Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
a.tuna
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 17:18

Alıntı:
Mevlana'da Eğitim Öğretime geçildi mi?Eylül'de geçilir benim bildiğim kadarıyla.

Evet Yusuf Hocamın da dediği gibi faaliyette olan 4 üniversite var,

bunlardan; Selçuk Üniversitesinin dışında, Mevlana Üniversitesi ve KTO Karatay Üniversitesi bu sene itibariyle eğitime başlıyorlar.
En yakın zamanda başlayacak bir başka üniversitemiz, Devlet Üniversitesi olan Konya Teknik Üniversitesi, arkasından da Meram Üniversitesi geliyor.

Yusuf Esengül

9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 17:18

Alıntı:
Mevlana'da Eğitim Öğretime geçildi mi?Eylül'de geçilir benim bildiğim kadarıyla.

Öğrenciler tercihte bulunacak ve Ekimde eğitim öğretim başlayacak. Ancak üniversite faaliyetleri çok önceden başladı.Yani yapılanmalar tamamlandı. Kadro tamamlandı.

ismail iğdi

9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 18:04

Alıntı:
Hehe sana da alıştık neredeyse ayda bir Konya ile ilgili iyi bir haberi sulandırmana. Arkadaşım senin işin gücü yok mu? Nedir senin gibi birtakım Eskişehirlilerdeki Konya hazımsızlığını bir türlü anlayamadık. Zamanında sizin tavuğunuza kış mı dedik?Eskişehir Konyadan her anlamda küçük bir şehir ve bu yüzden bir komplekslik içerisinde olabilirsiniz ama lütfen bizim başlıkları artık pis düşüncelerinizle kirletmeyin. Bakın ben hiçbir zaman Eskişehirle ile ilgili herhangibir başlığa sırf eskişehirliler gıcık olsun diye mesaj atmadım ve hiçbir Konyalıda bu yola başvurmadı. Ama ne hikmetse Konya ile ilgili her başlıkta bir eskişehirli veya Konya görünümlü eskişehirli gıcık herifin biri uyuz uyuz mesajlar atabilmekte biz artık bunu istemiyoruz

TOKAT gibi bir cevap

hazmedememe nedenleri bide adam gibi acıklayabilseler sorun degil ama sırf laf olsun dıye yazılan sacma sapan mesajlar sinir bozmaktan öte bir hal almaya basladı

gök-khan
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 21:22

Alıntı:
Konya'da bir üniversite girişimi daha: Ali Akkanat Üniversitesi (9 oldu)

Ne olacaksa bu kadar üniversite açınca?? Türkiye' nin her yerine bakkal dükkanı açar gibi üniversite açıyorlar lakin mezunlara yeteri kadar istihdam olanağının olmamasını da geçtim bu üniversitelerin içini dolduracak öğretim elemanı yok ki. Bünyesinde hiç profesör olmayan üniversiteler var şu an. Bu açılanlara kimler gelecek ya da yeterli olacakmı. Okutmanlarımı dolduracaklar içine? Öyle olacaksa hiç lazım değil beklesin daha.

Yakup

9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 21:28

Evet, bende okadar cok üniversiteye karsiyim...

üniversite yapa yapa bu geclerin problemini cözmüyorki..

Danimarkada 5 tane üniversite var, bir veya iki tanesi en iyi 100ler arasinda..

Türkiyeden kac tane ilk 100te acaba..?

Yusuf Esengül

9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 21:34

ÜNİVERSİTE AÇMAK HER BABAYİĞİDİN HARCI DEĞİLDİR

Bir üniversite açmak için , üniversite açma şartlarına haiz bir vakfınız ve muteber mütevelli heyetiniz olmalı.

En az 100.000 dolar paranız hazır olmalı.

Üniversite eğitimi verebileceğiniz kampüs inşa etmelisiniz, a.acağınız fakültelerin ihtiyacı olan derslik, kütüphane, laboratuvar, atelye, amfi gibi donanımınız olmalı.

Açılışınız TBMM,YÖK ve Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilmeli.

Piyasadan iyi öğretim elemanı almalısınız. Bunların her birinin maaşlarının 5000 dolardan aşağı olmayacağını bilmelisiniz.

Sonra devler liginde arenaya çıkıp adayların sizi tercih etmelerini bekleyeceksiniz. Burslarınız cazipse, yurtlarını yapmışsanız, tabela üniversitesi olmayacağınız hususunda insanları ikna etmişseniz adaylar sizi tercih edebilir.

Bunlar başlangıç.Şimdi aldığınız öğrenciye kaliteli eğitim verip mezun edip iş bulmaya geldi sıra. hadi kolay gelsin.

İşte bunları göze alabilenler açabilirler. Bazıları düşünür ama çok azı gerçekleştirebilir. Bakmayın 9 filan dendiğine, Konyamızda üniversite sayısı 5'i geçmez.

Ali Yılmaz
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 23:10

İnşallah bu üniversiteler içleri boş bölümlerle doldurulmaz. Hepsi birer bilim yuvası olsunlar tek dileğim bu.

sedat karahallı
9 yıl önce - Pts 23 Ağu 2010, 12:43

Beyşehir 2. fakültesine kavuşuyor. Bu fakülteler büyük ihtimalle ilçede kurulacak üniversitenin temelleri olacak. Türkiye'de kaç ilçede iki fakülte vardır ki? İşte haber:

http://www.memleket.com.tr/news_detail.php?id=76601
İkinci fakülte resmi gazetede yayınlandı

İkinci fakülte kurulması ile ilgili Bakanlar Kurulu kararının Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesi sevinçle karşılandı

Selçuk Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösterecek Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi’nin kurulması ile ilgili Bakanlar Kurulu kararı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül imzasıyla Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayınlandı.

Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, işletme fakültesinin kurulma kararının Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından yaptığı yazılı açıklamada, Beyşehir bölgesi olarak çifte sevinç yaşadıklarını bildirdi. Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Turizm İşletmecilik Fakültesi’nin kurulmasının ardından Beyşehir’de ikinci bir fakültenin daha faaliyet göstereceğini belirten Taşcı, “Bu fakültenin açılışının da Bakanlar Kurulu kararıyla resmiyet kazanması bizleri son derece memnun etmiştir. Bu kararla birlikte Beyşehir Türkiye’nin önemli eğitim merkezlerinden birisi haline gelmiştir” dedi.
Taşcı, “Biz ilçemizin gelişip kalkınabilmesi adına önümüze iki hedef koymuştuk. Bu hedeflerimizden birisi de eğitim konusuydu. Beyşehir’e fakülte kurulması en büyük hayallerimizden birisiydi. Bugün ikinci fakültenin de kurulmuş olmasının büyük onur ve gururunu yaşıyoruz. Beyşehir’imize hayırlı olsun. Bu konuda emeği geçen ve onay veren tüm yetkililerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

neşetyıldız

9 yıl önce - Pts 23 Ağu 2010, 13:54

Burada Beyşehirli işadamlarını kutluyorum,bütün ilçelerimizin işadamlarına örnek teşkil ettiler,işadamları Konya da yatırım yarışına girdiler,Konya artık eğitimin beşiği oldu.İnşaallah yakın zamanda bu üniversitede açılır.

erolcoş
9 yıl önce - Pts 23 Ağu 2010, 14:07

Konya ve Kayseri neden bukadar çok özellikle üniversite yatırımı alıyor anlamıyorum . Gerçi Turizm için bacasız sanayi derler ya üniversitede neredeyse öyle bişey oldu o kent için . Destek kesin görüyor hükümetten. 9 nüniversite çok fazla yaşadığım kent Adana +1 üniversiteyi bile açamıyor engeller çıkarılıyor sürekli bu garip ama değilmi?

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET