Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Esenyurt - İstanbul'un en kalabalık ilçesi
« önceki   123 ... 55565758   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 56
sefer bayraktar

2 ay önce - Pts 27 Ksm 2017, 18:51

Cumhuriyet mahallesinden Kıraç'a bakış....

(+)

sefer bayraktar

1 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 07:58

(+)

İnsan
1 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 10:43

Trafik, plansız yapılasma bunlara bağlı a-sosyal atmosferden ötürü defalarca kesinlikle Istanbul'u terk etmeliyim kararı aldım. Bir defa çekip gittim fakat şartlar geri dönmemi dayattı, döndüm. Istanbul'da yaşıyor olduğum 30 yıl icersinde son 3 yılda oldugu gibi bunalmamıştım. Nedenlerin detayına dair uzun geceler düşünmemin sonucunda salt yüksek katli binaların sorun olmadığını hatta, araziyi az işgal etmesinden, 100 metre de olsa bir kaç on saniye de apartman girişine inilebilen -her katta onlarca- asansör imkanıin ve yine bodrum katlarında bir kaç katlı otoparklarinin oluşu,
bu otoparkın içimde inip de gideceğiniz kata direkt asansörle çıkılabiliyor olunuşu vs vs. Tüm bu imkanların hiçte olumsuz olmadığına kanaat getirdim. O halde nedir problem-ler denecek olursa problem otoparkı olmayan 200 -300 hatta 500 metre uzunluğunda iki aracın yan yana geçemediği sokaklarda 3 er 5 er katlı derme çatlı yapılaşmalardır diyebilirim. Hemen 10 metre gerinizdeki arka sokağa gidebilmek için bile içinde bulunulan sokağı 300-500 metre gidip sonra bir 300-500 metre aynı istikamette yürümek gerekirken, 10mt2 dahi çocuk parkına ayirmayıp aracına otopark ayarlamayıp apatmanin bodrum katını kiraya verrmis açgözlü tamahkarliklardir çileden çıkartan. 1 milyona yakin nüfusun son bir kaç yılda yerleştiği bir ilçede 100 binlerce konuta imar ruhsat veripte bu kadar nüfusu yerleştirirken 30 -40 yıl evvel yapılmış mevcut yolların arttirilmamasidir,toplu taşima hizmeti sunulmamasıdır problem. Ha, yeni model yuksek katlı yapılaşma sorunlu degilmi? Elbette sorunlu fakat bu sorun yapılardan kaynaklanmayıp buralara yerlesen sonradan görme elitist havaya uyum saglama çabasında olan bizlerin kasılmaları sonucunda, işgüzar kişiliklerin firsattan rant sağlama amaçlı olusturdukları abartili disipliner iç yönetmeliklerdir. Yani eskilerde olduğu gibi işten eve gelip bir kaç lokma atıştırıp indiğimiz kahvede goremedigimizde arkadaşımız olan mehmet'in ibo'nun apartman ziline basıpta gelde bir parti okey oynayalım diyebilme rahatlığını maalesef yine bizler, bu alanlarda güya centilmen olacağız diye üşene çekine asansörde selam dahi veremeyişimizdir problem. Problem arkadaşında değindiği gibi yeşillendirilmis park bahçeler toplaşma alanları yerine kimseninn giripte yüzmediği havuzların, insanların evine girip çıkarken kapısında bekleyen belinde çöp, elinde telsiz şüpheci şüpheci bakınan guvenlikci sistemdir. Biz masa sandalye varken, hazırda yemekler varken bile çimlere bağdaş kurup ekmek arası lokmalar ile atıştıran insanlardık. birileri rant gelir sağlayacak diye kafeleri fast-foodlari dayatınca tuzu kapıp koşulamsımdadir problem. 9 şiddetindeki depreme bile dayanıklı olan yangın ve benzeri her türlü afete karşı en detaylı şekilde inşaa edilmiş otoparkı sinema tiyatro salonu kendisine ait park bakceleri olan bu yapılaşmanın kendisi problemli değil.

En son İnsan tarafından Cum 29 Arl 2017, 11:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

İnsan
1 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 11:00

Hem sürekli artan nüfusun para denen kağıt karşılığında tüm arazileri betona dönüştürmesimdense bu şekilde daha az işgalle sehirleşmesi açısındanda olumlu

cemal Reşit
1 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 07:41

İlçenin adı artık 40 katlı gökdelenlerden dolayı betonyurt olarak değişmeli.zira esmiyor artık.

sayfa 56
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 55565758   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL