-sağlık ve kültür merkezi olması noktasında çalışmaların bütün hızıyla sürdüğünü belirterek sayın başbakanımız başta olmak üzere şehrimizin gelişiminde desteği olan herkese ama herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

Trabzon’a ikinci bir üniversite kazanılmasında bizimde tuzumuz olduysa ne mutlu bize. Şehrimize özel Avrasya Üniversitesi hayırlı-uğurlu olsun şeklinde açıklama yaptı.

medyatrabzon.com

Yusuf Esengül

9 yıl önce - Cum 30 Tem 2010, 09:45

Kurucu vakıf, mütevelli heyeti ve kurulacağı yer hususunda bilgi yok mu_

hamdi levent
9 yıl önce - Cum 30 Tem 2010, 16:17

hayırlı olsun

mustafa vural
9 yıl önce - Cum 30 Tem 2010, 16:18

inşallah lafta kalmaz

haluk52
9 yıl önce - Cum 30 Tem 2010, 21:34

Bana göre Avrasya Üniversitesi Trabzona çokta birşey katmayacaktır, sadece trabzona gelen öğrenci sayısı artacaktır.

Bunun yerine Karadeniz Teknik Üniversitesinin bazı fakülteleri ayırılarak yeni bir devlet üniversitesi kurulmadır. Bunun olabilmesi için çokta birşeye gerek yoktur, halihazırda birçok fakülte kurulmuş durumda. Böylelikle Trabzonda bir Teknik Üniversitenin ölmesi de engellenmiş olacaktır. Açılan her yeni fakülte ile Trabzonda bir yarım asırlık Teknik Üniversite ölüyor ve kimse bunun kıymeti bilmiyor, kimse bunun farkında değil.

Ayhan
9 yıl önce - Cum 10 Arl 2010, 13:58

Avrasya Üniversitesi kurulması hakkındaki kanun, bugünkü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi...

Trabzon'un ikinci üniversitesi hayırlı olsun...

YILMAZ AYDIN

8 yıl önce - Sal 21 Arl 2010, 12:56

Trabzonumuza hayirli ugurlu olsun

art
8 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 21:37

(+)

Avrasya Üniversitesi için Yomra da düşünülen projenin modellemesi. Ayrıca Avrasya Üniversitesi'nin web sitesi de yapım aşamasında.
www.avrasya.edu.tr

cihan

8 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 21:47

Trabzon'a hayırlı olsun, Birden fazla üniversiteye sahip şehirlerden birisi. Umarım sadece diploma veren bir kurum olmaz.

scoskun0661

8 yıl önce - Prş 03 Şub 2011, 11:49

Avrasya Üniversitesi Öğretim üyesi ilanı açtı. 2011-2012 yılında öğrenci alacaklarını söylüyorlar hangi binada hizmet verecekler belli değil. Bu konuda bilgisi olan varsa bizide aydınlatsın lütfen.

Bir haber daha gözüme çarptı İstanbul Aydın Üniversitesi Trabzona bir özel üniversite yapmak istediği belirtiliyor.
Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/trabzon-a-50-milyo ...efault.htm

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET