Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ersin55
7 yıl önce - Cum 16 Tem 2010, 19:49
Bora Jet, İstanbul'dan Sonra Bursalıları da Uçuracak


Alıntı:
Bora Jet, İstanbul'dan Sonra Bursalıları da Uçuracak

Türkiye'nin Yeni Uçak Firması İstanbul Merkezli Bora Jet, İstanbul'dan Sonra Bursa'da da Uçak Seferleri Düzenleyecek. 'Bursa'yı Uçuruyoruz' Sloganıyla Harekete Geçen Bora Jet ve Bursa'daki Genel Satış Acentesi Cakalıoğlu Group, Yenişehir Havaalanı'ndan Uçuşlara Başlıyor.


Türkiye'nin yeni uçak firması İstanbul Merkezli Bora Jet, İstanbul'dan sonra Bursa'da da uçak seferleri düzenleyecek.

'Bursa'yı Uçuruyoruz' sloganıyla harekete geçen Bora Jet ve Bursa'daki Genel Satış Acentesi Cakalıoğlu Group, Yenişehir Havaalanı'ndan uçuşlara başlıyor. Haftada 16 uçuşun yapılacağı ve ilk seferin 20 Temmuz Salı günü Samsun'a yapılacağı seferlerin güzergahı içerisinde Trabzon, Sivas, Erzurum, Kayseri, Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Ankara, Van ve Üsküp bulunuyor.

Bursa'daki Genel Satış Acentesi Cakalıoğlu Group adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Cakalıoğlu, düzenlediği basın toplantısı ile Bora Jet'in Bursa'da düzenleyeceği uçak seferleri hakkında bilgi verdi.

Kervansaray Termal Otel'de düzenlenen basın toplantısında, Bora Jet'in Salı gününden itibaren Bursa Samsun seferi ile uçuşlarına başlayacağı müjdesini veren Cakalıoğlu, gelen talebe göre uçak seferlerinin daha da artacağını söyledi.

Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafi koşullar nedeniyle şartlara uygun araçları seçerek teknolojinin tüm imkanlarını yolcularına sunan ve 'ulaşımı kolay olan illerin gelişimi de kolay olur' hedefi ile hızla ilerleyerek bölgesel havacılık taşımacılığını üstlenen Bora Jet'in, Bursa ile uçuş noktasına bir yenisini daha eklediğini kaydetti.

"BORA JET'İN İLK Bursa UÇUŞU Samsun'a"

Bu projeye verdikleri desteklerden dolayı başta Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil'e teşekkür eden Cakalıoğlu, "Bora Jet'in ilk Bursa uçuşu, 20 Temmuz 2010 salı günü Samsun seferi ile başlıyor. Yenişehir Havaalanı'ndan saat 10.00-11.00 arası açılış programı ile uçuşlar başlayacak. Bora Jet, dünyada pek çok yerde kullanılan ancak Türkiye'de yeni olan Turboprop ATR 72 - 500 tipi pervaneli uçakları seçmesinin nedeni ise gece gündüz her türlü hava koşulunda, kısa ve yüksek irtifalı pistlere güvenli iniş kalkış yapabilmesidir." dedi.

Normalde 74 koltuk olan Turboprop ATR 72 - 500 tipi pervaneli uçaklarında yolcu konuforunun da göz önüne alınarak koltuk sayısının 66 yolcu kapasiteye indirildiğini anlatan Cakalıoğlu, şunları söyledi: "Bursa'yı uçuruyoruz' sloganı ile yola çıkan Bora Jet ve Cakalıoğlu Grup, artık Bursa'dan uçulmadık şehir, varılmadık destinasyon bırakmayacak. Yurt içi uçuşlarının yanı sıra, Üsküp'e de uçacak olan Bora Jet Bursa halkına hizmet vermekten büyük kıvanç duymakta."

İbrahim Cakalıoğlu, ilk uçuş Bursa Samsun seferinin yanı sıra, ilk etapta Bursa Erzurum, Bursa - Sivaş ve Bursa - Trabzon gibi illerede seferler düzenleyeceklerini belirterek, gelecek talebe göre, bu seferleri dahada ırtıracaklarını sözlerine ekledi.


(Cihan Haber Ajansı)

Bursa'ya sık giden birisi olarak bu habere çok sevindim; umarım uçuşlar düzenli olarak devam eder. Bursa'mıza ve Samsun'umuza hayırlı olsun


beratdemir
7 yıl önce - Cum 16 Tem 2010, 19:52

Bursa - Sivas uçuşları da konulmuş. Sivas ımıza da hayırlı olsun. Umarım uçakların doluluk oranı baya yüksek olurda sanayi merkezi Bursa dan sanayinin yeni gelişmeye başladığı Sivas arasında ulaşım altyapısının temelleri sağlam atılmış olur.

Ali Rıza Malkoç

7 yıl önce - Cum 16 Tem 2010, 20:17
bu habere sevindim


bursa-samsun arası anadolu jet uçuyor ama
ankara aktarmalı ve gecıkmelı uçuyorsunuz..
borajet ı bu tercıgınden dolayı kutluyoruz..birol kırbaş
7 yıl önce - Cum 16 Tem 2010, 21:26

Erzurum,Sivas,Trabzon,Samsun,Üsküp... Bursa adına Bursalıları fazlasıyla heyecanlandıran uçuşlar bunlar, geçtiğimiz yıllarda THY'de yaşanan sorunları ve kent olarak karayolu dışında üvey evlat muamelesi gördüğümüzü düşünürsek fazlasıyla umut vaadeden gelişmelerle karşı karşıyayız.

Lufthansa'nın Münih, Bora Jet'in çok merkezli uçuşları derken Yenişehir Havaalanı git gide hareketlenecek gibi görünüyor, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.


Berktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Cmt 17 Tem 2010, 16:23

Borajet İnternet bilet alımına Bursa-Yenişehir Havaalanını da ekledi.
Kaynak: http://www.borajet.com.tr/


sinan2094

4 yıl önce - Pts 27 May 2013, 03:31

bu uçuşların gidişatı ne oldu neden kaldırırdı bilgi verir misiniz?tolgasst

4 yıl önce - Pts 27 May 2013, 18:01

Uçuşlar devam ediyor.. Bir sıkıntı yok.. Borajet'in sitesinde de görebilirsiniz...

Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Pts 27 May 2013, 18:10

tolgasst demiş ki:
Uçuşlar devam ediyor.. Bir sıkıntı yok.. Borajet'in sitesinde de görebilirsiniz...

Dikkat ettiyseniz başlığın açıldığı 2010 yıllarında Borajet, Bursa'dan direkt Samsun, Trabzon, Sivas, Erzurum, Kayseri, Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Ankara, Van ve Üsküp'e seferler yapıyordu. Şu anda ise sadece Ankara kaldı ne yazık ki diğer şehirler iptâl oldu.


sinan2094

4 yıl önce - Pts 27 May 2013, 19:40

hala anlamıyorum herkes bursa ya direk uçuş isterken neden hala yapılamıyor ve yapılan iptal ediliyor.

zaferp

4 yıl önce - Sal 28 May 2013, 17:25

çok güzel olmuş keşke 2 3 ay önce başlamış olsaydısayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet