Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kemal Gönüleri

7 yıl önce - Sal 13 Tem 2010, 23:43
İstanbul Topkapı Sarayı Alay Köşkü

Daha önce , Topkapı Sarayı Başlığına yüklediğim Alay Köşkü fotograflarını bu başlığa taşımak ümidiyle.

(+)

Sefer Bayraktar'ın katkıları ile
Alay Köşkü

Kemal Gönüleri

7 yıl önce - Cum 16 Tem 2010, 11:14
Alay Köşkü

ALAY KÖŞKÜ
Padişah ve Erkanının ; geçit yapan alayları , seyretmeleri için Topkapı Sarayı dış suru üzerine yapılmış bir köşktür. 16.Yüzyılda yapıldığında ahşaptanmış sonradan II.Mahmut döneminde bugünkü halini almış.
Padişah gerek beşik alayları olsun gerek askeri alayları olsun bu Alay Köşkünden seyredermiş.
Osmanlı bugün yaşıyor olsaydı Padişahlarımız her halde otomobilleri ve tramvayı seyrediyor olurdu.

(+)  

(+)  

(+)

En son Kemal Gönüleri tarafından Cum 16 Tem 2010, 12:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Kemal Gönüleri

7 yıl önce - Cum 16 Tem 2010, 11:20

(+)

Alay Köşkü ve Laleler

Bulut Turhan

7 yıl önce - Pzr 01 Ağu 2010, 17:41

Değerli ve sayın Kemal abicim,
Her geçerken dikkatle baktığım,ben istemesem de gözümün kaydığı,sanki oradan biri bana bakıyormuşcasına gözümün kaydığı güzel bir yapı.Ne iyi olmuş bu başlığı açmanız.

Belki başka arkadaşlardan faydalı bilgiler gelir.Ben sizin girişte yazdığınızdan fazlasını bilmiyorum.
Bana hep sorar bazı misafirlerim,İstanbul dışından gelenler,bende bugün kü Ankara hipodrom neyse bu da O'dur derim.Protokolün askeri ve diğer törenleri izlediği yer diye.
Saygılarımla.

Kemal Gönüleri

7 yıl önce - Sal 03 Ağu 2010, 20:31

Alıntı:
Her geçerken dikkatle baktığım,ben istemesem de gözümün kaydığı,sanki oradan biri bana bakıyormuşcasına gözümün kaydığı güzel bir yapı.

Birgün bakan birilerini görürsen , sakın şaşırma. Zira Alay Köşkü bugün Gülhane Parkı Müdürlüğü İşletmesine Makam Odalığı yapıyor.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL