Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
onurnazliaka
4 yıl önce - Çrş 21 Tem 2010, 16:51
Denizli'de nerede ne yenir, nerelere gidilir?

Denizli bölümünde böyle bir başlığın eksikliğini fark ederek başlığı açıyorum. Denizli'de ne yenir, nerelere gidilir bilgisini bu başlıkta paylaşabiliriz. Turizm yönünden zengin olan Denizli'nin zaten gezilecek yer konusunda oldukça yeterli ve doyurucu başlıkları var; ancak yemek ve mekan konusunda böyle bir başlık yok. Dolayısıyla başlığın seyri de Denizli lezzet durakları üzerine olacaktır diye düşünüyorum.

Ayrıca başlık Diğer Şehirler-Denizli bölümüne alınırsa Denizlili arkadaşlar ve Denizli meraklılarının başlığa erişimi açısından kolaylık sağlanmış olur.

mehmet20
4 yıl önce - Çrş 21 Tem 2010, 17:16

Kebapçı Halil'e gidilmesi gerek diye düşünüyorum. Kebabı çok leziz oluyor.

http://www.kebapcihalil.com/

Değirmende Alabalık da tavsiye edilir. Kaşarlı alabalık muazzam güzellikte oluyor.

onurnazliaka
4 yıl önce - Çrş 21 Tem 2010, 17:36

Şekerci Hacı Şerif

Şekerci Hacı Şerif Denizli'nin en meşhur şekercisi. 1938'de Babadağ'da kurulan işletme sonradan Denizli'ye taşınmış. İşletmenin ünü yurt çapında biliniyor, TRT FM'de yer alan Hacı Şerif reklamları da işletmenin tanınınırlığını arttırıyor.

Şekerci Hacı Şerif'te çok çeşitli ürünler satılıyor. Ancak bunlardan en meşhuru hangisidir dersek ilk olarak irmik helvası akla gelir. Süt, künar, tereyap, bal, irmik, çam fıstığı karışımından yapılan irmik helvası Denizlililer'in çok sevdiği bir lezzet. Hacı Şerif'in irmik helvasını klasik irmik helvalarından ayıran yanı tazeliğini kaybetmemesi ve içeriğinin oldukça zengin, lezzetli olması. Bu lezzetli irmik helvasından her gün kilolarca satılıyor.

Hacı Şerif'in irmik helvasının yanında diğer ürünleri de meşhur. Pek çok çeşit ve kalite sınıfına ayrılmış lokumlar, kabağı her gün Hatay'dan özel olarak getirtilen kirece yatırılmış kabak tatlısı, Şam tatlısı, tulumba, ekmek kadayıfı, şekerlemeler, çikolatalar, kaymaklı sarma, hediyelik ürünler, drajeler ve daha nicesi. Hacı Şerif'in ürün listesi oldukça uzun. Tüm bu ürünler oldukça hijyenik ortamda ve kaliteli malzemelerle yapılıyor, damaklarda iz bırakıyor.

Hacı Şerif Denizli'de Çarşı'da, Çınar'da ve Pekdemir AVM'de yer alıyor. Ürünler her gün taze bir biçimde satışa sunuluyor.

Şekerci Hacı Şerif

Şekerci Hacı Şerif'in meşhur irmik helvası

Şekerci Hacı Şerif'in meşhur irmik helvası

onurnazliaka
4 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 22:53

Nazilli Sevilen Pide

Denizli'nin yemeklerinden en önemlisi de pide. Her köşe başında pideciler mevcut. İşte bu pidecilerden biri ve oldukça güzeli Nazilli Sevilen Pide.

Nazilli Sevilen Pide'de adı üzerinde Nazilli pidesi yapılıyor. Açık olarak yapılan Nazilli pidesi oldukça lezzetli. Bunu sağlayan da malzemesinin bolluğu ve hamuru. Bir açık pide olduğundan dolayı pidenin ıslak yani biraz cıvıklı olması gerekir ki kolay yensin, kurumasın. Nazilli pidesinin ıslak-cıvıklı olmasına özen gösterildiğinden rahatça yeniyor, pidenin tadına varılıyor. Bizim bildiğimiz tek malzemeli pide çeşitlerinin yanısıra kıykaş, kuşkaş gibi 2 malzemeli pideler de mevcut. Ayrıca Denizli'ye özgü tatlı pide olan tahanı da bulabilirsiniz.

Burada fiyatlar kuşkusuz ki oldukça uygun. Örneğin kıymalı pideyi 3,5 lira gibi bir fiyata yiyebiliyorsunuz. Pidenin yanında sınırsız salata ve közlenmiş biber servisi de yapılıyor. Şahsen tüm Denizli ziyaretlerinde uğradığım ve pidesini çok sevdiğim Nazilli Sevilen Pide'yi sizlere rahatlıkla önerebiliyorum.

Nazilli Sevilen Pide İstikal Mahallesi, İstiklal Caddesi No: 84/A'da, İncilipınar Parkı'na varmadan hemen sağda yer alıyor. Paket servisi de bulunan Nazilli Pide'ye 212 30 98 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Nazilli Sevilen Pide

Nazilli Sevilen Pide

Nazilli Sevilen Pide

Nazilli Sevilen Pide

Nazilli Sevilen Pide

Emir ERTEN
2 yıl önce - Sal 31 Tem 2012, 02:52

Şimdi ben Denizli'ye gittim mi nerde, en iyi, ne yiyebilirim?Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.Ha bir de pahalı olmayacak.

hilmis2000
2 yıl önce - Sal 31 Tem 2012, 15:11

denizli halkında pek dışarıda yemek yeme kültürü çok gelişmemiş durumda kanımca, öyle şahane kaliteli restoranlar, orjinal yemekler pek yok...

var olan restoranlarda öyle aman aman parmak ısırtan cinsten aslına uygun leziz yemekler pek bulunmuyor... bazı restoranlara gittim o su süper, bu su süper diye ama hepsi bence ortalama seviyedeydi...

yöremize özgü çok yemek olmasına rağmen maalesef pek bir yerde bulmak zor,ancak evlerde bulunur...

ha denizli kebabı ayrı tutuyorum...

diğer bir çok şey diğer kentlerde var olduğu gibi aslında...pide,lahmacun,ev yemekleritost-hamburger vs...

cerbay167
1 yıl önce - Cmt 27 Tem 2013, 23:46
Denizlide ne yenir ne içilir?

Cankurtaranda Muhtarın yerine gidin...
çok güzel kebap yapıyor.
ayranı veya koyun yoğurdu isteyin.

ha şehir merkezinde yiyecekseniz kebapçı enverin yerine gidin.
Bayramyerinde.

biliyorsanız yapmasını teneke kebabı yapın

sinan2094

1 yıl önce - Cmt 27 Tem 2013, 23:59

Kesinlikte Bayramyerindeki Kebapçı Enverde Denizli Kebabı yenir. Deneyin pişman olmazsınız...

bu da "yol üstü lezzet duraklarındaki videosu"

Vural Demir

10 ay önce - Çrş 29 Oca 2014, 21:47

5 gunluk tatilimi denizli ve izmir bölgesini gezicem pamukkale antik kent paraşütle atlama ve efes şu an için planımda onun dışında başka sizin önerdiğiniz nereler var mutlak görmem gereken yardımcı olursanız sevinirim askerliği denizli 11. piyade tugayında 2005 yılında yapmıştım kısa dönem olarak ama pek gezme fırsatım olmadı.

ismail karagöz

10 ay önce - Prş 30 Oca 2014, 17:35

Alıntı:
5 gunluk tatilimi denizli ve izmir bölgesini gezicem pamukkale antik kent paraşütle atlama ve efes şu an için planımda onun dışında başka sizin önerdiğiniz nereler var mutlak görmem gereken yardımcı olursanız sevinirim askerliği denizli 11. piyade tugayında 2005 yılında yapmıştım kısa dönem olarak ama pek gezme fırsatım olmadı.

Bireysel mi yoksa grup şeklinde mi gezeceksiniz?Karahayıt Kırmızı suyu ve laodikya antik kentini de gezin.Pamukkale'ye yakın.Denizli'de yemek yiyecekseniz Bağbaşı'nın üst taraflarındaki restaruantları önenirim.Denizli merkezdeki Horoz heykelinide bir görün isterseniz.Havlu bornoz ihtiyaçsa Babadağlılar çarşısına uğrayın.Kafeler için Forum Çamlık ve Çamlık caddesini değerlendirebilirsiniz.Çamlık Mesireliğini de gezin.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET