Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
berk okul
9 yıl önce - Pts 23 Ağu 2010, 16:10

Alıntı:
Niyemi Konya?

Cünki Konya tarihtede bilim sehriyidi ve medreseler sehri Konya olarak anilirdi.

Simdi ise üniversiteler sehri Konya olarak anilacak.

Kötümü?

konyada öğrencidaha aklıbaşında olacağındandır. antalyaya izmire hiç açmazlar

dmusa
9 yıl önce - Pts 23 Ağu 2010, 16:22

açılan özel üniversiteler konyalı işadamlarının öz sermayeleri ile açılmaktadır. Bu da onların konyaya verdiği değeri göstermektedir. ayrıca böyle işadamlarımız olduğu içinde konya adına seviniyorum.

Uğur!
9 yıl önce - Sal 24 Ağu 2010, 11:46

Alıntı:

Ne alaka ?
Gel bi gör bakalım Konya' yı. Ondan sonra yorum yap.

Burada "Neden Konya" yı tartışacağınıza "Neden benim şehrim değil" i tartışın.
Daha mantıklısını yapmış olacaksınız.

Yusuf Esengül

9 yıl önce - Sal 24 Ağu 2010, 13:05

Konya'ya daha önce gelmemiş olanların kafasında nasıl bir imaj varsa .....

Konya bir Türkiye şehridir. Hz.Mevlana'dan dolayı manevi bir iklimi olduğu doğrudur. Ama diğer şehirlerde neyi görürseniz Konya'da da onu görürsünüz.

Şehrin coğrafi konumu itibari ile avantajlı olması, halkının girişimci olması özel üniversite konusunda biraz öne geçiriyor.

Ahmet Bey
9 yıl önce - Sal 24 Ağu 2010, 13:35

Konya'ya hayirli olsun , tarihten bu yana degerli sahsiyetlerin yetistigi Selcuklu başşehri ilim ve irfan merkezinede bu yakisir...

Alıntı:
. antalyaya izmire hiç açmazlar

senin gibilerden bir halt olmayacagini bildikleri icindir..
Sen once kendi evinin onunu temizle ... Senin akli basinda! memlektinde (Sivas) insanlar vahsice diri diri yakildi (madimak) ... zaten saygi duymani beklemiyor kimse bari abuk sabuk mesajlar yazip kendini rezil etme..

skemal42
9 yıl önce - Sal 24 Ağu 2010, 14:23

Alıntı:

Bu tip insanlara bir şey anlatmanız mümkün değil.
Konya'nın kişibaşına en az kamu yatırımı alan illerden olduğunu, kendi yağıyla bu noktaya geldiğini, müteşebbisi ve hayırseveri sayesinde eğitimde bir adım öne geçtiğini, şehir içindeki bir çok yatırımın belediyenin öz kaynakları ile gerçekleştiğini, Konya'nın bir kobi cenneti olduğunu, üniversitelerin bu kobilerin büyümesi ve ulusallaşması hatta uluslararasılaşması için gerekli olduğunu söyleseniz bile siyasi saplantıları akıllarının önüne geçecek, yine çocuk gibi zırvalamaya devam edeceklerdir.

mehmet mendoza
9 yıl önce - Sal 24 Ağu 2010, 17:48

Alıntı:
Şehrin coğrafi konumu itibari ile avantajlı olması, halkının girişimci olması özel üniversite konusunda biraz öne geçiriyor.

Konya insanın girişimci olduğu kesin. Buna itirazım yok. Ama Konya'ya açılan vakıf üniversiteleri direkt Konyalılar tarafından açılmış gibi yazıyorsunuz.

Mevlana Üniversitesi: Dolaysız olarak cemaatin üniversitesidir. Şu an Türkiye'nin fırsat buldukları heryerine açmaktadırlar. İzmir'de Gediz Üniversitesi, GAziantep'te Zirve vb. Sermaye ağırlığı cemaattenndir. Hatta akademik kadrosu bile...İnceleyin derim.

Karatay Üniversitesi: KOnya Ticaret Odası öncülüğünde fakat TOBB desteğindedir. Konya Ticaret Odasının maddi imkanları hayatta yetmez, yetse de üyeleri "istemezük" der...

Alıntı:
Öğrenciler tercihte bulunacak ve Ekimde eğitim öğretim başlayacak. Ancak üniversite faaliyetleri çok önceden başladı.Yani yapılanmalar tamamlandı. Kadro tamamlandı.

Mevlana üniversitesinin akademik kadrosu son derece yetersizdir. Tamamlanmış ibareniz yanlıştır. Bu üniversitenin istanbul, ankara gibi şehirlerden yetkin öğretim üyeleri getirmeleri beklenirken,yalnızca bir elin parmağı kadar gerçekleşmiş, geri kalanı selçuk üniversitesinden ve benzeri düzeyde üniversitelerden sağlanmıştır. Bu nedenle maddi, teknolojik olanaklar açısından çok iyi düzeyde olan mevlana üniversitesinin, akademik kalite olarak vasatın üzerine henüz çıkamadığını düşünüyorum.örneğin ingilizce eğitim vereceğini beyan eden mevlana üniversitesi mühendislik fakültesine, üds den 71 alan birini araştırma görevlisi olarak alarak beni hayrete düşürmüşlerdir.
http://www.mevlana.edu.tr/dokuman/20100820-tr-ara ...8.2010.pdf

Karatay üniversitesinin ise Mühendislik fakültesinin akademik kadrosuna çok beğendim.Konyadaki üniversite eğitim kalitesinin çok üzerinde. Keşke benim okuduğum dönemde olsaydı da ben de okuma şansı yakalasaydım örneğin Mekatronikte. Tebrikler Karatay Üniversitesi. Tobb desteği hemen belli ediyor kendini.
Karatay üniversitesinin, iibf bölümleri için aynı şeyleri söylemek mümkün değil ne yazık ki. Vasat.

Başka da icraata yansımış bir üniversite projesi yok. Diğerleri yalnızca proje.

O nedenle, yakında Adana'ya da bir cemaat üniversitesi açılır kanaatindeyim. TOBB'u bilmem

sedat karahallı
7 yıl önce - Cum 18 Oca 2013, 21:25

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Beyşehir'de basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Akış, üniversite oluşumuna doğru emin adımlarla ilerlediklerini ve üniversitenin isminin mutlaka Eşrefoğlu Ali Akkanat Üniversitesi olmasını istediklerini dile getirdi.

Kaynak:konhaber.com

sayfa 5
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET