Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
S KARA
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 12:28
Özel/devlet ayrımı yapılmaksızın üniversitelerinin çokluğu ile bazı şehirlerimiz çok övülürdü.

Her ilimize üniversiteler kurulmadan önce, üniversite olan şehirlerimize kültür,sanat,gelişmişlik,modernlik gibi kavramlar da kullanılarak övgü dolu yorumlar yapılırdı. Üniversite olmayan şehirler geri kalmış gibi algılanırdı. O şehirlere de üniversite yapılması önerilirdi.
Artık üniversite olmayan şehir kalmadı diyebilecek seviyeye geldik. Konya şehrimiz mevcut üniversitesi ile kendini ülke içinde ve dışında çok daha iyi tanıtma imkanı buldu. Yeni üniversitelerle daha fazla tanınacak, gelir seviyesi artacak diye düşünüyorum.

Şahsi düşüncem ; 8,9 üniversite yerine 3,4 büyük üniversite olması çok daha yararlı olur.

myself
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 12:56

bu söylediklerime konyalı arkadaşlar kızacak ama şu bi gerçek Konya da 9 üniversite falan yok adı var sadece tıpkı statlar gibi gerci elma ile armut ama teşbihte hatta olmaz Birazda ayakları yere basan gerçeklere değinilirse daha iyi olur sanım böyle 10-15 üniversite kurslar gibi olan kadar bir kaç tane saygın kazanması zor kıymetli kaliteli insan yetiştiren olması bin defa daha iyi bu kadar özel üniversite İstanbulda varda ne işe yarıyor en verim çaglarında gençleri okul köşelerinde oylayın sonrda her üni mezunu iş bulmak zorunda değil tabi bu işte ticaret gözü ile bakan şehirciler gözünde parada başka birşey olmadıgı için 10 olsun 20 olsun bıkar gelsinler açın açın Konya Ankarayı geçti Ankara Bursaya çalım attı ... yarıştırın bu ülkenin gençleri geleceği kimsenin umurunda değil yazık valla

Türk Üniversitelerinin Dünya Sıralaması

sedat karahallı
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 13:04

Alıntı:
bu söylediklerime konyalı arkadaşlar kızacak ama şu bi gerçek Konya da 9 üniversite falan yok adı var

Aksini söylemedik zaten. Girişim dedik. 9. girişim.(bkz: başlık)
Bir de söylemeden edemeyeceğim, biraz noktalama işareti kullansanız iyi olur. Yukarıda yazdıklarınızı bilirkişiye okutmak zorunda kaldım. Üniversite eğitiminin böyle de bir faydası var işte.

myself
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 13:10

Alıntı:
biraz noktalama işareti kullansanız iyi olur. Yukarıda yazdıklarınızı bilirkişiye okutmak zorunda kaldım. Üniversite eğitiminin böyle de bir faydası var işte.

haklısın chat yapıyor gibi yazarsam böyle olur buda pc nin kötü bir yönü

a.tuna
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 13:26

"Ali Akkanat; Beyşehir Beyşehir yapan adam. Konya sanayisine büyük katkıları oldu. Antalyadaki beş yıldızlı otelleri de cabası. Konyaspora verdiği hizmetler yadsınamaz. Herşeyden önce O bir hayırsever"

Böyle bir adamın üniversite açmak gibi bir düşüncesi varsa, bu mutlaka içi dolu bir düşüncedir, yapacağım dediyse en iyisini yapar, gelir sağlamak için değil, Konyaya fayda sağlamak için yapar, eğitim çıtasını yükseltmek için yapar. Bizlerede böyle iş adamlarını desteklemek düşer.

Üniversiteler neden hep Konyaya yapılıyor diyen arkadaşlar var, çok komik bir yaklaşım, Konya yatırımcısı eğitime destek veriyorsa bu onların suçu mu

Furkan ÇINAR
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 14:25
-

Hehe başlığa alıştık artık neredeyse ayda bir yeni üniversite haberi geliyor Konya adına:)Başıltada görünce komiğime gitti 9 oldu hehe doğru ...
Ne diyelim inşallah hepsi açılır ve eğitim ve öğretim olur.Ancak inşallah dünya sıralamasında iyi bir yerlere gelirler.

Burak ÇİÇEK
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 15:34

İster 15 tane daha kurulsun ne yazar ki... Önemli olan verdiği eğitim değil midir? Yeni kurulan birçok üniversite gerek okutman gerekte diğer etkenler yüzünden eksik kalmaktadır. Konya'da okuyacaksa bir öğrenci, 'Selçuk Üniversitesi' önümüzdeki senelerde de tek adres olmayı sürdürecek!

Yusuf Esengül

9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 15:42

Konya'da şu anda faaliyette olan 4 tane üniversite var. Bunlar 1.Selçuk 2.Mevlana 3.KTO Karaty 4.Konya

Bunun dışındaki Meram,Çumra, Akşehir,Ilgın ve Beyşehir üniversiteleri sadece düşünce aşamasında. Bir eğitimci olarak hayata geçirilme şansı olan sadece Meram ve Çumra Tarım Üniversitelerine şans veriyorum. Hele Ilgın üniversitesi sadece bir fantaziden ibaret. Klasik Akşehir Ilgın rekabeti gibi bir şey.

Yani 4 faal ve 2 tane de olma ihtimali olan üniversite var.

hakan sağlam
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 16:20

Alıntı:
Hehe başlığa alıştık artık neredeyse ayda bir yeni üniversite haberi geliyor Konya adına:)Başıltada görünce komiğime gitti 9 oldu hehe doğru ...
Ne diyelim inşallah hepsi açılır ve eğitim ve öğretim olur.Ancak inşallah dünya sıralamasında iyi bir yerlere gelirler.
Hehe sana da alıştık neredeyse ayda bir Konya ile ilgili iyi bir haberi sulandırmana. Arkadaşım senin işin gücü yok mu? Nedir senin gibi birtakım Eskişehirlilerdeki Konya hazımsızlığını bir türlü anlayamadık. Zamanında sizin tavuğunuza kış mı dedik?Eskişehir Konyadan her anlamda küçük bir şehir ve bu yüzden bir komplekslik içerisinde olabilirsiniz ama lütfen bizim başlıkları artık pis düşüncelerinizle kirletmeyin. Bakın ben hiçbir zaman Eskişehirle ile ilgili herhangibir başlığa sırf eskişehirliler gıcık olsun diye mesaj atmadım ve hiçbir Konyalıda bu yola başvurmadı. Ama ne hikmetse Konya ile ilgili her başlıkta bir eskişehirli veya Konya görünümlü eskişehirli gıcık herifin biri uyuz uyuz mesajlar atabilmekte biz artık bunu istemiyoruz.

ibrahim alıcı
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 17:11

Mevlana'da Eğitim Öğretime geçildi mi?Eylül'de geçilir benim bildiğim kadarıyla.

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET