Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
nurullah coşkun
9 yıl önce - Pzr 25 Tem 2010, 11:30
İzmir'de Sizi Rahatsız Eden Sorunlar

İzmirde sizi rahatsız eden şeyler nelerdir? Buyrun paylaşın. Yerel yönetimlerden mi şikatcisiniz yok merkezi yönetimden mi? Bir uygulama canınızı mı sıkıyor? Rastladığınız soruna çözüm öneriniz varsa nedir buyrun söz sizde.

H.Bayraklı
9 yıl önce - Pzr 25 Tem 2010, 12:55

faydalı bir başlık... teşekkürler...

şu an aklıma gelen bu sorun, tüm İzmir genelinde yaşanıyor...
Otobüsler dakikalarca gelmiyor gelmiyor... Geldiklerinde ise arka arkaya bi sürü otobüs geliyor. Sebebi bazı şoförler son durakta muhabbeti koyulaştırıp oturuyorlar... sonra kalktıklarında hepsi aynı anda kalkıp arka arkaya gidiyorlar. Buna bir çözüm getirilsin...

batuhan
9 yıl önce - Pzr 25 Tem 2010, 13:07

Benim genel olarak rahatsız olduğum bir konu yok.Çoğu yere ya bisikletle giderim ya yürüyerek ama tek rahatsız olduğum konu görüntü kirliliği.Bu gecekondu olur binalardaki tabelalar olur.Bunlar.Özellikle çankayadaki tabelalar çok kötü oluyor.Oraya gittiğimde bir tuhaf oluyorum.Neyse gecekondular için çalışmalar sürüyor.Orada tartışma yaratmaya gerek yok.Sonuç olarak uğraşılıyor ve herkes tarafından biliniyor.

Önceden yollarımızın bozukluğundan şikayet ederdim.Belediye bunun içinde elinden geleni yapıyor.Anadolu caddesi bitmek üzere.Son olarak dedebaşından Karşıyaka oteline kadar olan kısımda çalışmalara başladı ve şimdi son olarak asfaltlaması kaldı.

Genel olarak çok rahatsız değilim.

burak_gultekin
9 yıl önce - Pzr 25 Tem 2010, 13:32

Eshot bu şehrin büyük problemidir. 2. si ise kesinlikle şehrin çöp içinde olması. Allah aşkına Türkiye'nin diğer şehirlerini görün nasıl temiz ama İzmir berbat durumda şehir pislik içinde yüzüyor. Belediye bu 2 soruna acil çözüm üretmelidir.

H.Bayraklı
9 yıl önce - Pzr 25 Tem 2010, 13:45

Alıntı:
Eshot bu şehrin büyük problemidir. 2. si ise kesinlikle şehrin çöp içinde olması. Allah aşkına Türkiye'nin diğer şehirlerini görün nasıl temiz ama İzmir berbat durumda şehir pislik içinde yüzüyor. Belediye bu 2 soruna acil çözüm üretmelidir.

ESHOT en büyük problem doğru fakat İZBAN (EGERAY) 29 Ekim'de açıldığında ESHOT artık problem olmayacak... Çöp konusunda ise size hiç katılmıyorum...

Bayraklı'da oturuyorum. Bayraklı Belediyesi ara sokaklara 2 günde 1 giriyor. Çöpleri topluyor. Yoğun sokak ve caddelere ise hergün hatta bazen SABAH-AKŞAM girdiği bile oluyor.
Bunların haricinde Bayraklı'nın her sokağına süpürgeciler giriyor. Bakın her sokağına diyorum... Sadece caddelere değil... Caddelere hergün, haftada 1 kerede ara sokaklara girip süpürüyorlar.

Ayrıca belediye her ay bi sürü yeni konteyner getirtiyor. Bayraklının her yerine dağıtıyorlar.

Şu an Bayraklı tertemiz mis gibi...

İzmir'de sizin oturduğunuz semt nereye bağlıysa o belediye için çöp götürüyor diye konuşun...
İzmir'in BAYRAKLI ilçesi mis gibi maşallah nazar değmesin...

balboa
9 yıl önce - Pzr 25 Tem 2010, 13:59

Çöp konusunda arkadaşın haklı olduğu yerlerden biri Konak bence. Konak meydanındaki abeci insanlar çiğdem çitlettikten sonra çöpünü yere atıyorlar. Çoğunlukla insanların vurdumduymazlığından kaynaklanıyor bu sorun, sinir oluyorum.

Batuhanın dediği gibi tabela kirliliğide var. Allahım çok mu zor mu bilmiyorum ama bi kanun falan çıkararak bina cepheleri temizlenemez mi? Temizlense inanılmaz bir fark olacağına eminim.

Bir diğer şikayetçi olduğum şey vandalizm. Mesela aydınlatma direklerinin gövdelerine falan hep bir siyasi parti veya başka saçma bir şeyin çıkartmaları yapıştırılıyor. Tam bir görüntü kirliliği.

Son olarak birde İstemezükçüler. Bunu açıklamama gerek yok sanırım.

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Pzr 25 Tem 2010, 14:25

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1815181#1815181
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1815239#1815239

Buradan devam edelim.Bu konu öyle aralarda konuşularak bitmez.Herkesin görmesi lazım İzmir'deki rezillikleri.

Alıntı:
Meles deltasındaki mis gibi kokuyu ciğerlerine çeke çeke yürü

Konuştukça batıyorsunuz.

Alıntı:
Alsancak'a vardığında oradan Konak'a yürü... Belediye binasına git... Eylem yap...
BORNOVA'dan ALSANCAK'a yürümek isteyen Dünya'daki ilk ve tek insan benim ama yaya yolu yok... NERDE BU AZİZ BAŞKAN!!! de

Bak Dünya'da öyle çok uzağa gitmeyelim.Şu Expo 2015'i farkla kaptırdığınız Milano'dan bahsedeyim.Milano'da şehir içindeki 2 semt arasında kolaylıkla yürüyebilirsiniz.Fark burada işte.Gelişmişlik bununla alakalı biraz.Şehir merkezinde yürünebilecek yerler olmalıdır.Her taraf viyadük İzmir'de.Hangi şehirde böyle viyadükler var.Alt-üst geçitler caddelerde, bulvarlarda olur ; viyadükler otoyollarda olur.İzmir otoyollar ve gecekondular tarafından katledilmiş.

Mesele otoyolları yürünebilecek hale getirmek değil.Şehrin göbeğinden otoyol geçirmemek.Bunu anlamanız için gerekli olan her türlü rehabilitasyon olanağı Ankara'da mevcut, bekleriz.

Alıntı:
İlla bi yerleri yürümek istiyorsanız belediyemizin yaptığı Sasalı-Karşıyaka Sahil Bisiklet-yaya yolunu yürüyebilirsiniz. Bidahakine belediyeyi kötülemeye çalışacağınız zamanda birazdaha inandırıcı bahaneler bulun lütfen.

Biz bir sürü husustan bahsettik de sizin kapasite yetersiz sanırım sadece bir tanesini anlamışsınız.Olsun hiç problem değil.Ben tekrar bahsedeyim.

(+)

Şehrin göbeğinde viyadükler, yüksek gerilim hatları, viyadüklerin altındaki mezbelelik alanlar ve arkadaki gecekondu yığınlarına değinin mesela.

(+)

(+)

Havalimanından gelirken sizi karşılayan manzara bu.Yolların asfalt kalitesi berbat, çizgiler silinmiş gitmiş, gecekondular hala peşinizde.

(+)

Havalimanından şehre girenlere yukardaki rezillik yetmez diyor İzmir.Biraz da trafikte sürün diyor.

Yalnız trafik keşke hep yoğun olsa diyorsunuz aşağıdaki manzaraları görünce.Bu yollar akıcı bir trafiğe sahip olsa, bu vatandaşlar karşıdan karşıya nasıl geçsin değil mi ? Yollardaki çizgi eksikliği, asfalt kalitesizliği falan tekrar tekrar değinmiyorum.

(+)

(+)

Bu arada yan yollardaki aydınlatma ve elektrik direkleri çok hoş gerçekten.Havalimanından geliyorsun ya "burası İzmir" dedirtiyor cidden.

(+)

Trafik yine tıkalı.Üst geçidin mimarisi, estetiği harika. O sunta panelle ne ola ki ?
Ayrıca üst geçide gelmeden görülen yol ayrımındaki tabela da çok kocaman, ne o öyle insanın gözüne sokar gibi değil mi?

(+)

Asfalt kalitesi, çizgilendirmenin olmayışı, bariyerlerin hali falan artık değinmiyorum burada daha ilginci bu viyadüğün kenarından atlasak, binanın camlarından girebilir miyiz acaba?

Bir de şehrin genel bir çöp ve koku sorunu var.Bu resim yine havalimanı yolunda çekildi.Turistleri karşılayan manzaralardan biri.Adamlar İzmir'e geldiklerini hissetsinler diye özellikle yapıyor belediye bence.Şehre girer girmez alışsınlar diye.

Bir tane de bu rezil trafiğin hayati sonuçlarıyla ilgili bir resim koyalım.Normalde tüm araçların ilerleyip sağa çekilmesi gerekirken hepsi duruyor görüldüğü gibi.Öyle yoğun bir trafik kaosu var ki adım atamıyor araçlar.Allahtan ileride ışık varmış, yeşil yanınca trafik bir miktar aktı da itfaiye trafiğin içinde saplanıp kalmadı.

Gelelim sadede, ben İzmir'in genel sorunlarını bilmem.Sadece senede bir defa uğradığımda karşılaştığım manzaraları paylaştım.Siz de bilin diye.Havalimanından şehrinize gelenler bu manzaralarla şehrinize giriyor, haberiniz olsun.

ozan)
9 yıl önce - Pzr 25 Tem 2010, 14:47

Kardeş bu evlere gecekondu demek saçmalığın daniskasıdır!

İller birilerine laf atıp, suçlayacaksın, bu evlerin tamamını imar aflarından yararlandıran tapularını, oturma izinlerini kendi elleriyle veren Turgut Özallardan, Saadet zincirlerinden bahset bizlere...

Boş konuşuyorsunuz.

Bu halk -eksikleri olsada- İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaptıklarını görüyor. Uğraşlarını biliyor. Topbaşlar, Gökçekler gibi günübirlik siyasette kullanacakları projeler üretmediğini biliyor. İzmir'in altyapı sorunlarını nasıl çözdüklerini görüyor. Yer altı çöpleri yaptığını görüyor. İzmir'i demir ağlarla sardığını biliyor. Turist çekmek uğruna gemileri körfeze sokmak için turistleri gezdirmek için neler yaptığını biliyor. Şu anda Türkiye'de her ilçesinde biyolojik arıtması olan ve bu arıtmaların tamamının CHP yönetiminde yapıldığını biliyor. Bu ilçelerdeki arıtmaların kapasitelerinin nasıl artırıldığını biliyor. Körfezden çıkartılacak çamurla elektirik üretileceğininde farkında İzmirli. Arta kalan verimli çamurla tarımın gelişeceğini, körfezde azalan çamurla körfezinde daha iyileşeceğini biliyor. Avrupalılaşmak için Türkiye'deki tek Doğal Yaşam Parkı projesini nasıl hayata geçtiğinide görüyor İzmirli. Şehrin göbeğindeki virane tarihini binaları nasıl hizmete soktuğu, 2 yıl öncesinde kadar tinerciler mekanı olan bu binalarda ücretsiz halk için kültür etkinleriklerinin nasıl yapıldığınıda biliyor izmirli. Derelerin nasıl ıslah edildiğini de biliyor vesselam. İnsanlar ölmediğini görüyor. Kaldırımların birçok Avrupa şehrinde örneği olduğu gibi betonla yapıldığını biliyor. Kaldırım mazgallarıyla hem yağmur suyunun toplanmasının halledildiğini hemde şehre estetik görüntü kazandırdığınıda biliyor İzmirli. TOKİ'nin yaptığı bozuk altyapıyıda İBB düzeltiyor Kadifekale eteklerinde ki evler yıkılıyor. Üstelik evler yıkılırken İstanbul'da olduğu gibi halk mağdur edilmiyor. Belediye TOKİ'den konut alıyor, halka cuzi bir miktarda satıyor. 1950'li yılların sağ iktidarları Agora antik kentinin taşlarından ev yapılmasını izin veriyordu malum, şimdi o evlerde bu taşlar teker teker ayıklanıp yıkılıyor. Dünya'nın en büyük Agora'sının kazısı bir CHP yönetiminde başlıyor. Bisiklet yolları açılıyor. İzmir şehir içinde Türkiye'den en ucuz ulaşımı kullanıyor. Belediye son 2-3 yılda filosunun %70-80 inini klimalı son model otobüslerle değiştiriyor. Yeni caddeler, alt geçitler, üst geçitler açılıyor. Her ilçeye istisnasız her ilçeye belediye kapalı spor salonları yapıyor. Yeni rekreasyon alanları ortaya çıkıyor.... Tüm bunları yaparken Türkiye'de en çok borç ödeyen belediye oluyor. Borçlarının çoğunu kapatıyor. Gökçek gibi bu borçları nasıl kapatıcağız diye bakanlara yalvarmıyor. Gökçek gibi metroyu ben bitiremedim Binalicim gel sen bitiriver de demiyor

Daha inan çok şey sayabilirim

Üstelik tüm bunları KİK gibi bir kurumun zulmü karşısında eğilmeden, bükülmeden yapabiliyor

Biz mutluyuz.
Mükemmel değiliz ama o yolda emin adımlarla ilerliyoruz.
Hiç şüpheniz olmasın

H.Bayraklı
9 yıl önce - Pzr 25 Tem 2010, 15:04

Alıntı:
Milano'da şehir içindeki 2 semt arasında kolaylıkla yürüyebilirsiniz.

İzmir'de ben Bayraklı'dan Bornova'ya rahatlıkla yürüyebiliyorum. Aynı şekilde gene Bayraklı'dan Karşıyaka'ya ve Bostanlı'ya da yürüyerek gidebilirsiniz. Yaya yolları mevcut.

İzmir'in diğer yerlerine gelirsek, Konak'tan yürümeye başlarsanız Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe ve Urla ilçelerine rahat bir şekilde yaya yollarından yürüyerek gidebilirsiniz.

Ama Bornova'dan Alsancak'a gitmek mantıksız...
Alıntı:
Mesele otoyolları yürünebilecek hale getirmek değil.Şehrin göbeğinden otoyol geçirmemek.Bunu anlamanız için gerekli olan her türlü rehabilitasyon olanağı Ankara'da mevcut, bekleriz.

Kuzey Çevre Yolunu, İzmir'in göbeğinden Bornova'ya adeta bıçak sokarcasına yapan şu anki başımızdaki Ankara'daki hükümettir... Hemde viyadükler ile yaptı...

Gecekondulara tapu dağıtmak ise gene sizin görüşünüzdeki kişiler zamanında olmuştur..

Alıntı:
Üst geçidin mimarisi, estetiği harika. O sunta panelle ne ola ki ?

Bu estetiği harika üst geçitler sizin görüşünüzdeki kişilerin İzmir'de iktidarı elinde bulundurduğu zamanlardan kalma şaheserlerdir. Şimdi ise Aziz başkanımız asansörlü, yürüyen merdivenli modern üst geçitler yapıyor. Çoğu tamamlandı.. Elinde fotoğraf olan arkadaşlar İ.HAKKI'ya göstermek için eklerse buraya sevinirim...

Alıntı:
Bir de şehrin genel bir çöp ve koku sorunu var.

Büyükşehir Belediyesi geçen gün 5.000 adet yeni çöp konteyner'i siparişi verdi... İzmir'in en ücra köşesine kadar her yere çöp konteyneri koyacaklar....

Şu İzmir'de bu zamana kadar ben pek fazla trafikte takılmadım... Takılıyorsam yılda en fazla 3 veya 4 kere takılıyorumdur. Onun haricinde genelde hiçbir zaman trafiğe takılmam...

At gözlüğü takıp sadece İzmir'e bakacağınıza İ.HAKKI bey, kafanızı çevirinde İSTANBUL'un trafiğine bakın... Resmen içler acısı... Ara sokaklarda araç parkedecek yer bile bulamıyorsunuz.
Ama İzmir'de istediğiniz ara sokağa girin 5 dakika içerisinde park edecek bir boşluk bulabilirsiniz.

Zafer A

9 yıl önce - Pzr 25 Tem 2010, 15:22

Komik hakkaten yahu, adam düya üzerindeki en mantıksız yürüme rotasını koydu önümüze; "Ben Bornova'dan AlsancaK'a yürüyemiyorum" dedi, çıktı işin içinden . Kardeşim burası deniz şehri, sen kalkıp karasal yürüme rotası yapmışın, adama gülerler Ha, ama illa da "ben yürücem oraya" dersen, kalkıp köyden indim şehre hesabı otoyol viyadüğüne neden çıkarsın be kardeş? Bornova'nın içinden Manavkuyu'ya doğru, ordan da Bayraklı sahiline geçer bi güzel yürürsün, de ne gerek var

Hayır onu geçtim, Bornova'dan geçen devlet karayoluna laf atmışsın Yahu adı üstünde bak "devlet yolu", adı devlet yolu olan şeyi kim yapar sence? Bunu bi yana koyalım, o yol da iyiki yapılmış ama bu da ayrı bir gerçek. Burası memur şehri değil, o yol olmasa organize sanayi bölgelerinden limana tırlar nasıl gelicekti?

Havalanından gelirken trafik var vs saymışsın. E arkadaş, serbest bölgeden, ticaret merkezlerinden geçiyorsun, tekrar edicem burası memur şehri değil, insanlar saat 9 da bürolarına kapanıp akşam 5 te mesai sonu yapmıyorlar, ticari hareket var devamlı, bu da araba ile oluyor belki bilmiyorsundur Madem trafiğe girmek istemiyorsun, ne demeye o yoldan geçersin, Güney Çevre Yolundan Sahil Yolu'na in paşalar gibi rahat rahat devam et yani

sayfa 1
123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet