Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sezen Aksu
« önceki   123456   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Figen
site denetçisi

6 yıl önce - Pzr 08 Tem 2012, 19:35

Alıntı:
Referandum zamanında evet oyları için iktidar partisi sanatçılardan destek istemişti.

Referandumda "evet" demesi ve bunu beyan etmesi "yalakalık" mı oldu? "Hayır"'ı mı istemesi gerekiyordu....

Özgür düşüncesi "evet" olduğu için adına verilen sokak ismini değiştirilmesini istemek nasıl bir "kılıf"..

Ay pardon, tabii ya "herkes" sizin gibi düşünmeli, farklı düşünen "yalaka"....unutmuşum pardon...

emrenmert

6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 00:22

Alıntı:

Referandumda "evet" demesi ve bunu beyan etmesi "yalakalık" mı oldu? "Hayır"'ı mı istemesi gerekiyordu....

Sanatçı halkın yararına olanı isteyendir. Ama çok sevdiğim Orhan Gencebay'ın bile halk karşıtlarının yanında yer alması beni çok üzmüştü o günlerde.

utku piyanist
6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 16:40

Sorun "sana gore" halkin yararina saydigin bir seyi herkesten beklemende, ve bir sanatciyi yine "sana gore" halkin yararina oldugunu dusundugun bir konuda seninle ayni fikirde olmamasindan oturu yalakalikla suclamanda. Sebep her ne olursa olsun, hatta gercekten sen cok dogru olani, o ise cok yanlis olani savunmus ve yaninda yer almis olsa bile sirf bu fikir farkliliginiz yuzunden bu ulkenin bir degerini bu kadar basitce elestirmen, senin gozunde Sezen Aksu`nun yaptigi her neyse, ondan cok daha gayri-etik bir davranistir.

Insanlarin farkli fikirleri olabilir ve kendi gordugunu gorebilen fikirlere de destek verebilir, ama biz sadece kendi gorduklerimiz ve inandiklarimizdan yola cikarak ne diger fikirleri bu kadar kolayca dislayabiliriz, ne de kisilerin sanatci kimliklerini bu farkli fikirlerinden dolayi silip atabiliriz.

emrenmert

6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 16:51

Peki. Zaten siz doğrusunuz, ben yanlışım.

emrenmert

6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 16:58

İstediği partiyi destekleyebilir. Umrumda değil. Ama o garabet anayasa teklifine evet demek, tam anlamıyla halka zulmetmektir.

gökhan_adige
6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 16:59

Alıntı:
İstediği partiyi destekleyebilir. Umrumda değil. Ama o garabet anayasa teklifine evet demek, tam anlamıyla halka zulmetmektir.

Ne gibi bir zulm acaba ?

handecik
6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 17:02

binlerce kişinin haksız yere "terörist" suçlamasıyla tutuklanması gibi zulümler..

Koray C.

6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 17:06

Sezen Aksu şu yorumları görse "ucuz besteci" diye... Hakaret davası açardı her halde.
Sezen Aksu ucuz besteci ise piyasada ki şarkıcılar için ne dersiniz merak ettim.
Muhalefet "yalakası"olsaymış sesiniz çıkmazmış anlaşıldı sizinde nerenin "yalakası" olduğunuz.

utku piyanist
6 yıl önce - Pts 09 Tem 2012, 17:06

Bu ne demek simdi? Kac kere tartistik senle ve ben kac kere seni haksiz buldum ki her soyledigine karsi cikiyorum gibi algiladin beni? Aksine, bir insani tek bir davranisi-dusuncesi yuzunden acimasizca elestiren sen oldugun icin su anda bunun dogru olmadigini kendimce izah etmeye calisiyorum. Neyi tartisiyorsak onun sinirlari icerisinde devam edelim, yok istemiyorsan da boyle anlamsiz bir cumleyle nokta koymak yerine tartismak istemiyorum diye acikca soyle ve bitirelim.

Seyran Müftüoğlu

6 yıl önce - Pts 16 Tem 2012, 12:20

SEZEN AKSU SÖYLÜYOR MÜZİKALİ / İki bölümlü.

Birinci bölüm.

İkinci bölüm.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET