Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Behçet Uluvar

9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 11:37

Kurulan özel üniversiteler eğitim ticaretinden başka bir şey değildir. Bas parayı al diplomayı. Ne işe yarayacak sa
9 üniversite yerine 9 fabrika açılsaydı daha iyi olurdu.

En son Behçet Uluvar tarafından Sal 20 Tem 2010, 11:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Salih Baş

9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 11:38

Alıntı:
Niye Konya diye soran arkadaşların iyi niyetli olmadıklarını düşünüyorum.

İşte tam da bundan bahsediyorum.Konya gelişmesin diye benim bir çabam art niyetim var Konya ilerlemesinde ne olursa olsun.Hatta en geri kalan şehrimiz olsun.Ben orada okudum, oranın nimetlerinden faydalandım,ve oraya giderken öğrenciyken şimdi mühendisim.Benim iyi niyetli olmadığımı düşündüren nedir size?Konya'lı olmayışım mı?Lütfen tarafsız bakınız olaylara...

neşetyıldız

9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 11:45

Konya tarihi tekerrür ediyor,bilim ve teknoloji kenti oluyor,Konya hakettiği yere geliyor.Konya ülkemizin eğitim prototipi olarak örnek gösteriliyor.Konya bütün insanlığın nabzının attığı merkezdir.

skemal42
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 11:47

Alıntı:
düşünelim karşılıklı olarak.Niye Konya?
Yani Konya yeteri kadar öğrenci ihtiyacı karşılayacak üniversite kapasitesine sahip değil mi?Bir şehire 9 üniversite kurmanın mantığını anlayamıyorum ben.

Bu dediklerinizden başka ne anlaşılabilir? Ben soruyorum size: Niye Konya olmasın?
Konyalı elbirliği etmiş ilinin eğitim çıtasını yükseltmeye çalışıyor, sizler adeta ateş püskürüyorsunuz. Üniversite kurmak isteyen adama engel mi olalım? 'Çok üniversite oldu, sen üniversite kurma, fabrika kur' mu diyelim?
Alıntı:
işte ayrımclık sencilik bencilik. hepside tabelada kalacak sırf bazı kesimleri öne çıkartmak için yapılan hamleler. konyaya,kayseriye bol kepçe sivasa toka nanay

Keşke iyi eğitim veren çokça üniversitemiz olsaydı, yazı yazmayı öğrenirdin belki..Cevap vermeye bile değmez aslında. Anti-Konya hareket işbaşında..

En son skemal42 tarafından Sal 20 Tem 2010, 11:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ahmet Kozanlı
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 11:47

Konyada kaç devlet üniversitesi var , kaç özel üniversite?

skemal42
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 11:49

Kanunen kurulmuş 4 üniversite var şu anda. 2 özel, 2 devlet.

Salih Baş

9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 11:53

Konya da vatandaşlarımızın genel hali bu bence.Dışarıdan en ufak eleştriye Konya'yı kötülüyorlar diye düşünüp anti-konya gibi kelimeler üretip insanları sınıflandırmayı pek bir seviyorlar.
Şimdi Konya geçmişte blim merkezi diye 20 tane özel 2 tane devlet üniversitesi kurulması mantıklı mı sizce?Özel üniversitelerin çoğunun ne amaca hizmet ettiği ortada.Özellikle de Konya'da bazı kısımların imtiyazıyla belli kişilere hitap edecek olan özel üniversiteler kuruluyor.
Şimdi Bursa zamanında Osmanlı başkenti diye şimdide başkent olmasını mı isteyeyim bende?

Orhan Kınık

9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 12:05

Alıntı:
Özel üniversitelerin para kapısı olduğunu hem kurana hem devlete ciddi anlamda finans kaynağı olduğunu cümle alem biliyor.
Burda yanlış olan bir durum var mı? Özel üniversitelerin kamu yararına katkıda bulunması yanlış mı sizce? Biraz açsanız konuyu diyorum, feyz alsak bu ilginç yaklaşımından.

Salih Baş

9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 12:12

Bu yazdığım orada başka bir üyenin sorduğu soruya cevaben idi.
Özel üniversite kuranların kültür değerlerimiz artsın cahillik kalmasın herkes üniversite okusun da şehrimiz gelişsin gibi bir düşünceye sahip olmadıklarını düşünüyorum.
Düşük puanlarla belli paralarla özele giren öğrenciler ilerleyen yıllarda devlet üniversitesine geçip oradan mezun oluyorlar.Peki burada rant kapısı niteliğinden başka araç olmaktan başka ne iş yaptığı söylenebilir bu üniversitelerin.
Ben tüm özellere karşı değilim.Karşı olduğum Konya'ya milyonlarca özel üniversite açılması.Konya'yı çekemiyorum çok kıskanıyorum.(bunu da eleştri kabul etmeyen arkadaşlara yazıyorum)

sedat karahallı
9 yıl önce - Sal 20 Tem 2010, 12:14

Salih Bey; bizlwer memleketimizi sizin objektifinizden görmeye alıştık, resimlerinizi beğeniyle takip ettik. Ancak Konya hakkında bazı önyargılarınız olduğunun da farkına vardık. Aslında bu genel bir önyargı idi. Konyada yaşamış, onu tanımış bir kişi olarak sizden daha duyarlı bir yaklaşım beklerdik.
Ne yapalım şimdi? Özel üniversite kurmayı yasaklayalım mı?
Dedikleriniz bir tutarlılık içermiyor ve fikir üretmiyor?
Ne yapalım? Yasaklayalım mı? Konyaya üniversite neden gereksiz?
Önce bu sorulara cevap vermeniz gerek ki; tezinizin içi dolsun...

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET