Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Simurg_34
2 yıl önce - Cmt 01 Ağu 2015, 12:15

Sanıyorum Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na atanması beklenen Abidin Ünal ve ileride kuvvet komutanı olması beklenen Kamil Başoğlu da Kayserili.

Demek ki sadece iş adamı yetişmiyormuş. (:

Nazmi

2 yıl önce - Prş 06 Ağu 2015, 09:41

Alıntı:
Sanıyorum Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na atanması beklenen Abidin Ünal ve ileride kuvvet komutanı olması beklenen Kamil Başoğlu da Kayserili.

Genelkurmay başkanından sonra,Hava Kuvvetleri komutanlığına da hemşehrimiz
Orgeneral Abidin Ünal getirildi

Alıntı:
TSK'da yeni dönem

TSK’nın yeni komuta kademesi şekillendi. Genelkurmay Başkanlığına Orgeneral Akar getirildi. Kara Kuvvetleri’ne Çolak, Hava Kuvvetleri’ne ise Ünal getirildi. Oramiral Bostanoğlu’nun görevi bir yıl uzatıldı. Balyoz sanığı 3 albay terfi ederken, paralel yapıya yakın olduğu iddia edilen personel terfi almadı.

Yüksek Askeri Şura Ağustos ayı olağan toplantısında, TSK'nın yeni komuta kademesi belli oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) dün tamamlandı. Çalışmalar ve alınan kararlar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül tarafından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın onayına sunuldu. Kararlar Erdoğan'ın onayının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından açıklandı.

Kayseri damgası

YAŞ kararında ilginç bir ayrıntı dikkat çekti. Yeniden şekillenen komuta kademesinde iki Kayserili yer aldı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'ın memleketi Kayseri. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Trabzon, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi ise Ankara doğumlu.

[ ! ]

Simurg_34
2 yıl önce - Prş 06 Ağu 2015, 10:25

Nazmi 3 değil 4 general var.
1. Ordu Komutanlığı'na atanan Kamil Başoğlu'nun yanı sıra KKK Kurmay Başkanlığı'na atanan Orgeneral İhsan Uyar'da Kayseri Yeşilhisarlı.

Sağlam kadro, sağlam irade

mahmut11
2 yıl önce - Pzr 23 Ağu 2015, 11:34

Dün gece Talasda,(Bahçelievler Tramvay İstasyonu yakınları) 12-13 yaşlarında çocuklar ellerinde dijital tartilar vardı, insanları yoldan çevirip, abi tartınır mısın? dedi, önce ne bunlar ya dedim, geçtim, sonra düşündüm, tartındım, 1 lira dedi. sonra ben de sakasina, AA pahalı yahu dedim. hadi 75 kurus olsun bari dedi. Sonra konuştuk, ailesi esnaflığı öğrensin diye göndermiş. Bu bence br Kayserili'yi diğerlerinden farklı kılan özelliklerden en göze çarpanı.

Misafir fa0

1 yıl önce - Pzr 20 Mar 2016, 13:40

öncelikle selamın aleyküm arkadaşlar bn murat kayseriliyim bakıyorum youmlara herkes bişey söylüyo bakın bn kendi memleketimi savunmuyorum herkesin memleketi kendine güzeldir kayseriililer cimri deyildir sadece hesap bilirler

Misafir ddc

1 yıl önce - Pzr 20 Mar 2016, 14:50

Yengem ve ailesi Kayserili'dirler çok severim onları, ayrıca birde şirkette Kayserili bir mühendis çocuk vardı, hem akıllı hem bilgili hem terbiyeli hemde zeki biriydi, Kayseri için olumsuz fikrin bile olsa bu çocuk sayesinde değişir.

Misafir 3a8

1 yıl önce - Pzr 24 Tem 2016, 14:18

avşar Türklerinin yoğun olduğu ilimiz ama ben sevmem kayserilileri ,para huyundan vazgeçerlerse iyi olur,sırf bu yüzden uzak duruyorum.

Nazmi

1 yıl önce - Pzr 24 Tem 2016, 21:04

Vatan evladı, Kayseri'nin gururu.. Hulusi Akar Paşa.

Sezgin G.
1 yıl önce - Pzr 24 Tem 2016, 23:26

Bu cimri saçmalığı da nereden gelmiş bilmem, Kayserililer cimri değil, tutumludur.

Misafir 8b5

1 yıl önce - Pts 25 Tem 2016, 13:45

Başarıya olan eğilimi.
Her nesilde mutlaka yetenekli ön planda insanlar çıkar Kayserililerden.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET